Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Grmlje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ljetni jorgovan - buddleja daviddi
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ljetni jorgovan - buddleja daviddi

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 11>
Korisnik
Poruka
perussola View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 33
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje perussola Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2011 u 09:35
Originalno poslano od člana Cimicifuga Cimicifuga napisao:

Baš mi je drago da ti ide! Vidjet ćeš koliko će ti zadovoljstva priuštiti sve te tvoje biljčice koje svojom rukom uzgajaš, kako ćeš uživati gledajući prekrasne boje i oblike listova i cvijetova... 


Vec sad mi pruzaju, pomno pratim svaki novi listic, sve su to moje bebice Smile
Prvi put imam vrt pa sam sva euforicna. 
Cekam da se vrijeme popravi pa da poslikam sve

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2011 u 20:26
Znači ima nas više početnika, lijepo je znati da nisi jedini...Smile
Tena 28.3.2010
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2011 u 21:47
Mi smo bili na rasprodaji u Botaničkom i uzeli 2 male budleje. U teglama su i rastu kao ludi. Puno ste napisali o njima i sad me jako zainteresirao taj grm.

Gdje ga saditi? Na Krku, ili u Zagrebu s obzirom na klimu?
Na moru neće imat puno pažnje, a pročitala sam da traži puno vode.
Neka se sve zeleni
Na vrh
magnolija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 691
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje magnolija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2011 u 08:23
što se mojih iskustava tiče on ne traži neku veliku pažnju.imam ga na dvije lokacije i na cjelodnevnom suncu i u šarenom hladu, sve podnosi i lijep je.vidjela sam u francuskoj uz autoput sunce ga prži po cijeli dan i koliko sam primijetila niti ga orezuju niti ga zalijevaju a on pun cvijetova.mi u našim vrtovima ga orezujemo je puno naraste i u širinu i u visinu pa da to bude razgranato onako kako mi to želimo.nisam stručnjak za biljke ali ti samo pišem ono što sam vidjela i iskusila.
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2011 u 10:04
Da li budleje mogu rasti u velikim teglama ili da ih sad odneseme na more i tamo ih posadim. Nije baš sad vrijeme za sadnju pa zato pitam.

Rastu zavidnom brzinom i morat ću im zamijenit postojeće tegle. Što je najbolje napravit?
Neka se sve zeleni
Na vrh
perussola View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 33
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje perussola Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2011 u 01:12
Daklec... Smile

U travnju su bile 4 grancice zapiknute u zemlju,
danas su 4 grmica od oko pola metra,
puna ljubicastih cvjetova

Malo je reci da sam happy
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2011 u 06:54
Moj ljetni jorgovan otvorio prvi cvijetić. Ove godine u proljeće sam ga posadila kao malenu biljku i već me razveselio cvjetanjem.smile126



Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
perussola View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 33
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje perussola Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2011 u 09:37
Da, pitanje...
Treba li im rezati ocvale cvijetove?
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2011 u 10:14
treba Smile
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2011 u 11:54
Prekrasni su vam vaši ljetni jorgovani,
dali im odgovara kisela zemlja(imam u vrtu 2 velika cedra)?
Na vrh
perussola View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 33
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje perussola Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2011 u 11:28
Originalno poslano od člana Klimatis Klimatis napisao:

Mi smo bili na rasprodaji u Botaničkom i uzeli 2 male budleje. U teglama su i rastu kao ludi. Puno ste napisali o njima i sad me jako zainteresirao taj grm.

Gdje ga saditi? Na Krku, ili u Zagrebu s obzirom na klimu?
Na moru neće imat puno pažnje, a pročitala sam da traži puno vode.



I na Krku i u Zg Smile
Ja sam moje grancice donijela iz Istre, iz jednog zapustenog vrta, dakle ni spomena o kakvom zalijevanju.
Sad tek primjecujem da ga zapravo i ovdje ima u puno dvorista.
Bit ce da uspijeva svagdje
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2011 u 15:13
Perussola,
shvatila sam,na jesen odlazim u potregu.hvala ti.
Na vrh
perussola View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 33
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje perussola Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2011 u 13:27
Belina, ja ti na proljece dam grancica koliko zelis Smile
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2011 u 13:33

Moja Budleja, proletos posađena mala biljčica od naše Mimar
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2011 u 21:46
Uživam u vašim budlejama!!!
Moje (mamine), bijala i neka lilasta, su u vinogradu, dost blizu, al opet daleko da uživam u svakodnevnoj igri leptira!
Skužila sam da više vole ovaj lilasti!!!!
Po desetke ih na zna biti na njemu, a bijeli ništ!
U proljeće sam posadila par grančica.... nekaj sam zezenula... nije se primila nijedna, šmrc!
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2011 u 21:53
Hvala Perussola.
Na vrh
vila2 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vila2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2011 u 15:28
Za početak da kažem, predivne su Vam buddleje!!! Sad Vas molim za što hitniji savjet! Kupila sam u Splitu dva grmića buddleje davidi, ne izgledaju baš sjajno,već su poluposušeni :( Mi smo iz Siska,pa sam u dilemi hoće li preživjeti zimu ako ga sad presadim u zemlju? Ili da ga ostavim u tegli do proljeća? Unaprijed hvala na pomoći..Slikajte što više svoje ljepotice!!!
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2011 u 20:14
Samo ih posadi u zemlju, Vila, ali obavezno dobro zalijevaj prvih dana...
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
vila2 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vila2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2011 u 00:21
Puno Vam hvala na odgovoru i savjetu! Nadam se još kakvim slikama ove predivne biljke!
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2011 u 12:20
Naše budleje odgojene u Zg. lijepo su se razrasle na Krku.
Prekrasni grmovi, zaljubili smo se u njih, jer im stvarno ne treba puno njege.
Kad ih je najbolje orezivat? Sada i li na proljeće?

Morat ćemo sad u potragu za drugim vrstama, gledali smo okolo, malo se informirali; pa im njih jako puno vrsta.SmileSmile
Neka se sve zeleni
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 11>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.