Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Glicinija - Wisteria
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Glicinija - Wisteria

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 20>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
Glog View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2015
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 55
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glog Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2015 u 22:21
Zbilja,ovoliko cvjetova wisterie na jednom mjestu sam vidio samo na slikama Japanaca.
Bit ce zasigurno atrakcija...
Kad procvjeta navalit ce tete sa svih strana po pelcere!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Rembrant View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Najljepši vrt - jesen 2013

Pridružen: 22 Svibanj 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 450
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rembrant Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2015 u 20:56
Jedva cekam da procveta,ova plava ,prvi put onako kako sam ja zamisljao da cveta wisterija i kako sam video na NET-u, pa cekam vec osam godina imam pravo da se radujem,tolike godine orezivanja vise puta godisnje,ima posla oko nje,pa i ti sad jedva cekas da i tvoja procveta. Pozdrav iz Srema.
Na vrh
Glog View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2015
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 55
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glog Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2015 u 18:03
Prekrasna je!
Ali to je wisteria sinensis a bijela je floribunda...
Kineska je puno manje zahtjevna za pomotehnickim mjerama...
Na vrh
Rembrant View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Najljepši vrt - jesen 2013

Pridružen: 22 Svibanj 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 450
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rembrant Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2015 u 14:18
Pogledaj ,isti uslovi, isto zemljiste ova leva je bela, desna plava ,zasadjene jedna pored druge,ja nepricam napamet za sve imam sliku,imam i Longisimu ali me mrzi da slikam.


Ovo meni govori da za belu se treba nacekati da pocne cvetati.
Na vrh
Rembrant View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Najljepši vrt - jesen 2013

Pridružen: 22 Svibanj 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 450
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rembrant Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2015 u 14:00
Plava kod mene ove godine ima mozda i hiljadu  cvetova,tako da ja znam kako se orezuje i tehnicke stvari . I molim te kada pocne bela da cveta koju ti nakalemis stavi na forum.A Goranova ne cveta verovatno sto nema dovoljno sunca njoj treba maltene celodnevno sunce.Video sam slike plave Wisterije na forumima nekim gde su ljudi snimili u divljini plavu wisteriju koju niko ne orezuje kada cveta ima cvetova bukvalno na hiljade tako da tvrdim da se ljudi ne nerviraju kao orezuju biljku,ako nesto hoce da cveta cvetace bilo kako da se orezuje,samo ce biti razlika u bujnosti,godine starosti igraju ulogu a i zemljiste bogato gvozdjem,a i podneblje,u svakom slucaju plava wisterija svima cveta.



Na vrh
Glog View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2015
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 55
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glog Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2015 u 13:41
Bujnost i je najveci neprijatelj stvaranju cvjetnih pupova.
Zato i pisem da wisterie iz sjemena najcesce ili se prebujne ili preslabe,tesko je pogoditi biljku koja je u nekom balansu...
Obuzdaj bujnost i dobit ces mnostvo cvjetnih pupova.
Pogledaj gore wisteriu od Gorana (plavu),nikako da procvjeta i pogledaj koliko je velika i bujna i imas razlog zasto ne cvjeta.
Na vrh
Rembrant View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Najljepši vrt - jesen 2013

Pridružen: 22 Svibanj 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 450
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rembrant Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2015 u 13:28
Ne, raste bela istom brzinom kao i plava ako ne i vise, nemoze se obuzdati,opet kazem sve sto ti kazes je u teoriji,a ja to ne uzimam zdravo za gotovo jer praksa mora to i da dokaze ,sto se tice albe i longisime,rastu one kod mene ali ne cvetaju,(i nisam jedini kojem bele ne cvetaju)zato sam i podsetio da ih i nema koje cvetaju kod nas ili vrlo malo nekom mozda ko nije na sajtovima.Zato sam i napisao ako neko ima belu neka stavi sliku na forum,onda cu ja cekati i 10-15 godina,necu je iseci,jer raste ko luda a u prolece ne cveta ima 8 godina-razumes!. Ono sto se kupuje po centrima ima deklaraciju da je iz Holandije,i verovatno jeste,tako da ne sumnjam u kvalitet.Po nekoj teoriji kazu da bela pocinje cvetati posle 15-estak godina,tako da se sa time tesim.
Na vrh
Glog View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2015
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 55
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glog Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2015 u 08:23
Nije istina da wisteria iz sjemena nece rasti i cvjetati.
Istina je da moze biti razlicite bujnosti i razlicitog stupanja u cvijet.
Razlog tome je sto je svaka sjemenka drugacije genetike pa sto dobijes.
Moze biti i prebujna u toj mjeri da je ne mozes obuzdati a moze biti i toliko slaba da doslovno ne "mrda" godinama.
To je razlog necvjetanja tvoje bijele wisterie i treba izbjegavat takve sadnice.
Oziljavanje reznice je puno sretnije rjesenje a najkvalitetnije je kalemljenje.
Na vrh
Glog View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2015
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 55
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glog Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2015 u 08:17
Ne,vecina ponude po vrtnim centrima je iz sjemena i to se vidi i kod ove od 97 kn.
Bavim se kalemljenjem i to je najmanji problem.
Radim i oziljavanje podloga za voce iz reznica a oziljavao sam i Wisterie.
I ovo moje drvce wisterije je iz oziljene reznice koje je onda odsjeceno ispod razine zemlje.
Nakon toga je pustila izboje koji su upleteni...
Kalemio bi na podloge oziljenih reznica i na ovo svoje stabalce kako bi bilo atraktivnije tj.visebojno.
Tko se bavi kalemljenjem tj.poznat mu je proces taj zna da bi ubrzo dobio cvijet na wisteriji osim ako podloga nije iz sjemena.
No i u tom slucaju bi puno brze dobio cvijet nego na wisteriji iz sjemena koja nije kalemljena.
Na vrh
Rembrant View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Najljepši vrt - jesen 2013

Pridružen: 22 Svibanj 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 450
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rembrant Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2015 u 06:55
Glog kako ti znas da je ponuda iz semena,ja i mnogi drugi koji su zasadili iz semena,smo se razocarali jer tako nece Wisterija da raste a ne jos i da cveta. Znaci iz reznica se prodaju ako ima deklaraciju,a uvek je bila cena oko 10-12 eura. Dalje, jel ti imas zakorenjenu plavu Wisteriju iz reznica ,da bi mogao da nakalemis belu osim one tvoje sto izgleda kao drvce,jesi li to vec radio i kakva su ti iskustva,ako ti je to samo u teoriji,zamisljas da ako nakalemis belu na plavu onda ce cvetati,ja sam skeptik  sto se tice te teorije jer kada bela ne cvetra nece cvetati ni nakalemljena.
Na vrh
Glog View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2015
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 55
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glog Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2015 u 19:43
Hvala na informaciji.
Ali ponuda je klasika.
97 kn za biljcicu iz sjemena...Too much!
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2015 u 15:50
Originalno poslano od člana Glog Glog napisao:

Jako su rijetke kod nas pa onda i ne mozes vidjeti kako cvjetaju.
Evo i ja pokusavam vec duze vrijeme nabaviti bijelu,roza,zutu.
Ocito uzaludno!


Smile Bijela (alba) i roza (rosea) ima u web shopu vrtnog centra Iva (vrtnicentariva.hr).
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
Glog View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2015
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 55
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glog Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2015 u 15:24
Zuta kisa se ne moze zanimljivo oblikovati poput Wisterie.
Moze se naci za kupiti ali samo iz sjemena uzgojene sto me ne zanima.
Vani ima kalemljene ali su opet jako skupe.
Inace,ja bi druge boje wisterie kalemio na podlogu ove plave, ljubicaste tako da bi u svakom slucaju rano procvjetale.
Na vrh
Rembrant View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Najljepši vrt - jesen 2013

Pridružen: 22 Svibanj 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 450
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rembrant Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2015 u 08:32
Da,ali ih imaju poneki i svi imamo isti problem. Mozda one pocinju da cvetaju tek posle 15 godina ko zna. Jedino da pitam Japance jer ona potice iz tih krajeva -salim se.Ja sam kupio sa "holandskom deklaracijom " tri vrste.Ljubicasta je pocela da cveta nakon trece godine,bele nikako. Inace da ti kazem-Longisima kao sto sama rec kaze ima duge cvetove i do 90 cm,mozel li zamisliti tu lepotu kada ona cveta.Uvek se treba malo udubiti u problem a ne olako dolaziti do zakljucaka.Inace roze Wisterija mogla je uvek da se kupi ali kazu da ima retke cvetove. Za zutu nikada nisam video da prodaju u centrima za prodaju,mozda je to neka nova ukrstena,kao i roze.Pa vi ste u EU ti to mozes naruciti direktno iz Holandije bez problema,ali verujem da imate neki Garden centar u Zagrebu gde ima i to.Kupi ZUTU KISU vrstu bagrema i eto ti zute Wisterije,i to kao drvce sto ti inace volis.Imam ja na mojoj temi sliku pogledaj koliko cveta gusto a cvetovi istri kao kod Wisterije.
Na vrh
Glog View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2015
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 55
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glog Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2015 u 15:51
Jako su rijetke kod nas pa onda i ne mozes vidjeti kako cvjetaju.
Evo i ja pokusavam vec duze vrijeme nabaviti bijelu,roza,zutu.
Ocito uzaludno!
Na vrh
Rembrant View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Najljepši vrt - jesen 2013

Pridružen: 22 Svibanj 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 450
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rembrant Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2015 u 07:40
Pogresno smo se razumeli ,netreba meni reznice oziljavati i bas bukvalno reci utehe. Trebaju mi slike utehe ako neko ima belu wisteriju. Inace nazivi su- ALBA, i LONGISIMA. Od 16 stranica ima je samo na prvoj strani ali je sa NET-a . Sto se tice ljubicaste ,tu nema niko problema cveta bez problema,jedino ko sadi seme iz mahuna zali se cak da nece ni da raste. Ja sam video na jednom Slovackom vrtlarskom forumu gde sam ponekad prisutan,video da neko ima ALBU, e sad zasto? kada je Slovacka severnije,nemogu da dokucim u cemu je problem da ni na CIF-u ni na SB iz Srbije niko nije postavio sliku ALBE ILI LONGISIME. Znaci problem je dublje prirode.ILi oni iz Holandije ili iz Kine ko zna ,salju jalove bele Wisterije ili nece da cvetaju na nasem podneblju.Sada bih cak voleo i da vidim neku belu Wistertiju sa primorja,ako neko ima.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2015 u 23:56
Originalno poslano od člana Glog Glog napisao:

Glogsmile55
...jer u njegovu svijetu nije bilo ničega što bi postojalo u prirodi
a da nije djelom Božjeg bića - i obrnuto.
Sarah Dunant
Na vrh
Glog View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2015
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 55
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glog Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2015 u 23:50
Rembrant posalji mi nekoliko reznica od te bijele Wisterie i ja cu te za 3 god. utjesiti slikama cvijeta bijele boje
Na vrh
Rembrant View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Najljepši vrt - jesen 2013

Pridružen: 22 Svibanj 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 450
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rembrant Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2015 u 23:11
Wisteriji ne odgovara senka,moj komsija ju je imao 12-tak godina i na kraju ju je izvadio jer nije cvetala,vise su cvetale grane koje su otisle kod njegovog komsije jer je tamo bilo uglavnom puno vise sunca( to je beda, cekas toliko godina a komsija te zove da dodjes da vidis kako tvoja Wisterija cveta kod njega).Sto se tice orezivanja,ljudi se zale da li su pogresili prilikom rezidbe,moja teorija je da kako god se orezuje(i koliko god puta godisnje) mora cvetati ako je od prave fele,a vec kad cveta lako je nauciti koje grane  cvetaju a koje ne.E sad vecina se zali da imaju belu Wisteriju koja ima i 12 godina i ne cveta, moja ima 8 i jos nije dala jedan cvet za razliku od ljubicaste koja ce ove godine prvi put stvarno cvetati jer vidim cvetne pupove na stotine,mozda zato sto sam prosle godine neki gvozdeni otpad zakopao u blizini,ali to nije uticalo na belu posto su zajedno posadjene. MOJE PITANJE JE? JEL ima neko belu Wisteriju koja redovno cveta (na kontinentu ne na primorju jer mi se cini da crvena zemlja vise odgovara Wisterijama. Ako ima, neka nesto kaze nama koji cekamo toliko godina da pocne da cveta.(Bar reci utehe)
Na vrh
goran44 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 18 Listopad 2012
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 128
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje goran44 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2015 u 10:00
Da Carol, baš sam bio jadan kad sam vidio Glogovu Gliciniju, a na mojoj nema ništa.
Dođem jučer popodne doma i vidim na par mjesta sličan pup, onako zadebljan.
Pa valjda će nešto biti.
A ovo si u pravu, stvarno sve kasnije kreće, a još k tome mi je Glicinija u sjeni pa joj je hladnije i sigurno znam da kasnije kreće s listanjem od ostalih Glicinija koje sam znao vidjeti po gradu.
Uglavnom, hvala za utjehu! smile58
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 20>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.