Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - monsterin  eko povrtnjak
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


monsterin eko povrtnjak

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 138>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2012 u 13:27
A što se tiče samog uzgoja,kao što sam rekla na samom početku ,nema se tu što puno objašnjavati. Ja sam samo amater i uvjek ću to i biti,još uvjek učim neke stvari,još uvjek sam u nekim stvarima isto možda kao i onaj čovjek koji tek počinje,koji se tek susreće s povrćem i kojem je to prvi puta..   

Sve što je potrebno za ovakav način uzgoja je dovoljno malo pažnje,puno rada,ljubavi i zanimanja za ono čime smo se odlučili baviti. Nije potrebno nikakvo znanje,svaki čovjek u svačemu može biti uspješan,samo ako ima puno zanimanja i ako ga bar nešto motivira da se time bavi. Ja isto ne proizvodim ništa za prodaju,sve što radim i sadim,radim sebi iz gušta ,radim jer se moram nečime baviti,pošto nigdje ne radim,nisam zaposlena,inspiraciju sam našla u ovakvoj vrsti posla. I lijepo mi je znati da ne tratim vrijeme uzalud ,nego ga potrošim na nešto što će mi biti od velike koristi.
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2012 u 14:33
Originalno poslano od člana monstera monstera napisao:

Kamenjar imam dojam kao da te nešto naljutilo ovdje. Draga možda me nisi razumila,ali ja se uopće ne hvalim ničime... Sve što sam stavila,stavila sam samo zbog toga tako da meni neki jako dragi ljudi imaju bolji uvid u ono što radim,jer riječima se baš i ne može puno dokazati,tako da nitko ne bi mislio kako samo zapravo zabušavam i nemam ništa...Ako si ti to drukčije shvatila,žao mi je i to me ražalostilo...    

Smileodakle ti to monstera..bože sačuvaj ,ja dođem tu da učim sa vama a ne da se ljutim..ti si mene pogrešno razumila,mislaila sam naučit nešto do tebe,jer da imaš vrt,imaš,vidim da znaš o uzgoju ,a napisala sam da neću hvalit jer čemu da hvalim ,pa sve se vidi ,a krompir ko kropmir svi su isti..zašto bi ga hvalila..na to sam mislila...ja bi rado učila od tebe,ako ti nije teško i kad budeš imala više vremena volila bi da samo malo opširnije pišeš o uzgoju ...
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2012 u 14:48
Ok,Hvala ti,sad smo i to riješile. Malo me ražaloste neke stvari ako ih ja krivo protumačim ili ako netko drugi isto tako krivo protumači. A to što kažeš za krumpir ne bih se složila s tobom,jer nije isto,krumpir ko krumpir,možda se čini da je on najjednostavnija biljka za uzgoj,no ako mu se na vrijeme ne pruži prava preventiva i zaštita ni od njega nema ništa,sve ode..
Kad spominjem preventivu i zaštitu, tu doslovno mislim na špricanje Bordoškom juhom koja je preventivna zaštita protiv plamenjače i što je jako bitno mora se špricati na vrijeme,prije nego se pojavi,inače ništa od ni od biljki ni od uroda. Kad već spominjem Bordošku juhu,nije baš najbolje sredstvo protiv plamenjače ali sadrži bakar koji je dobar za sve biljke općenito (Paradajz,luk,paprika,krastavci). Da ne bi bilo neke zablude,sama Bordoška juha nije otrov i kao takva uvjek može proći u svakom vrtu bez obzira bio on eko vrt ili ne.
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2012 u 15:06
Naravno da ću pisati općenito o svemu što znam i što sam naučila kroz ovih 12g. kao amater. Također ako treba podijeliti ili razmjeniti savjete,različita iskustva i mišljenja,bit ću tu za sve vas i vi za mene,nadam se..
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2012 u 17:51
Vidjela sam već bezbroj klasičnih i formalnih priča,savjeta i sitnih trikova vezanih uz povrće,no ja ne želim početi tako. Prije svega želim početi s vama koje ova tema zanima. Ono što imam reći,ovo nije moja tema,ovo je tema sviju nas koji volimo povrće,zato neka ovo bude i vaša tema,želim da svi vi koji volite povrće,koji se bavite ili ćete se tek baviti s povrćem,budete kreatori i autori ove teme. Samo tako ćemo moći pomoći jedni drugima,samo tako će moći uživati u povrću i ljudi koji su tek na početku. A vjerujem da ima dosta takvih ovdje i reći ću odmah,I sama sam bila na početku i sama sam bila početnik i totalna neznalica,no zanimanje i motivacija iz godine u godinu su davali sve bolje i bolje rezultate. I evo me danas imam dovoljno usudim se reći čak i previše povrća za svoje potrebe. Vjerujem da i svi vi to možete,želite, a uz malo volje i truda i hoćete postati pravi profesionalci u ovakvom uzgoju povrća, a ja ću vam nesebično pomoći,ne kao profesionalac jer ja sam daleko od toga,već kao mali obični amater i učenik majke prirode koji će cijeli život učiti. Jer u ovakvom se poslu zapravo samo cijeli život uči.Uvjek nešto može biti puno bolje ,ljepše i kvalitatnije.Ili može biti i obratno, ako tu pridodamo razne prirodne faktore i utjecaja vremena ili nevremena na rast , razvoj i na kraju zriobu povrća,onda smo opet na početku,opet učimo....zapravo nikad ni nismo prestali učiti..
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2012 u 19:51
Najprije ću krenuti od tla. Kao što svi već dobro znamo ,da bi opstali moramo se hraniti,isto je i s tlom. Da bi dobili što bolje i kvalitetnije povrće moramo imati dobro pripremljeno,odmoreno i hranjivo tlo. Kako sam rekla pišem ono što sam sama s godinama nešto zaključila i naučila i nikoga ne kopiram ,niti želim biti kopija. Odmah moram ovdje reći,iako baš mehanizacija nije poželjna u eko ili bio vrtovima,kod mene nije neko strogo pravilo i ne pridražavam se baš strogo toga. Uostalom vidljivo je da je meni nemoguće imati vrt bez mehanizacije,jer ima toga puno za obraditi,pa tako ni mehanizacija nije isključena iz moga vrta. Tu ću još također iskoristiti priliku i reći da krumpir špricamo protiv zlatica jer ih je naprosto nemoguće sve pokupiti na ovu površinu,najviše zbog manjka vremena. No zato sve ostalo sitno povrće ne špricam,niti ičime tretiram.
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2012 u 20:04
Kod mene ima jedno pravilo za tlo i to još od prvih godina primjenjujem,pa ću se potruditi najbolje što mogu i znam da to tu i opišem. Iako mnogi od vas to već i sami znaju,ja ću to svejedno ovdje navesti,pa nek mi nitko ne zamjeri.

Iako nije jesen ,počet ću s jesenjom pripremom tla. Znači kad se pokupi sav urod s njive,ako nešto i ostane viška od povrća,a ako nije bolesno ili u drugom slučaju ako je to povrće već lupio mraz,kod nas to ostaje sve do zimskog oranja. Osim što to povrće dosta brzo tako strune ,imam na umu da je to jako korisno i dodatna je hrana tlu.

   
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2012 u 20:15
Prije zimskog oranja slijedi najprije obilna prihrana običnim gnojem ili ako baš hoćete đubrivom. Prije se to reklo kakvim dobrim stajnjakom,što se nažalost danas ne može tako reći, jer ni stajnjak više nije prirodan. Danas govedo jede razne Premikse,Prefikse i ni sam Bog ne zna kakve stočne hrane i antibiotike. Isto je i sa svinjama,tako da sam se ja odlučila za treću i sasvim drukčiju opciju. Zečevi i zečji eko gnoj. Iako ovdje ne spadaju životinje,moram i njih spominjati jer je sve vezano jedno uz drugo.
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2012 u 20:20
mene jako zanima ova tema jer mi je ovo prvi susret sa povrcem...prvo da te pitam šta je bordoška juha ..kako se pravi ?
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2012 u 20:28
A evo i nešto vezano uz zečeve. Zec,sam po sebi je jako čista i uredna životinjica. On čak niti neće jesti lošu hranu,prije će uginuti nego nešto loše pojesti. Što se tiče zečjeg eko gnoja,evo objašnjenja. Zečevi su kao što svi znamo biljojedi,ali ne bilo kakvi biljojedi. Zečevi sve što pojedu pretvaraju u čistu celulozu,bit ću slobodna i reći da oni zapravo imaju naviku čak opet ispočetka pojesti svoj izmet,nije glupost,oni to tako rade jer je to u njihovoj prirodi i jer to jednostavno moraju. Moram se na ovo i našaliti i reći da su zečevi vrlo korisni,recikliraju svoj gnoj....
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2012 u 20:34
Originalno poslano od člana kamenjar kamenjar napisao:

mene jako zanima ova tema jer mi je ovo prvi susret sa povrcem...prvo da te pitam šta je bordoška juha ..kako se pravi ?





Kamenjar, Bordoška juha se ne pravi,kupi se. Ima je već i u najobičnijim poljoapotekama. Pakovano je po 1kg. praškastog plavog sadržaja. Ta plava boja je bakar i jako je bitno kad se šprica da listovi biljke samo malo poplave,nije dobro niti previše niti premalo pošpricati biljke.

Još nešto da dodam,Bordoška juha sama po sebi nije ni pesticid,ni herbicid. Ona je sredstvo općenito na bazi bakra za suzbijanje plamenjače listova kod nekog povrća ,ali je isto tako jako korisna i u nasadima vinograda i bresaka.
Pošto ona nije otrov tako se s njom i postupa,što to znači?
Neki se pesticidi i herbicidi koriste tako što se biljke špricaju po najjačem suncu ili za neke otrove nema nekog određenog vremenskog razdoblja (jutro,podne večer). Dok kod Bordoške juhe nije takav slučaj. Ona se koristi isključivo rano ujutro ili kasno pod večer dok nema sunca.
Jako je bitno da biljke dobiju dovoljnu dozu,niti prepuno,niti premalo sredstva.

Dovoljno je pošpricati biljke već i dva sata prije kiše,već ako nismo stigli prije,jer to je sasvim dovoljno da se sredstvo upije u list i počne djelovati. Time ćemo na vrijeme spasiti biljke. Plamenjača obično nastaje nakon učestalih kišnih i vlažnih razdoblja. Čak niti ako zalijevate rajčice,zalijevanje odozgo po samoj biljci nije preporučljivo.
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2012 u 20:42
Znači sad kad smo riješili zečeve,nastavljamo još malo priču s gnojem. Za gnoj je jako bitno da je kako ja to volim reći zreo. Što to znači? Nije svejedno uzeti bilo kakav gnoj i reći to je dovoljno,jer nije tako. Da bi tlo dobro nahranili gnoj mora biti "zreo". Evo što to znači. Gnoj treba bar godinu dana odležati i dobro strunuti da bi bio zreo,iako je poželjno da čak leži i dvije godine,no ako se ne može toliko čekati,dovoljno je i godina dana.
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2012 u 20:48
Da bi znali da li je gnoj dovoljno zreo ,mora biti crn,pretruo i pregorio,to se najbolje vidi u najdonjem sloju gnoja. A ako gore imamo gnoj koji nije takav taj se odvaja na stranu ,a za povrće se uzima samo taj zreli. Ovaj što nije dovoljno zreo opet se posloži da dalje stoji ili ako ga je previše razbaca se negdje drugdje gdje je potrebno.
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2012 u 20:54
Gnoj isključivo u jesen razbacamo po tlu i zaoremo zimsku brazdu. Sad je veliki i glavni dio posla završen. Zaorano tlo tako ostaje do proljeća,a jako je bitno da se tlo tako odmara od prethodne iscrpljenosti i što je najvažnije hrani se i oporavlja. Za one koji ne oru tlo, iako imaju malu površinu,vrijedi isto pravilo,samo što se tada tlo ili preštihava ili freza,isto, najbolje u jesen.
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2012 u 20:59
Zimsko oranje je jako bitno zbog toga što kako mnogi već znaju da se mrtvo iscrpljeno tlo okrene gore i dobro izmrzne ,a druga dobra stvar je u tome što se s tim tlom okrenu na površinu i razne štetočine i nametnici,pa se tako preko zime smrznu i uginu.
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2012 u 21:04
Još jedna jako važna stvar zimskog oranja je ta da se tlo preko zime dobro izmrzne ,pa tako na proljeće imamo lijepo rahlo,sipko,rastresito i nahranjeno tlo. I kao takvo spremno je za proljetnu obradu,doradu i na kraju sjetvu i sadnju.
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2012 u 21:05
monstera moram reći da ti zavidim na takvim uvjetima ,ali i tolikoj snazi za obradu tolikog vrta.
to je divno .da je bar više takvih ljudi koji vode brigu o okolišu,o kvaliteti zemlje koju moramo ostaviti budućim generacijama.to nisu samo fraza već moje skromno mišljenje. bravo vrednice
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2012 u 21:12
Prije svega Dobrodošla draga na moju temu i uvjek se tako osjećaj! Hvala ti na ovom lijepom postu!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2012 u 21:26
Da evo to sam htjela reći,svi bismo trebali osluškivati što nam to biljke,tlo i priroda imaju za reći. A ako slijedite svoje srce,vjerujte mi nije teško slijediti ni zeleno srce majke prirode. Ne morate biti profesionalac,ne morate imati visoke škole,jer najbolje škole su provedeni sati i sati prirodne prakse.Tu si čovjek može biti sam svoj učitelj ali i učenik. A ako je dovoljno pažljiv majčica priroda će mu sama ukazati na ono što je dobro ili loše za nju. Mislim da svatko od nas može naučiti taj govor,treba samo kako sam već rekla slijediti vlastito srce i instikte i vjerujte mi čut ćete i to veliko zeleno srce koje kuca za milijune i milijune života´ na ovom našem planetu.                                                               
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2012 u 21:39
Tlu je hrana jako važna kao i nama i bitno ga je općenito prije bilo kakve sjetve dobro nahraniti i dati mu dovoljno vremena da se odmori i oporavi od prethodne sezone da bi nam opet moglo dati kvalitetan,zdrav i obilan urod.
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 138>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,375 sekundi.