Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Otpadni Bio Enzim - Novi život za vaše biljke
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Otpadni Bio Enzim - Novi život za vaše biljke

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3738394041 51>
Korisnik
Poruka
zova View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2014
Lokacija: bihrs
Status: Offline
Bodovi: 319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zova Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2014 u 19:15
Ma naravno Mons da se ne ljutim,ovde sam da učimSmile
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2014 u 19:51



Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
macorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 02 Travanj 2012
Lokacija: Koprivnica
Status: Offline
Bodovi: 512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2014 u 07:03
Ja sam radila u običnoj boci od dvije litre, s obzirom na to da sam imala malo otpadaka.
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2014 u 00:45
MM mi je jucer kupio vrenjacu , kantu 20 L sam si pripremila , jedan dio voca takodjer !
Do sada sam ponovo citala i sve mi se pomutilo u glavi !

Pitanje :
smijem li mijesati voce i povrce ili je ipak bolje napraviti odvojeno ?
Kako je sa jos lijepim listovima salate , da ili bolje ne ?                             smile138


Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2014 u 06:53
Iz mog skromnog iskustva: u sva tri enzima koja sam radila, miješala sam i povrće i voće. u povrtni sam stavila malo voća, oko pola kg. U voćni obrnuto, malo povrća. I odlično su ispali, mirisni i krasni. Za salatu ti ne bih znala reći, nisam stavljala, ali stavila sam u jedan malo poriluka i to ne preporučam nikome, smrdio je užasno i čini mi se baš zbog toga. smile42Srećom, uspjela sam ga popraviti šećerom.
Na vrh
macorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 02 Travanj 2012
Lokacija: Koprivnica
Status: Offline
Bodovi: 512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2014 u 06:58
Ja sam stavila listove salate i za sad mi se čini u redu.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2014 u 09:26
 
Evo curke budući da vam je Bugica sve lijepo objasnila , ja bih samo dodala, apsolutno nikakvi lukovi ne bi trebali ići unutra, iako ne bi ničemu naškodili ( pa i to je povrće, zar ne? Big smile ) to je isključivo radi njegovog mirisa, ništa drugo. Salata može i sve ostalo povrće i voće . Ja sam moju novu turu napravila od komorača i još kojekakvih povrtnih otpadaka. 




Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
dugi68 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 05 Lipanj 2014
Lokacija: Vranovci
Status: Offline
Bodovi: 77
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dugi68 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2014 u 09:49
pozdrav društvo, može li mi netko potvrditi da se stvarno razrijeđuje u omjeru 1:500 - 1000 za prehranu bilja. eno mi šprica stoji, enzima imam koliko hoću ali nigdje da pročitam dali ga je netko stvarno toliko razrijeđivao. to bi ispalo 20 ml na 10 l vode. ja bih voćke prehranio preko lista pa molim ako je netko to radio neka mi da savjet
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2014 u 11:24
Moj m je stavljao 2 l enzima na sto litara vode, ali nije voćke prskao, nego zalijevao. Ja sam prihranjivala rajčice sa 1,5 dl na deset l vode. Rajčice su naočigled porasle. I namjeravam uskoro pojačati na 2 dl enzima na 10 l vode. Monstera? 
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2014 u 11:34

 Da, treba biti jače. Moja mama je probala najprije s dozom kako samo joj rekla, a onda je rekla da je to slabo i ništa se ne događa, pa je s 1dcl na 10l vode, pojačaja dozu na 2dcl, kasnije i 3dcl na isto toliko vode... biljke su poludile rastom. Isto je kod mene, za prihranu preko lista dodam oko 1,80 do 2dcl na špricu od 5l, nisam primjetila ništa loše, samo da mi biljke pred očima rastu.. dakle slobodno špricajte i pojačajte dozu, nema straha da će nešto izgorjeti ili da će se osušiti.. No ipak ne treba baš pretjerivati s doziranjem...Ja još nisam imala neki kontra učinak, tako da ne mogu ništa reći o tome koja granica  doziranja se ne bi smjela prijeći. Smile




Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2014 u 11:43

Originalno poslano od člana dugi68 dugi68 napisao:

pozdrav društvo, može li mi netko potvrditi da se stvarno razrijeđuje u omjeru 1:500 - 1000 za prehranu bilja. eno mi šprica stoji, enzima imam koliko hoću ali nigdje da pročitam dali ga je netko stvarno toliko razrijeđivao. to bi ispalo 20 ml na 10 l vode. ja bih voćke prehranio preko lista pa molim ako je netko to radio neka mi da savjet

  Prije svega  Dobrodošao Dugi ! smile73   Da ne pišem sad tu neke memoare, reći ću samo za voće vrijedi sve isto kao i za povrće. Nisam stigla sve špricati enzimom, ali sam pošpricala neke od svojih ruža i božure... rezultat je bio vidljiv samo nakon tri ili četiri dana..grmovi božura su se udvostručili, bili su ko divovi što valjda nijednim umjetnjakom ne bi postigla.  Ruže koje su tretirane enzimom, prevalile se se od cvijeta ( istina to su one posebne damašĆanke od koji se dobiva ružino ulje ). No ako se uzme u obzir da im je ovo tek druga godina kod mene...a grmovi su prepuni cvijeta i od težine se prevaljuju, onda ovo o enzimu sve opravdava  ...Smile




Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
dugi68 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 05 Lipanj 2014
Lokacija: Vranovci
Status: Offline
Bodovi: 77
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dugi68 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2014 u 13:35
Originalno poslano od člana monstera monstera napisao:


  Prije svega  Dobrodošao Dugi ! smile73   Da ne pišem sad tu neke memoare, reći ću samo za voće vrijedi sve isto kao i za povrće. Nisam stigla sve špricati enzimom, ali sam pošpricala neke od svojih ruža i božure... rezultat je bio vidljiv samo nakon tri ili četiri dana..grmovi božura su se udvostručili, bili su ko divovi što valjda nijednim umjetnjakom ne bi postigla.  Ruže koje su tretirane enzimom, prevalile se se od cvijeta ( istina to su one posebne damašĆanke od koji se dobiva ružino ulje ). No ako se uzme u obzir da im je ovo tek druga godina kod mene...a grmovi su prepuni cvijeta i od težine se prevaljuju, onda ovo o enzimu sve opravdava  ...Smile



najljepša ti hvala na odgovoru. taman sam došao iz vinograda i sada idem voće poprskati
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2014 u 13:40
 Sretno ! smile186


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
dugi68 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 05 Lipanj 2014
Lokacija: Vranovci
Status: Offline
Bodovi: 77
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dugi68 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2014 u 13:46
Originalno poslano od člana monstera monstera napisao:

 Sretno ! smile186


e da, da podjelim sa društvom prvo iskustvo sa enzimom. stara zahrđala tepsija i tri klina od rebrastog željeza. nasuo ćisti enzim i ostavio par dana. prvo što ja nisam mogao vjerovati a onda i sin koji je trenutno na studiju pa svašta zna komentirao: tata pa to jede hrđu bez miješanja i do kosti. tepsija čista ko suza i sad samo treba u nju nešto staviti Smile
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2014 u 14:09
Odlično, ovo mi je drago za pročitati. Smile
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2014 u 16:39
 
I meni je drago da se sve više vas može osvjedočiti i potvrditi kako enzim djeluje i da stvarno nije samo prodavanje magle kao što to danas više manje  sve i jest tako... Htjela bi još reći, tvrdokornu, zapečenu masnoću na peći ili samo pećnicu, oprat ćete i oribati bez problema i bez nekih jako skupih kemikalija.. Ja redovito i sve prljavo suđe perem enzimom, a obrišete li pod i sav kućni namješaj enzimom ( naravno u vodu kojom ćemo prati naš namještaj ili pod poželjno je  dodati neki mirisni tekući deterđent koji već  uobičajeno koristimo i čišćenje može početi..) Ostavite kuću da se prozrači, otvorite prozor, začas ćete imati divan svjež miris (prepun kisika)  koji će u kombinaciji  s omiljenim deterđentom za čišćenje imati još snažniji miris.

 Prilikom korištenja obavezno neka voda bude više  mlaka, nipošto ne smije biti jako topla inače će ubiti sve korisno iz enzima. 

Isto ako imate male životinje koje kupate ( pse, mačke ) koristite li neki šampon  ili kupke za njih, ulijte malo enzima u razblažen šampon ili kupku i time istrljajte svoje kućne ljubimce. Enzim će ukloniti intenzivni miris, npr. kakav psi imaju,  otjerati buhe i sve vanjske nametnike,  a njihova dlaka će biti prozračna sjajna, zdrava i meka. Smile

Također enzim možete dodati i svojim gelovima i šamponima koje koristite za kupanje, ali isto tako i  svom prljavom vešu prilikom pranja. EmbarrassedSmile






Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2014 u 19:27
Originalno poslano od člana gute Fee gute Fee napisao:



Pitanje :
smijem li mijesati voce i povrce ili je ipak bolje napraviti odvojeno ?
Kako je sa jos lijepim listovima salate , da ili bolje ne ?                             smile138


Gute fee, ja sam stavila listove zelene salate, pera mladog luka, rotkvicu, krompir, jabuku, kore od banane, limun i mandarine. EXTRA mirise na banane i mandarine!!! Do kraja prvog mjeseca sav se miris luka izgubi i ostane vocni miris. Smatram i da zeleno povrce ima dosta zeljeza i hranljivih elemenata, steta ga je izostaviti. Slobodno dodaj. I da, uvijek je bolje kombinovati i voce i povrce, bude bogatiji enzim. Moj enzim je gotov za 5 dana.
Na vrh
dugi68 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 05 Lipanj 2014
Lokacija: Vranovci
Status: Offline
Bodovi: 77
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dugi68 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2014 u 21:32
ja samo dok sam istakao u kanistere koliko mi je prešlo preko ruku. veli moja šefica: ajoj kako su ti ruke čiste. uspijem ju večeras nagovoriti da i ona svoje samo opere u enzimu. komentar: pa ovo je super. ja sam inače napravio nekih skoro 130 litara tako da sada samo slijedi primjena a rezultate objavljujem kako ih doživim. Smile
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2014 u 23:27
Hvala vam svima koji ste mi dali savjet ! Cvijece mi je lijepo vec samo po sebi
ali s vrtom nisam uopce zadovoljna !

Znam da ja to s enzimom i malo kasno pocinjem ,  prioritet sam uvijek davala necem drugom
umjesto da sam si slozila "aparaturu" za enzim !
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2014 u 00:02
A ovo je moja vrenjaca koju mi je MM kupio :






Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3738394041 51>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.