Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Tropski hibiskus - Hibiscus rosa sinensis
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Tropski hibiskus - Hibiscus rosa sinensis

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3536373839 131>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2010 u 10:41
smile141fuksija!
hibiskusi su ti prekrasni, sve do jednoga, al ni orhideje ne zaostajuClap
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
VILMAČ View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1530
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje VILMAČ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2010 u 13:49
kakvi krasni hibiskusi! smile55za tebe! i ne samo to cijeli okoliš izgleda jako fino ,nadam se da ćeš nam ga pokazati ! pozz iz Hercegovine!
Na vrh
Semira View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Siječanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 429
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Semira Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2010 u 14:08
smile55  
Na vrh
fuksija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2008
Lokacija: Norway
Status: Offline
Bodovi: 750
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fuksija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2010 u 18:49























Hvala Pcelici, Vilmacu i Semiri na lijepim rijecima.
Svima puno pozdrava i jos vise
pozdrav iz Norveske
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2010 u 06:08
Zahladjuje...hibiskusi u kontinentalnim krajevima polaku idu u sobe. Kako se snalazite, ima li opadanja lisca, zutila?
 
Prije unosenja unutra dobro ih je pospricati insekticidom i akaricidom, da se rijesite svih mogucih napasnika. Tko to ne zeli, onda ih treba barem istusirati jakim mlazom vode, posebno listove odozdo, taj tretman takodjer unisti vecinu napasnika.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Semira View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Siječanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 429
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Semira Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2010 u 07:40
Ja sam moje unijela, istuširala i na južne prozore da me još raduju sa cvjetovima :)  Svakodnevno ih pršćem i kontrolišem.
Listovi žute i opadaju jedino kod duplog crvenog. Kod njega je i većina pupoljaka opala.
Na vrh
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimode Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2010 u 11:13
O pa to su jako dobri savjeti, moje neprestano nešto "glođe" od kada su bili vanka, taman kada se pup treba otvoriti nešto ga otkine, ne znam jeli to do nepoželjnih stanovnika ili do nekakve bolesti same biljke?
 
pozz Nina i Semira!
p.s. predivni hibići u tebe fuksija!
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde
Na vrh
Semira View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Siječanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 429
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Semira Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2010 u 08:48


Prvo postavljanje slike - konačno uspjelo! Bravo ja!
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2010 u 06:33
Minimode, to ih nesto jede, puz, gusjenica najcesce. Kod mene su svi rupicasti, te je napasti nemoguce sve poskidati, a ja nesto zazirem od kemije, nju koristim samo protiv crvenog pauka, jer on doista moze unistiti biljku. OVo drugo je samo estetika, a tu mi se ne da koristiti kemikalije.
 
Jedna moja nova:
 
Uploaded with ImageShack.us
Uploaded with ImageShack.us
 
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2010 u 06:35
I jedan lijepi grmic:
 
Uploaded with ImageShack.us
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2010 u 06:50
Preljepi su Clap
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2010 u 14:46
Kako su to prekrasne biljke.ClapClapClapClap
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2010 u 06:38
Tamne jesenske boje:
 
Uploaded with ImageShack.us
 
Uploaded with ImageShack.us
 
Uploaded with ImageShack.us
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2010 u 20:47
Ovaj Black Dragon je bio nevjerojatno taman:
 
Uploaded with ImageShack.us
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2010 u 13:12
Nevjerojatan je ovaj Black Dragon u tako tamnom izdanju!!!! Savršen!!! Jel u društvu Silver Memories-a? Bome ni njemu nema mane Thumbs%20UpBig%20smile
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2010 u 22:44
Je, Flavia, to je Silver Memories, a on ima sto lica.
Ova dva su rano jesenja, a sada je vec malo svjetlija.
 
Uploaded with ImageShack.us
 
Uploaded with ImageShack.us
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2010 u 08:39
nbjelovu, kakve divne hibiskuse možemo kod tebe vidjeti !!!!
Moj dvodtruki, crveni bio je raskošan i puno je cvao ove godine, ali sam imala cijelo ljeto borbu protiv lisnih ušiju.
Sad je u kući, naglo su mu požutili svi listovi i otpali, ali sad polako u pazušcima radi nove.
Mogu li ga sada lagano dohraniti npr. kristalonom?
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2010 u 21:51
Mozes, to ce mu prijati. Ne bi bilo lose da ga i orezes.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2010 u 15:33
Evo da se i ovdje pohvalim sa novim hibiskusom

Nbjelovu hvala predivan je Wink




Na vrh
Teatree View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 09 Studeni 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Teatree Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2010 u 19:26
Bok svima!
pruključila sam se forumu samo zbog svog hibiskusa. imamo ga već par godina. došao je iz trgovačkog centra i skoro umro nakon mjesec dana te poslan na oporavak u moju sobu na prozor (to nam je ko bolnica za bilje, nakon par mjeseci tamo sve profunkcionira). oporavio se i u možda godinu dana narasao za više od 1 metar. i prestao cvast, jer nismo znali da previše energije troši na rast tih svih grana. i tako sam ga se nekako ove godine ja ponovo primila i porezala (sad izgleda ko malo drvce s lijepom okruglom krošnjom) i on počeo cvast ko lud. slučajno smo ga preselili na balkon (ujutro sunce, popodne hlad) pa me veselilo pročitat da im to i paše. također smo ga sad unijeli unutra u hodnik zgrade i pošpricali protiv nametnika (inuticija je dobro radila u ovom slučaju).
Malo nam sad žute pojedini listovi (pretpostavljam da je to jer više nema toliko svijetla ko prije), ali otpadaju i pupovi ili se nikako ne razvijaju u cvijet.
može li on preživiti u hodniku zgrade? mislim da unutra ne bi smjelo biti ispod nule, nismo u prizemlju da puše, na sjeveru kontinenta smo. također, kada je bolje opet ga orezat, sada ili na proljeće?
 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3536373839 131>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,469 sekundi.