Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Čaaarobni otok
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Čaaarobni otok

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4041424344 78>
Korisnik
Poruka
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2009 u 20:10
Vi razmjenjujete poruke o tulipanima, a ja sam već sat vremena na netu i pokušavam naći nešto o njima.
Pred par godina negdje sam pročitala da lukovice tulipana bježe u dubinu. Tada puštaju samo list, a nemaju snage za cvatnju.
Tamo sam vidjela skicu stare lukovice sa izdankom od 10 cm koji se spušta u dubinu i tamo stvara novu lukovicu.
Tada sam ja počela saditi tulipane u probušene čaše od jogurta, a sad kad ih imam puno to radim u kutijama od sladoleda.
Ove godine mi u jednoj kutiji nisu cvali, a kad sam je iskopala u njoj je bilo 20-tak lukovica i hrpa žila.
Sad sve razmišljam da ih samo posložim na one tacne od mesa da mogu ići u širinu.
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2009 u 09:34
Ja sam Manči zaključila da kod nas nikad neće cvasti kao kod njih na sjeveru. Problem je po meni vjerojatno u zemlji, ja ih imam vjerojarno 20 koji su samo listove pustili. 
život je more
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2009 u 10:19

....hoya, zanimljivo što pišeš, znači ipak idu u dubinu!!! Možda su te tvoje mlade za cvatnju, jer ima i u tome valjda nešto da mala-mlada  lukovica ne cvjeta prve godine??

...ne znam da li se one množe brzo i da li matična  lukovica propada??

 

Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2009 u 10:25

...lantana ima i u tome istine, lale ipak vole dosta vlage...kod mene je zemlja pjeskovita i mislim da to sliči onoj u Nizozemskoj, ali je gladna i fali im hranjiva i vlage....

...ove godine su nove lijepo procvjetale, one što su u skupini, jer ima trave oko njih pa se valjda sačuvala vlaga....na taraci u gradu sam stavila roze u plitki, a široki stiropol od neke ambalaže i lijepo su cvale, iste takve dvije u malom pitaru imaju samo lišće, nema cvjeta iako su lukovice novo kupljene... Confused

Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2009 u 10:36
.....presličice kupljene, tek su malo veće od onih samoniklih, ne trebam ih više kupovat neko skupit lukovice po šumi...
 
 
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2009 u 10:37
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2009 u 10:42
....lala...
 
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2009 u 10:44
....zaboravila im ime, male lukovice, više cvjetova na jednoj stapci, krhke ali zgodne kad ih ima puno....iznenadile me iz jednog pitara đe su trebale biti frezije....
 
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2009 u 10:45
...judino drvo...
 
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2009 u 10:46
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2009 u 11:18

Manči, judino drvo je prekrasno, ovako rascvjetano, a bez lišća.

A tulipani, istina je da lukovice "pobjegnu" duboko u zemlju, ako ih se ne vadi. Ja sam imala svakakvih, raznih boja, duplih latica, pa su se polako pogubili. Uzgajala sam ih i u vrtu i u pitarima i uvijek su bili lijepi. Ove godine kupila sam dva paketića, jedni su bili prekrasni, a drugi su izbacili samo listove (svih 10 komada), mislim da se radi o kvaliteti lukovica

Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2009 u 13:15
Judino drvo je prekrasno, a tulipani su savršeni, ovi koji su procvjetali.
život je more
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2009 u 21:10
Čudni su meni tulipani, imam jedan grmić u velikoj kopanjici i uredno cvijeta već dvadesetak godina sa 3-5 cvijetova!. Ove mi godine MPK poklonila puuuuuno lukovica ravno iz Niskozemske, uredno ih popikala na pola lukovice u zemljicu, držala u kući, orošavala, pjevala im i tepala...uredno pustili listiće i onda dalje ni makac (razbjesnila sam se i bacila ih u veliku kopanjicu pa ako hoće odogodine cvijetati dobro a ako ne, nek ih voda odnese). Zanimljivo MPK donesla oko 200 lukovica i baš nikome ove godine nisu uspjele!
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2009 u 08:56
....Franjice, vidiš baš neobično, isti problem imamo i Lantana i ja i još poneko sa foruma....??
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2009 u 09:52
E pa takav problem je i kod mene. Manči baš se pitam gdje si, ali evo te - znači sve je u redu.
Meni nisu nikle anemone - nikako, niti tigridie, kojima sam se tako veselila, plave gladiole jedva i tako očito te lukovice štrajkaju ili su GMO pa neće.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2009 u 11:59
....o, baš mi je žao Triša, to je razočarenje...bojim se i ja za tigridie, anemone su mi nikle na otoku ( prvi put, ranijih godina nikad !)....mislim da naši veletrgovci kupuju svašta, ne provjeravaju kvalitetu ili loše skladište!!!
 
...u velikom smo poslu pa ne stignem na forum....pločice u banji na otoku, djeca itd....ništa loše, bogu hvala.......drago mi je da misliš na meneSmile!!!!
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2009 u 10:57
manči nočas u 2.00 sam baš gledala da li se pojavljuješ na forumu, nisam ni ja "aktivna" ali potražim drage ljude
Na vrh
cvetlin View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 714
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvetlin Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2009 u 15:14

Lijepo,lijepo a judino drvo je super

Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2009 u 15:35
...hvala cvetlin!!
 
 
Tija.....slabo sam na forumu, u kafiću nikako, pogledam poštu i otvorim stranice dnevnika i biljke iz prirode.....zaljubljenik sam u samoniklo bilje svih vrsta......ah, da i gljive ( ne volim jesti, ali gledati da )......
 
....danas sam konačno okončala  i  zakonski svoje neslavno partnerstvo u  poslu, sretna sam i tužna u isto vrijeme....ma zato trčim na taracu među biljkice....one me odma oraspolože.....
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2009 u 18:08
Ma nego šta manči, uvijek treba gledati naprijed i ne se okretati, sve ostavi iza sebe i nemoj biti tužna,    e kad si nam tako daleko, no flora je blizu i baš se veselim susretu.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4041424344 78>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.