Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 385386387388389 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2015 u 16:21
Dugo me nije bilo ovdje. Vidim da Bebolina opet ima prelijepe cvjetove; Alma, Čupsica i Antonija također su uživale u cvjetićima; jkonsta1 - čestitam na sijancima! 
Ja ove godine nisam izgubila ni jedan adenium - osjećam to kao uspjeh. Zdravi su, bogati listovima, no, od cvjetova i dalje ni c (mada su neki stari i tri godine). Confused Očito imaju premalo direktnog sunca. Ne budu li dogodine cvali, mislim da će dobiti izgon s mog balkona. Evo najnaprednijih.

Pincirani proljetos


Ova dva sam pustila da rastu u visinu, nisam ih pincirala. Možda i njih spletem sljedeće zime.


Tri spletena

Sklonila sam ih uza zid i na policu pod prozorom bojeći se tuče, pa sam ih mogla poslikati grupno. Inače su na ogradi balkona i nemoguće ih je sve uhvatiti u kadar.

“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2015 u 15:46
Originalno poslano od člana Andina Andina napisao:

. . .Ja ove godine nisam izgubila ni jedan adenium - osjećam to kao uspjeh. Zdravi su, bogati listovima, no, od cvjetova i dalje ni c (mada su neki stari i tri godine). Confused Očito imaju premalo direktnog sunca. . . . .

Andina malo sam ljubomoran na tvoje i od jkonsta1 adeniume. Pucaju od zdravlja.  Moje adeniume papaju svi mogući insekti, pauci, gljivice, ... itd. Polovicu je uzeo vrag a ove ostale špricam svaka 2 - 3 tjedna protiv svih mogućih nametnika.

Po meni sve što si napisala pije vodu. Možda bi samo dodao za one koji nanovo kreću sa uzgojem adeniuma koje su tri stvari najvažnije kod uzgoja adeniuma: 1. direktno sunce  2. direktno sunce  i pod 3. direktno sunce.  Evil Smile

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2015 u 18:14

A. obesum, 17. 8. 2015 - tri i pol god. stari sijanac.  Sjeme sam kupio kod Koehres Kakteen

Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2015 u 19:43
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

... tri stvari najvažnije kod uzgoja adeniuma: 1. direktno sunce  2. direktno sunce  i pod 3. direktno sunce.  Evil Smile

LOL LOL LOL  Thumbs Up 
Apsolutno se slažem, ali im, nažalost, ne mogu osigurati direktno sunce cijeli dan. Barem ne ove godine. 

Tvoj kapitalac me ostavio bez teksta! Što nam ga do sad nisi pokazao?!
Žao mi je onih bez kojih si ostao, naročito onog predivnog bijelog, no svima nam se ponekad tako nešto dogodi. Čini mi se da si se protiv mušica i ostale gamadi borio ljepljivim trakama. Zar nisu bile učinkovite?
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Alma.M. View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2014
Lokacija: HR
Status: Offline
Bodovi: 214
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alma.M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2015 u 19:12
Andina lijepi su i zdravi a to je najvažnije, cvjetat će oni kad-tad.

Pinus ja ne vjerujem u to što čitam, pa što se dogodilo? Da nije zbog zimovanja u hladnom prostoru? Sad je i mene strah za moje, imali su doduše crvenog pauka, špricala sam 3 puta akaricidom i za sada ih nema. Mislim da ćeš morati sijati ponovo Big smile

Ja sam puno svojih prošlogodišnjih poklonila ostalo mi je 5-6 komada ali imam malih, a mjesta ne baš previše. Velika većina ima pupove, ovaj na slici je prvi procvao, njega sam isto poklonila. Smile 

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2015 u 21:22
Originalno poslano od člana Andina Andina napisao:

Tvoj kapitalac me ostavio bez teksta! Što nam ga do sad nisi pokazao?!
Andina, kako to misliš, nisam pokazao ? Confused  pa ovo je bila njegova 101 slika na forumu LOL

Originalno poslano od člana Andina Andina napisao:

 Čini mi se da si se protiv mušica i ostale gamadi borio ljepljivim trakama. Zar nisu bile učinkovite? 
preko zime u zatvorenom stambenom prostoru gdje nesmijemo špricati ljepljive trake donekle reduciraju broj nametnika.
 Preko ljeta trake više služe kao neki indikator sa kojima  lakše i točnije odredimo vrstu nametnika tako da možemo ciljano špricati. Same bez pomoći nekog insekticida/akaricida neće riješiti problem sa nametnicima.

14. 7. 2015

Alma. M. baš je lijepi ovaj tvoj rascvjetani adenium.  Kaudeks mu je prva liga a i krošnja mu  je dosta dobra. Na godinu ako mu grane previše pobjegnu u vis imaš opciju da mu porežeš grane. Umjesto jedne grane izrasti će nekoliko grana. Vidi moju sliku:...porezao sam mu sve do jedne grane

 Više grana kod adeniuma automatski znači i više cvijeća. Cvjetaju samo na vrhovima grana.

Originalno poslano od člana Alma.M. Alma.M. napisao:

 Sad je i mene strah za moje, imali su doduše crvenog pauka, špricala sam 3 puta akaricidom i za sada ih nema. Mislim da ćeš morati sijati ponovo Big smile

@Alma.M., sva sreća da sjeme nije skupo. LOL A zašto povremeno gubim adeniume ? više je razloga. Pogledajte sliku. Evo jedan razlog. Niti povećalom ne vidim nikakve nametnike. Confused A adenium krahira i ne želi rasti ???

 

Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2015 u 21:55
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

Andina, kako to misliš, nisam pokazao ? Confused  pa ovo je bila njegova 101 slika na forumu LOL

Ma, mislila sam na ovoljetno stanje! Sjećam se ja njega još od prošle godine, ali mi je drago što vidim da je ovog ljeta postao još veći, bujniji i ljepši!Clap
Što se tiče mušica i druge gamadi, ne znam koliko bi ti koristilo prskanje i zalijevanje bioenzimom, ali vrijedi pokušati. Ja sam se uvjerila da odbija one mušice koje inače borave u zemlji (razred zimus pun cvijeća, a ni jedne mušice). Svojim adeniumima u svaku vodu za zalijevanje dodam malo bioenzima i stvarno nisam imala nikakvih problema s tom napasti. Ako želiš, mogu ti poslati jednu bočicu.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2015 u 19:19
Andina, cijenim tvoju ponudu ali trenutno nema potrebe da mi pošalješ bioenzim.  Mislim da ću problem Angry riješiti vlastitim snagama LOL

Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2015 u 16:21
Andina, krasni su ti adeniumi bez obzira na izostanak cvatnje Thumbs Up ni od moje cvatnje još ništa Embarrassed
Bebolina, sve riječi su suvišne kad netko ima ruku ima Clap
Pinus, žao mi je zbog tvojih, nadam se da ćeš ih brzo nadoknaditi, bez obzira krasan ti je ovaj gore primjerak. mene opet zanima visina jel metar i po Smile
ja sam svog ogromnog odlučila skratiti teška srca iako sam mu prvo dala da raste koliko hoće ali to što kažeš reži i bit će bolje za njih.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2015 u 22:20
Originalno poslano od člana marsha marsha napisao:

.....krasan ti je ovaj gore primjerak. mene opet zanima visina jel metar i po Smile
ja sam svog ogromnog odlučila skratiti teška srca iako sam mu prvo dala da raste koliko hoće ali to što kažeš reži i bit će bolje za njih.

@ marsha metar i po je sa teglom. Ova cura iza je 175, usporedbe radi LOL

Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2015 u 09:55
Predivno, sve pohvale
Na vrh
tangerina View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 14 Listopad 2013
Status: Offline
Bodovi: 58
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tangerina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2015 u 12:55
Haaaa, predivno, predivno, predivno!
koliko mu treba da naraste ovoliki?

Meni baš jučer stiglo sjeme tri sorte, budući da imam još dva mjeseca sunca i topline na balkonu, dio sam odlučila posijati danas, a dio ću ostavit za proljeće
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2015 u 13:02
Nevjerojatno je lijep! Sigurno si jedini u Hrvatskoj, a možda i u Europi, koji je uspio uzgojiti ovako velik i prekrasan primjerak adeniuma. Čestitam!smile55
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2015 u 21:36
@marsha, Andina,  hvala vam na komplimentu. Ali kao što reče @Alma. M. treba imati i sreće. 
Sjeme sam kupio kao Adenium obesum mix. Izgleda da je jedna sjemenka imala jako dobar genetski potencijal. Kako je adenium rastao moja malenkost mu je samo "pihala na dušo". I evo ga, izrastao je lijepi, veliki adenium.

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2015 u 07:55

Za danas najavljena kiša i osjetan pad temperature.  Moram ga pospremiti na sigurno.  Ovako lijepo rascvjetan neće biti do sljedeće sezone:
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2015 u 18:58
Ide mi, u životu ide mi... tra-la-la-la Big smile
[/URL]

“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2015 u 19:03
Počelo je seljenje - navečer unutra, ujutro van... i tako svaki dan. LOL


“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Alma.M. View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2014
Lokacija: HR
Status: Offline
Bodovi: 214
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alma.M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2015 u 20:10
Čestitam Andina na pupićima, jako mi je drago. smile64
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2015 u 20:41
Originalno poslano od člana Andina Andina napisao:

Počelo je seljenje - navečer unutra, ujutro van... i tako svaki dan. LOL
to je dobro. Rutina je važan dio uspjeha Smile

Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2015 u 21:27
Hvala, Alma! Ovih dana samo pjevam i plešem po stanu od veselja (unatoč virozi) jer nakon gotovo četiri godine napokon imam pup!!! I to bijeli! smile213


Pinus, vidiš da sam i rime počela slagati! LOL 
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 385386387388389 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,484 sekundi.