Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Začinsko i ljekovito bilje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Nagradna igra: pogodite ljekovitu biljku
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Nagradna igra: pogodite ljekovitu biljku

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 12>
Korisnik
Poruka
cenarius View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 07 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 116
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cenarius Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2010 u 03:11
Fermina, tesko pitanje! Sad bas nemam ni ideju! Ali sto teze, to bolje!
Korov je biljka cije vrline jos nisu otkrivene!!!

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2010 u 07:29
možda bušin? 
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2010 u 08:24
.....nadovezat cu se na Nataliju jer grm susrecem na svakom koraku ( i vrstu  sa rozim cvjetom ), slazem se da je busin i to Cistus salvifolius.....
 
....molim da ovo racunate kao Natalijin pogodak, ja sam se tek tako umijesala jer izuzetno volim vidjeti ovaj grm kad procvjeta u makiji i pokusala sam ga prenijeti u vrt...za sad  nije  uspjelo....
...sad citam da je uskolisna vrsta vrlo ljekovita i da se upotrebljava u aromaterapiji....vrlo zanimljivo....
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2010 u 22:13
Da, bušin je.Ali koji?
Dobro bi nam došla pomoć grive.

Kad sam ga prvi put vidila u prirodi poveselila sam se da se radi o Cistus ladanifer od kojega se pravi eterično ulje bušin i hidrolat bušina koji su dobri za zrelu kožu i bore.A onda sam tek na slici vidila da nema onu karakterističnu tamnu mrlju na dnu latica.
Poslje sam vidila da i oni koji nemaju tu mrlju također mogu biti C. ladanifer.
Ali kad sam utipkala cistus u tražilicu i klikla na slike tek mi je tada nastala zbunjoza.Koliko samo ima tih cistusa a koliko varieteta c. ladanifera...
Zapazila sam samo da neki imaju uske , duge listove...a neki šire, produljaste...
Ovaj moj definitivno ima listove slične kadulji pa bi mogao biti
Cistus salviifolius, kao što manči kaže.
Ali ipak bi rado čula što griva kaže.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2010 u 11:48
Originalno poslano od člana Fermina-Daza Fermina-Daza napisao:

Da, bušin je.Ali koji?
Dobro bi nam došla pomoć grive.

Kad sam ga prvi put vidila u prirodi poveselila sam se da se radi o Cistus ladanifer od kojega se pravi eterično ulje bušin i hidrolat bušina koji su dobri za zrelu kožu i bore.A onda sam tek na slici vidila da nema onu karakterističnu tamnu mrlju na dnu latica.
Poslje sam vidila da i oni koji nemaju tu mrlju također mogu biti C. ladanifer.
Ali kad sam utipkala cistus u tražilicu i klikla na slike tek mi je tada nastala zbunjoza.Koliko samo ima tih cistusa a koliko varieteta c. ladanifera...
Zapazila sam samo da neki imaju uske , duge listove...a neki šire, produljaste...
Ovaj moj definitivno ima listove slične kadulji pa bi mogao biti
Cistus salviifolius, kao što manči kaže.
Ali ipak bi rado čula što griva kaže.






Griva je bila zadnjih par dana po planinama skupljala i kopala ljekovito korjenje za zalihu za zimu ( sad mu je vrijeme da je najaktivnije a po datumu zadnji čas.... :)

Što se tiče bušina to nije moja domena zaista.... na našim prostorima u narodnoj medicini on se uopće nije koristio...... izvukli su ga iz nekog zapeča francuzi koji su destilirali njegovo eterično ulje i od toga npravili biznis....isto kao sa smiljem... ( ianče, da li ste znali da se smilje tradicionalno koristilo u crnoj gori kao lijek protiv upale i raka pluća....)
Što se tiče Freminine slike ja na njoj ne vidim lišće ( daj slikaj izbližega!:)))) .... tako da ti mogu samo vjerovati na riječ da sliči kaduljinom listu :)))... a ako da za zavisno od cvijeta , lista i dostupnih informacija,.... da, mogao bi možda biti cistus salvifolius....
http://studio-martina-natura.hr/
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2010 u 20:42
o.k. srijeda je :) biit će da će mi potamniti kosa kada sam se sjetila LOLLOL

Idemo na teško??? Mislim, nakon bušina i tanacetuma treba nešto još teže :)))Big%20smile


Koja je od ovih preslica ljekovita poljska preslica??





http://studio-martina-natura.hr/
Na vrh
cenarius View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 07 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 116
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cenarius Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2010 u 04:33
levo?
Korov je biljka cije vrline jos nisu otkrivene!!!

Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2010 u 14:28
Ma daj cenarius!šta je ovo na eci peci pec :))))))))))))))))))))  a argumenti, teze, citati i drugo?:))) od tebe i fermine ipak očekujem više a ne pogađalicu :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))  no hard feelings... :)))))))))))LOL
http://studio-martina-natura.hr/
Na vrh
cenarius View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 07 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 116
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cenarius Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2010 u 19:05
Hmmm... Malo sam citao prethodne teme i nasao preslicu. Biljka desno je otpala jer je fertilna, sto se vidi po delu na njenom vrhu. Sredisnja i leva su mi prilicno slicne, ali slike sa google-a mi vise lice na ovu levo. Dodatno objasnjenje nemam . I da, iglice tj. grancice su im okrenute ka vrhu.

Stvarno tezak zadatak ce biti neki o kome se ovde jos uvek nije pisalo ...

A imam i ja jednu biljku za koju mislim da bi mogla da bude interesantna. Stavio bih je, ali posto ne znam da li raste na vasim prostorima prvo bi mogle male konsultacije sa grivom i Ferminom...
Korov je biljka cije vrline jos nisu otkrivene!!!

Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2010 u 21:57
ma stavi :)) pa da svi naučimo nešto novo :))))
http://studio-martina-natura.hr/
Na vrh
cenarius View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 07 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 116
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cenarius Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2010 u 15:17
Ok! Evo te biljke... Trenutno nemam kod sebe vecu sliku. Ako kliknete na nju dobicete je u samo malo vecoj verziji. Poklona nema! I griva, nisi odgovorila za preslicu da li je ok...


     
Korov je biljka cije vrline jos nisu otkrivene!!!

Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2010 u 19:34
Originalno poslano od člana griva1978 griva1978 napisao:

Ma daj cenarius!šta je ovo na eci peci pec :))))))))))))))))))))  a argumenti, teze, citati i drugo?:))) od tebe i fermine ipak očekujem više a ne pogađalicu :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))  no hard feelings... :)))))))))))LOL


Pa ja sam na 1. stranici obećala da ja neću pogađati, dajem šansu drugima i postavljam pitanja.

Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2010 u 20:44
Originalno poslano od člana Fermina-Daza Fermina-Daza napisao:

Originalno poslano od člana griva1978 griva1978 napisao:

Ma daj cenarius!šta je ovo na eci peci pec :))))))))))))))))))))  a argumenti, teze, citati i drugo?:))) od tebe i fermine ipak očekujem više a ne pogađalicu :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))  no hard feelings... :)))))))))))LOL


Pa ja sam na 1. stranici obećala da ja neću pogađati, dajem šansu drugima i postavljam pitanja.




Ih, jesi se izvukla....  ipak mislim da moje pitanje nije u rangu da široke mase pogađaju , amislila sam da će ti biti bar zanimljivo kad već bereš preslicu.. a i nije tako teško......... ali nema veze.... onda se moramo vratiit na jednostavna pitanja jer ovako je zanimljivo samo nekolicini ljudi....



http://studio-martina-natura.hr/
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2010 u 20:51
Originalno poslano od člana cenarius cenarius napisao:

Ok! Evo te biljke... Trenutno nemam kod sebe vecu sliku. Ako kliknete na nju dobicete je u samo malo vecoj verziji. Poklona nema! I griva, nisi odgovorila za preslicu da li je ok...


     



Za preslicu neću još za sad odgovoriti ništa :)  smile61.....


Cenarius... nije ti teška biljka, L.c. itekako raste kod nas :))))))))))))))))))))))))))))))))
http://studio-martina-natura.hr/
Na vrh
cenarius View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 07 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 116
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cenarius Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2010 u 21:12
To je ta biljka! Da vidimo da li ce je jos neko prepoznati?
Korov je biljka cije vrline jos nisu otkrivene!!!

Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2010 u 21:30
cenarius.... "nepoznati plavi cvijet" u tvom albumu je jetrenka - Hepatica nobilis :))) dobar kadar :))))
..unazad... pa ti sljede "nepoznate usnatice" koje su ti mente ( vjerojatno arvensis... pa ti sljede "nepoznate usnatice# koje su Glechoma hirsuta - povrsta dobričice, pa ti sljede "nepoznata usnatica2 koja je pjegava mrtva kopriva -  Lamium maculatum, nakon nje...-...  :) .... malo mi je bilo dosadno.... smile61..... sve u sličnom stadiju i na hrpici, imaš vrt pa siješ? :))
http://studio-martina-natura.hr/
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2010 u 23:11
Originalno poslano od člana griva1978 griva1978 napisao:

Originalno poslano od člana Fermina-Daza Fermina-Daza napisao:

Originalno poslano od člana griva1978 griva1978 napisao:

Ma daj cenarius!šta je ovo na eci peci pec :))))))))))))))))))))  a argumenti, teze, citati i drugo?:))) od tebe i fermine ipak očekujem više a ne pogađalicu :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))  no hard feelings... :)))))))))))LOL


Pa ja sam na 1. stranici obećala da ja neću pogađati, dajem šansu drugima i postavljam pitanja.




Ih, jesi se izvukla....  ipak mislim da moje pitanje nije u rangu da široke mase pogađaju , amislila sam da će ti biti bar zanimljivo kad već bereš preslicu.. a i nije tako teško......... ali nema veze.... onda se moramo vratiit na jednostavna pitanja jer ovako je zanimljivo samo nekolicini ljudi....





Tko uopće bere i pije preslicu može prepoznati koja je Equisetum arvense na tvojoj slici.
Tko je ne poznaje neka ne ide u berbu, neka to prepusti poznavateljima.
Da je ja ne poznajem, već bih odavno bila mrtva koliko je pijem.
I ne samo ja.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
cenarius View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 07 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 116
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cenarius Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2010 u 04:15
Originalno poslano od člana griva1978 griva1978 napisao:

cenarius.... "nepoznati plavi cvijet" u tvom albumu je jetrenka - Hepatica nobilis :))) dobar kadar :))))..unazad... pa ti sljede "nepoznate usnatice" koje su ti mente ( vjerojatno arvensis... pa ti sljede "nepoznate usnatice# koje su <span id="ctl00_ContentPlaceHolder1_KriterijPretrage1_Repeater1_ctl01_lblVrijednost" ="txt">Glechoma hirsuta - povrsta dobričice, pa ti sljede "nepoznata usnatica2 koja je pjegava mrtva kopriva - </span>
          <span ="txt">
               Lamium maculatum, nakon nje...-...  :) .... malo mi je bilo dosadno.... [IMG]smileys/emot118.gif" align="absmiddle" alt="smile61" />..... sve u sličnom stadiju i na hrpici, imaš vrt pa siješ? :))</span>


Uuuu, super za hepaticu nobilis!!! Bas mi je drago sto sad znam koja je biljka u pitanju U sumi deluje potpuno magicno... Inace, ove biljke su slikane u prirodi
i to pocetkom aprila (cetvrtog meseca ), tako da su tek pocele da rastu...
Tada jos nisam znao botanicki da ih razlikujem, ali sam
u medjuvremenu pronasao kljuc za odredjivanje Lamiaceae vrsta, tako da su sada sve identifikovane na osnovu broja prasnika, krunicnih i casicnih listica, znaci bas onako strucno ... Inace, Mentha je u stvari Calamintha, i to mislim Calamintha officinalis (kod nas je zovu i divlji bosiljak), neverovatno je jakog mirisa! Cini mi se da sam cak video ovde na nekoj temi istu biljku, verovatno pogresno oznacenu kao Mentha vrsta. E, a posto ti je bilo dosadno, vrlo brzo stavljam slike ovih biljaka u julu mesecu kada sve uglavnom cvetaju! A bice tu i nekih novih vrsta...      

      
Korov je biljka cije vrline jos nisu otkrivene!!!

Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2010 u 18:59
Originalno poslano od člana cenarius cenarius napisao:

Originalno poslano od člana griva1978 griva1978 napisao:

cenarius.... "nepoznati plavi cvijet" u tvom albumu je jetrenka - Hepatica nobilis :))) dobar kadar :))))..unazad... pa ti sljede "nepoznate usnatice" koje su ti mente ( vjerojatno arvensis... pa ti sljede "nepoznate usnatice# koje su <span id="ctl00_ContentPlaceHolder1_KriterijPretrage1_Repeater1_ctl01_lblVrijednost" ="txt">Glechoma hirsuta - povrsta dobričice, pa ti sljede "nepoznata usnatica2 koja je pjegava mrtva kopriva - </span>
          <span ="txt">
               Lamium maculatum, nakon nje...-...  :) .... malo mi je bilo dosadno.... smile61


Uuuu, super za hepaticu nobilis!!! Bas mi je drago sto sad znam koja je biljka u pitanju U sumi deluje potpuno magicno... Inace, ove biljke su slikane u prirodi
i to pocetkom aprila (cetvrtog meseca ), tako da su tek pocele da rastu...
Tada jos nisam znao botanicki da ih razlikujem, ali sam
u medjuvremenu pronasao kljuc za odredjivanje Lamiaceae vrsta, tako da su sada sve identifikovane na osnovu broja prasnika, krunicnih i casicnih listica, znaci bas onako strucno ... Inace, Mentha je u stvari Calamintha, i to mislim Calamintha officinalis (kod nas je zovu i divlji bosiljak), neverovatno je jakog mirisa! Cini mi se da sam cak video ovde na nekoj temi istu biljku, verovatno pogresno oznacenu kao Mentha vrsta. E, a posto ti je bilo dosadno, vrlo brzo stavljam slike ovih biljaka u julu mesecu kada sve uglavnom cvetaju! A bice tu i nekih novih vrsta...      

      



Ma daj :))) ajde super da svi skupa nešto novo naučimo...

Calaminthu grandifloru poznajem i berem...ima jak mentolasto-limunast miris ...i jače rasparene nazubljene listove....više glatke ali sa vrlo sitnim rijeđim dlačicama, raste u dubokim crnosgoričnim šumama...većinom preko 1000 m nadmorske visine ( bar ono što sam ja nalazila) ..list joj je tanak i nježan...na Velebitu se ona zove "matičnjak" ima je i u Gorskom kotru, a nakon što se posuši jako dugo zadržava miris, koristi se za umirivanje...

Evo retrogradno iskošpala slike... pa da ubacim....Calamintha grandiflora..



Ali ima jedna druga biljka koja joj ne na prvi mah jako slična ali ima više zaobljene ( kružne listove- srcolike) iako su na krajevima isto nazubljeni .. rast i na Kvarneru koja je Calamintha sylvatica sa sinonimom Calamintha officinalis ( nju se kod mene zove menta...a može biti da sam ja i nju zvala mentom :)) ... svaka pogreška je moguća ... :)))..iako je kod Calamintha zaista što se informacija tiče pono nijasi koje rade potpunu zbrku ( bar u mojoj glavi) ... tako mi je Calamintha ascendens ista Calamithi menthifolii ( za koju najviše sumnjam da je ova "moja".....  Calamintha einseleana  i Calamintha alpina mi rade još veću zbrku bez da uopće spominjem da ih neki zapravo označavaju kao Satureje calaminthe!!!.... a da, nije mi jasna niti koja to varijacija određuje calaminthu nepetu grandulosu!!???..pa Calamintha subnuda.........i pitaj boga koliko voš tih calamintha sam našla jednom kad sam zaosta htjela odrediti jendu biljku............
Stavim poslej sliku od toga što sam mislila kao Calaminthu nepetu...evo baš sam ju danas brala, još cvate :)


a ovo je isto ona ali pra mjeseci ranije, tada je list malo drugačiji ( žarko ljeto) ali je identična biljka :))...to me fascinira kod te biljke.....raste kao rastesiti "grm.." kao npr matičnjak.... ali tokom godine stalno niču nove stabljike......................



I ima treća biljka koja je opet jako slična ovima dvijema i ima i sličan miris a koja je sigurno Mentha arvensis, u početnoj fazi rasta skoro je identična ovoj "drugoj" ali od obadvije ima najveću upečatljivu razliku kad naraste što samo ona ( od ove tri ) cvate u pazusima listića rozo-lila cvijetnim busenom,
sličan onome u Menthe pulegium,  dok ove prve dvije imaju vršni klasast rastresiti cvat, ........... nju imam doma, ove druge dvije samo berem divlje...a ta treća ( koliko sam ju ja našla) raste uz obale riejka na kontinentu...
Evo i tu ali nažlaost loša slika... ovo su tri vrste mente, ova ljevo je m.pulegium, sredina m.arvensis a desno nek kojoj ne slutim niti ime...


a na ovoj je sama ali opet loša slika.... možda još negdje u arhivi imam bolju....



Nego koji si to ključ našao??? :)))))))))  Gdje , gdje???:))).... ma vidjela sam da si skoro sve biljek označio kao neponato ovo ili ono....pa sam skužila da je to radna verzija...... a nije u redu da ti kopam po albumu baš do kraja......

http://studio-martina-natura.hr/
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2010 u 19:02
Originalno poslano od člana Fermina-Daza Fermina-Daza napisao:

Originalno poslano od člana griva1978 griva1978 napisao:

Originalno poslano od člana Fermina-Daza Fermina-Daza napisao:

Originalno poslano od člana griva1978 griva1978 napisao:

Ma daj cenarius!šta je ovo na eci peci pec :))))))))))))))))))))  a argumenti, teze, citati i drugo?:))) od tebe i fermine ipak očekujem više a ne pogađalicu :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))  no hard feelings... :)))))))))))LOL


Pa ja sam na 1. stranici obećala da ja neću pogađati, dajem šansu drugima i postavljam pitanja.




Ih, jesi se izvukla....  ipak mislim da moje pitanje nije u rangu da široke mase pogađaju , amislila sam da će ti biti bar zanimljivo kad već bereš preslicu.. a i nije tako teško......... ali nema veze.... onda se moramo vratiit na jednostavna pitanja jer ovako je zanimljivo samo nekolicini ljudi....





Tko uopće bere i pije preslicu može prepoznati koja je Equisetum arvense na tvojoj slici.
Tko je ne poznaje neka ne ide u berbu, neka to prepusti poznavateljima.
Da je ja ne poznajem, već bih odavno bila mrtva koliko je pijem.
I ne samo ja.


Nisi u pravu fermina...ne ljekovite preslice su jedna grupa biljaka koja ti neće brzo naškoditi nego radi dugoročno polagano trovanje .... ali žemska, pa tko dovraga kaže da ti bereš krivu?

Inače, hoćeš pogađati koja je prava? :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
http://studio-martina-natura.hr/
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.