Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - monsterin  eko povrtnjak
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


monsterin eko povrtnjak

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3738394041 138>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2012 u 15:25
Gt, nemam pojma... Samo mora da je neka jako stara sorta jer mislim da ih više nema nigdje za kupiti..baš zato mi je žao,što ne mogu naći one divljakuše kruške ili bar sjeme da uzgojim divljake pa nakalemim ovu krušku...
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2012 u 15:53
kruška se prima i na glog i na dunju, rijetko koja ide baš na krušku.

Tak da slobodno u šumi iskopaj mali glogić, presadi, kad se dobro ukorijeni, ako ga presadiš u jesen čekati do drugoga proljeća najmanje i onda cijepiti kruškicu.

Glog je zahvalna podloga jer daje malo stablo, pa je lakše za održavanje, jedino kaj je podložan paleži.

Inaće u rasadnicima krušku većinom cijepe na dunju, a kruška pastorčica može isto poslužiti kao podloga.
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2012 u 16:53
 Mi smo imali takvu krušku. Rodila je svake godine i previše. Dugo je mogla  trajati da se ne pokvari. To je sorta   kaluđerka.   Ima karakterističnu crtu  smeđe boje od peteljke do dna. 
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2012 u 17:04
Hvala ti Puno Gt! Nadam se da ću već nešto iskemijati,ako ne nađem glog, ima malih sadnica dunjice kod moje mame. Reci mi još kakva je to kruška Pastorčica , neki kažu da se kruška može cijepiti na krušku Tepku, misliš li na nju?
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2012 u 17:10
Milice Puno,puno ti Hvala! Išla sam malo googlati i stvarno bi ova moja kruška bila Kaluđerka... Sad kad joj znam ime, morat ću se raspitati u rasadnicima imaju li još uvjek tu sortu krušaka. Ako ne, mislim da ću se dati na posao i kako mi je Gt savjetovala nacijepiti je na jednu od navedenih podloga ,koju prije pronađem. Gt, draga moja i tebi se još jednom zahvaljujem! Cure sjajne ste, što bi ja bez vas!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2012 u 18:22
Pastorčica je stara sorta, okja zori u listopadu. Ne reklamiram vrtni centar, nego sam tu našla neke podatke o pastorčici :

http://www.vrtnicentar-gorica.hr/content/kru%C5%A1ka-pastor%C4%8Dica


http://www.bvp.hr/Enciklopedija/86/Voce/Kruska/Pastorcica/

Može se na jedno stablo nacijepiti više sorti voća, tako da možeš imati i po tri sorte krušaka na jednom stablu.

Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2012 u 18:50

Gt, Hvala ti za ove korisne informacije!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2012 u 19:01
Mi smo imali na jednoj šljivi   dvije različite vrste šljiva, zahvaljujući jednom dida Stipi koji je jako puno kalemio i uvijek na stablo po nekoliko sorti voća. Nažalost, dida Stipa nije više s nama a mnogima su ostale kalemljene voćke koje je on kalemio i svi ga se po tome rado sjećaju.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2012 u 19:17
Milice i kod nas je isto tako jedan čovjek kalemio različte sorte voća. Sjećam se da je mojima tako nacijepio dvije sorte krušaka na jedno stablo, no jedna grana se primila, a druga osušila. Nažalost taj čovjek isto već odavno nije među živima. Bio je samouk, ali majstor za kalemljenje voćaka da je takvoga trebalo tražiti na našem kraju, ne znam da je ikome tako dobro uspjelo kalemljenje kao njemu.
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2012 u 19:34
Ovaj "naš" dida Stipa je živio  u selu nedaleko Đakova i mislim da jako puno stanovnika ima uspomenu neku kalemljenu voćku  i da se   mnogi  rado sjete dida Stipe kada beru slasne plodove sa jednog stabla sa više sorti  šljiva, jabuka ili krušaka a i drugog voća.....On je isto bio pravi majstor u kalemljenju a zapravo bio je automehaničar.....pa nekome popravljao auto (najviše besplatno ili ispod cijene ---moraš susjedima pomoći, govorio je) a mnogima kalemio voćke.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2012 u 19:40
Baš su bili dragi ti stari ljudi, ono vrijeme dok je bilo puno starih ljudi kod nas, nekako je bilo ljepše, bolje ,veselije....pusto doba iz mog djetinjstva.....eeeeeee kad bih mogla vratiti ono vrijeme...
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2012 u 23:04
prijasnji narodi su bili vrijedni z arazliku od ovih mladjih koji teze samo modernom nacinu zivota.i ja se rado sjecam starijih ljudi meni jako dragih.:(
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2012 u 23:15
Ma da, Pustolovko moja, vjerujem ti, svugdje je prije bilo bolje..
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2012 u 23:26
danasnja mladez se ne zna ni popet na vocku,kamoli okalemit i to na jedno drvo tri vrste [IMG]smileys/smiley36.gif" align="middle" />
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2012 u 23:36
Baš pravo kažeš!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2012 u 07:32
Mi učimo cijepiti sami iz knjiga, jer stari majstora više nema.
Ove godine od podosta grančica jedna se je primila i to jabuka, ali mi se čini da ni plemke nisu bile kompatibilne.

Neće svaka plemka na svaku podlogu, plemke sam dobila tako da nisam 100 posto bila sigurna za sortu, da jesam bila bi nekoga pitala.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2012 u 10:58
Gt i ja štošta učim iz knjiga. S kalemljenjem se još nisam upoznala, ali ponešto od toga zna i MM,pa ćemo jedan drugome pomoći. Nije ni on baš stručnjak, ali zna nešto više od mene.
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2012 u 23:56
Originalno poslano od člana PUSTOLOV PUSTOLOV napisao:

danasnja mladez se ne zna ni popet na vocku,kamoli okalemit i to na jedno drvo tri vrste [IMG]smileys/smiley36.gif" align="middle" />
 
Nemoj tak, i danas ima mladih marljivih i onih koji vole prirodu ko i u naše doba mladosti. Ima puno đaka u poljoprivrednoj školi s izvanrednim rezultatima u školskom vrtu, ima i puno studenata agronomije, a ima puno i mladih planinara. Da ne duljim, da mene danas starci vide kak rintam po vrtu nebi mogli vjerovati.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2012 u 23:58
GT, na kaj cijepiš jabuke? Navodno da je najbolje na divlju jabuku, a njih je teško naći po šipražjima.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2012 u 00:03
Originalno poslano od člana anabistrica anabistrica napisao:


Originalno poslano od člana PUSTOLOV PUSTOLOV napisao:

danasnja mladez se ne zna ni popet na vocku,kamoli okalemit i to na jedno drvo tri vrste [IMG]smileys/smiley36.gif" align="middle" />

 
Nemoj tak, i danas ima mladih marljivih i onih koji vole prirodu ko i u naše doba mladosti. Ima puno đaka u poljoprivrednoj školi s izvanrednim rezultatima u školskom vrtu, ima i puno studenata agronomije, a ima puno i mladih planinara. Da ne duljim, da mene danas starci vide kak rintam po vrtu nebi mogli vjerovati.


Ano moja ni meni mnogi nisu vjerovali da ću se ikada baviti vrtom i uzgojem povrća.....no eto kad se nešto hoće, kako se sve može promjeniti ...
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3738394041 138>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.