Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Čuvarkuća - Sempervivum
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Čuvarkuća - Sempervivum

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4445464748 96>
Korisnik
Poruka
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2011 u 23:08
znači uskoro ću ostat bez nje ...a što ću...pinus imam neke paučinaste koje sam posadila ima mjesec dana al isto mi ne rastu ništa,al valjda im dosadilo moje svakodnevno gledanje..ne usudim se dat im tekuće gnojivo za kaktuse
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2011 u 23:27
Ne znam ti dati neki pametni savjet. Možda je to takva sitna vrsta. Ili im ne odgovara ph zemlje. Svoje sam sadio u kombinaciju standardne zemlje za cvijeće i vrtne zemlje (krtičnjak). Za zalijevanje upotrebljavam cijev za vodu i onako lijepo špricam po njima. Voda nesmetano otječe iz tegle.
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2011 u 23:34
neznam,ja sam svoje sadila u zemlju za cvijeće pomiješanu sa pijeskom i komadićima cigle ...zemlja je pretvrda zato i zaljevam tako često
Na vrh
Morana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Morana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2011 u 15:43
draga, ni moje se nisu cijelu godinu dana micale s mjesta, a onda najednom u proljeće buknule... to što je zemlja tvrda, sumnjam da njima smeta...
A ako ti je toliko mila ta čuvarkuća, mislim da imaš negdje na stranicama prije da je netko opisivao kako je razmnožio čuvarkuće preko listića... ako ne uspiješ naći, javi, potražit ću ja već nekakav članak, prevest ti neki strani ako ne znaš engleski itd.
~Cvijeće je zemljin način da se nasmije~
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2011 u 23:19

dobila sam te crvene od natalije ,opet ću je tražit jednu pa se nadam da ću je ipak imat ..bitno mi je da ih zaobilazim sa vodom..al nešto se mislim ove zelene obične koje imam redovito zaljevam kad god prolazim kraj njih sa kantom i super su mi ,a na krović sam posadila par njih i ne zaljevam ih ,neda mi se penjat svako veče ..i baš su jadne

Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2011 u 12:50
naravno da ćeš dobiti
nastojati ću je već predvečer posaditi zasebno da se lijepo primi,
valjda neće opet cvjetati
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2011 u 13:54
samo ti odi u krevet kod bebe čuvarkuća nek čeka malo....pusa tebi i bebi
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2011 u 19:09
Kamenjar, ako su one paučinaste što si dobila od mene, ne sekiraj se. I meni su stajale dugo, dugo, a onda krenule. Ne mazi i pazi ih, nisu orhideje. Samo čuvaj strpljenje, trebat će ti za druge travice, i ne zalivaj. Tko ih je zalivao na starim seoskim krovovima, pa su bile bogate.

U slučaju najgoreg, adresu znaš, pa ponovimo slanje i sađenje.
Ne znaš da ti je dosta dok ti nije više nego dosta (ne odnosi se na hranu nego puno ozbiljnije)
Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2011 u 21:07

Nekad im treba malo da  se prilagode, moje su pune pupova, uskoro ce cvijetati, bebe se razrasle :). Bolje manje vode, nego puno, njima suša ne smeta ali puno vode da... ja svoje u tufama zaljevam svakidan, ali imaju dobru drenazu, tako da sav visak uvijek ode...

Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2011 u 21:35
vera4 one što si mi ti poslala su u redu ,miruju ,čak mislim pomalo da su se navikle ..neću ih više mazit ,zaobilazim ih u širokom luku
maso šta je to tufe ?
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2011 u 21:37
i moja se sprema cvasti
 
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2011 u 12:37
zapelcano Wink

Originalno poslano od člana kamenjar kamenjar napisao:

maso šta je to tufe ?


mislim da je maso mislila na ove prekrasne posude u domaćoj izradi

http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=5183
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2011 u 16:56

baš su dobre ove posude od tufa ,prvi put čujem za to...sad mi onda nije žao ove čuvarkuće heheh bar ću uživat u njenom cvijetu smile78

Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2011 u 19:02
Da tufe su ove posude u kojima su moje cuvarkuce, od hypertufa smjese napravljene....poslikam ih opet da ih vidite kakve su sada ...
Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2011 u 20:45
Jedna moja čuvarkuća je procvjetala


Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2011 u 22:09
Kamenjar ona desno se sprema na cvjetanje. Jesi li na nju mislio?
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2011 u 23:45
Vase cuvarkuce su prekrasne ali ja sam na moju isto ponosna :


Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2011 u 09:07
imaš na što i biti ponosna gute fre jer je stvarno lijepa
gricka ti imaš dosta čuvarkuća pa ajd ako jedna procvjeta nema veze ...al moja jedna jedina hoće cvjetat smile48
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2011 u 12:31
gricka koliko ti imaš boja, veličina, oblika rozeta i listova... pravi si kolekcionar Thumbs%20Up

gute
- imaš na što i biti ponosna prekrasne su ti čuvarkuće

kamenjar - kad si bila, nisam htjela ispasti "škrta" pa ti dati onu malecku kad je bilo većih
izgleda da su one u stvari tako malecke, a tu "veću" veličinu dostignu na kraju svog sazrijevanja i života  - prije cvjetanja,

nisam ni ja do sada išla za tim, ali sad znam, doduše kamenjar imam od lani pa se još učim o njegovim žiteljima
Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2011 u 13:24
Hvala Natalija.
Pa poslat ćemo ti drugu Kamenjar! Nije kraj svijeta. Pošalji adresu.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4445464748 96>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.