Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Cvijeće foto... > Moj grad u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Turska:skitam se i snimam vrtove i cvjeće
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Turska:skitam se i snimam vrtove i cvjeće

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 15>
Korisnik
Poruka
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2011 u 20:22
Hamara,uzivancija je bila putovati sa tobom....blago tebi, ti si produzila leto sebi i jos malo se grejala na Turskom suncu....Pamukkale je i meni nesto ocaravajuce zaista,prvi put sam ovo videla...Thumbs%20Up
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
hamara View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3204
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hamara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2011 u 00:23
hvala Olja, zbilja je bilo jos... recimo kasno... ljeto, neki hrabriji su se i kupali
Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2011 u 11:59

Osim Argentine, jako nam je aktivna i tema - Turska. Pa evo da i ja doprinesem "putovanju" po toj euroazijskoj državi.
 
Kad je hamara otvarala temu dala joj je naziv Antaliya, Turska. Slike koje ću ja staviti ne pripadaju Antaliyji (možda bi bilo bolje da je i naziv teme općenitiji tj. samo TURSKA), no zbog tih par postova koje mislim napisati neću otvarati novu temu.

Prije 7 godina, točnije u ljeto 2004., pratila sam kćerku na Europsko prvenstvo u šahu u Urgup (unutrašnjost Turske). Iako smo tamo boravile cca 12 dana, samo jedan dan smo imali slobodan te nam je organiziran izlet - ostale dane se kroz čitavo vrijeme proteže šah (trening ujutro , partija popodne, a svaka partija traje satima tako da se baš i nema slobodnog vremena).
Žao mi je što nisam imala prilike posjetiti više regija ili područja jer sam se vratila fascinirana onim što sam vidjela. Iako sam dosta slikala (sa starim  fotoaparatom) danas bih sigurno više sa digitalcem.

Neke stvari sam u međuvremenu i zaboravila, no sjećam se da kad bi nas ljudi na ulici ili trgovinama ispitivali od kuda smo, nikako im nismo mogli objasniti: ni Hrvatska ni Croatia nije im bilo poznato. HRVATISTAN - to je za njih Hrvatska.


Ovim dijelom u Urgupu smo svakodnevno prolazili. Nastambe u kojima su nekada ljudi boravili ukopane su u brežuljke. Žao mi je što nisam bolje iskoristila vrijeme koje sam provela čekajući da završe partije šaha, no bilo je nekoliko faktora koji su utjecali na to. Ne znam čak ni da li se smije ulaziti u te nastambe.





U jednoj od trgovina suvenirima, čim smo napravili promet (u svakoj trgovini se cjenkaš) ponuđen nam je čaj. Nikako nismo mogli odbiti. Vlasnik je donesao vrući, vrući čaj. To nas je jako iznenadilo jer su vani vladale vrućine. Objasnio nam je tada da oni piju vruće kad je i vani vruće, a kad je hladno - piju hladno. Organizam se tada ne šokira.



Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2011 u 12:14

U prethodnom postu sam spomenula da me priroda fascinirala. Najviše se taj pojam odnosi na Cappadociu - čudo prirode.

Tijekom stoljeća vulkanski sloj je prekrio površinu zemlje, a kiša i vjetar su taj sloj vremenom "oblikovali".










Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2011 u 12:46

Čudesni oblici uglavnom imaju gljivasti oblik zbog toga što je jedan dio "mekši" i lakše ga je priroda tijekom vremena oblikovala, izbrusila. A vulkan je iz zemljine utrobe izbacivao materijal različitog sastava pa ti oblici izgledaju kao da su obojani.










Stanovnici Cappadocie su u prošlosti, bježeći pred neprijateljem gradili podzemne gradove. Ima ih mnoštvo, a svaki ima i do 10 katova. u njima se nalazi mnoštvo prostorija (većih ili manjih) povezanih uskim tunelima. Na mjestima  se jedva prođe kroz te tunele.




Ti podzemni gradovi prostiru se na velikim površinama (mislim do 3 km2) i bez vodiča ne znam kako bi se izašlo van.

Vratila sam se kući fascinirana onim što sam vidjela. Ako netko putuje u Tursku savjetujem mu neka nikako ne propusti otići u Cappadociu.


Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2011 u 14:16
Predivno, sve više se divim toj zemlji
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2011 u 14:31
ClapClapClapBravo Nataly.Otkrila si nam jednu sasvim drugačiju Tursku prirodu.
Na vrh
hamara View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3204
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hamara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2011 u 15:38
Nataly ja sam ovaj puta otvoriula temu ciljano - moje posljednje putovanje. zato i naslov, ali to ne znaci da mora biti samo to. moje iduce Tursko putovanje, mislim opet jesen, ce biti Istambul ili Cappadocia ili oboje... i jos ponesto Tongue
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2011 u 15:45
Nataly, baš je dobro što si se uključila u ovu temu, tako imam priliku uživati i u tom djelu Turske, u koji se Hamara tek sprema. Danas se vratila Mira, pa valjda će nam tema dugo, dugo biti "živa". Vjerujem da je s forujma sigurno još netko bio u Turskoj, pa super bi bilo da se pridruži.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2011 u 08:57
O cure pa mi ćemo tako lijepo upoznati cijelu Tursku. Dakle da vidimo koji slijedeći dio upoznajemo????
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2011 u 09:03
O promjenjen je naslov teme, lijepo sad čekamo Mirin izvještaj.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2011 u 09:32
Natalyn prijedlog je poduzetna osobaWink proslijedila adminu. I ovako je doista bolje... da ne dobijemo puno Turskih putovanja.
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2011 u 14:22
....prelijepe  slike   sa  putovanja...hvala  što  ste  podijelile  s  nama...
 
...u  prilog  temi  stavit  ću  jedan  zgodan  video koji  sam  dobila na  mail o  podzemnom  gradu u Turskoj - Antaliya...Smile
Na vrh
hamara View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3204
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hamara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2011 u 16:38
sorry ali mislim da je naslov fulan. ne prvi dio, to je ok, nego nastavak... nema bas puno veze s temom, mada cvijeca ima nesto... ali vise ostalog
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2011 u 16:52
Da to sam i ja mislila, jer vrtova i cvijeća nema gotovo uopće, iako admin stalno govori baš o tome, ali mi se nedamo, volimo ove teme baš ovakve kakve jesu!
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2011 u 00:55
Da i ja krenem sa reportažom iz Turske.
 
Možda neke slike ponovim koje je stavila Hamara, ali nastojat ću da se ne ponavljam.
 
Imala sam peh sa jednim fotoaparatom, kartica mi je oštećena pa neznam hoće li biti spašene te slike, velika bi to šteta bila ali se nadam da će stručnjaci spasiti stvar, ja nisam uspjela a ni moj sin Confused Ovo je slikano sa drugim pa stavljam ono što imam od slika  a ima dosta ...
 
Znam da to neće biti ni blizu onoga što nam Dr. Žislav pokazuje iz Argentine, ni slikom ni riječju ali naučit ćemo i mi  nešto od njega Wink
 
Put je bio dug ali jako lijep. Negdje oko 1.600km, 8 dana.
Puno smo toga vidjeli i doživjeli i vjerujem da će vam se svidjeti ovo što ću vam pokazati.
 
Evo ovo vam je cijela Turska a pokrajinu Antalyu vidite na dnu.
 
 
Označila sam na karti put kojim smo išli ( u smjeru s desna na ljevo) da dobijete neku orjentaciju dužine puta
 
 
Avion, sa "Onurima"spreman i čeka u magli u Zagrebu
 
 
 
Sa nama ide Jagodina prijateljica, bez Jagode razlog znate...
Ovo su vam moji saputnici,  blizanci, rođeni isti dan, isti mjesec i iste  godine
 
 
Tu sam i ja
 
 
 
Dodirnuli tlo Turske i prvi prizor
 
 
Aerodrom u Antalyi
 
 
Sunce... lantane u cvijetu.... miris egzotike... autobusi  i vodiči spremni a putnici veseli Smile
 
 
 
 
 
 
 
 
Naš autobus
 
 
 
i dva šoleta LOL
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Rijeka

Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2011 u 01:01
Krećemo prema hotelu pa malo panorame kroz prigrađe miliunskog grada Antalye
Rasadnik
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Vidi se more i otočić
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Rijeka

Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2011 u 01:10

Stižemo do prvog hotela u kome provodimo samo jednu noć.

Kamerman na zadatku a šole vuče torbe LOL
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Odmah zapažam topiare, deformacije CIF-a LOL
 
 
Piće dobrodošlice, koktel, naravno ima i alkohola u njemu
 
 
 
Hotel predstavlja svoje djelatnike ovako:
 
 
 
Hol hotela u predvečerje
 
 
 
A sada malo hotel: sobe, pogled sa terase  i nešto  oko hotela
 
 
 
 
 
 
 
 
Ja slikam a oni poziraju Wink
 
 
 
 
 
 
 
 
 Puno toga je tamo u cvatu ..,
 
Ovo neznam što je ali imam reznicu Wink
 
 
 I ovo neznam  što je ali je krasno
 
 
 
 
Hibić
 
 
 
Eh, ovakvu kanu nemam pa sam .... znate već, prstima iskopala mali gomoljčić LOL
 
 
 
 
A ovo sudva hotela ispod našeg, tik uz more
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Jedan prilaz plaži i plaža hotela, svaki hotel ima svoju plažu  a možete zamisliti kako je po ljeti, sada je pusto
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Rijeka

Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2011 u 01:12
Pa Miro, kada ti spavaš?? Slike su super!! Ovo će ići kao sapunica. Ja završavam pripreme za sutrašnji ručak i gledam tvoje putovanje!Čekam dalje!!!
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2011 u 01:43
Miro super da si krenula sa slikama....Odlično si nam pokazala početak putovanja. Gledajući vas i sve ove ljepote imam dojam da sam ipak bila s vama.....S nestrpljenjem čekam nastavak priče...ClapClap
sutra je novi dan
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 15>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.