Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Povrće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Rajčica - Lycopersicon esculentum
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Rajčica - Lycopersicon esculentum

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4546474849 78>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2013 u 12:02
"Prvo hvala Pustolovki na uputama za stavljat fotke. "
drago mi da sam pomogla paradajzi su ti dobri na fotkama da hoce i ova sezona bit kao prosla    
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
ifke View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 30 Studeni 2012
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ifke Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2013 u 23:55
Uf, ne bih se žalio da bude ko prošla. Iako i prošla je bila sa onim suludim vjetrom u proljeće koji mi je skoro osušio tek posađene flance, pa onda suša kasnije, a nemam svoju vodu. Na proljeće bih trebao iskopat bunar i riješit vodu, pa da vidimo onda... Inače, moj grunt je još prošle veljače bio prilično zarasla livada koju sam dobro prekopao i isfrezao i već prve godine se zemlja pokazala kvalitetnom, uz pomoć obilja koprivinog gnoja i kozjih brabonjaka. Baš me zanima kako će se stvari mijenjati postupnim kultiviranjem i gnojenjem. Jedno pitanje koje me muči: prošle godine mnogi su "popušili" 3. i 4. cvjetnu granu zbog velikih vrućina, cvjetovi su se sušili i otpadali pa tu nije bilo plodova, barem je kod mene bilo otprilike tako....e sad, bi li situacija bila bolja da sam za to vrijeme bjesomučno zalijevao? Uglavnom, prošle godine sam skužio koliko paradajz voli vodu. OBOŽAVA! Puno....puuuuuuno vode! Imam osjećaj da je previše vode za paradajz jedino ako ga posadite na dnu Save. Pročitao sam valjda stotine stranica kojekakvih foruma sa hrpom savjeta, zalijevajte svaki treći dan, svaki tjedan jedamput ali obilno, ili stalno ali pomalo. Svi ti savjeti malo vrijede, jer je svaki vrt drugačiji, svako ljeto je drugačije i svaki val vrućine je drukčiji. Ako je temperatura skočila na 35, vrlo je važno jel prije toga bilo kiše, kada i koliko i te će stvari uvjetovati treba li sada zalijevati dvaput dnevno ili svaki treći dan. Ovoga ljeta zemlja se dubinski isušila i čini mi se da tko je mogao zalijevati dvaput dnevno, imao je carsku berbu. No, vratimo se u SADA. Paprike su već u zemlji, čekam početak ožujka za rajčice. Prošle godine sam skužio da ih nema smisla sijat u veljači, jer ove kasnije sijane flance dostignu veljačke iovak ionak jer je kasnije toplije i ima više svjetla, a imaju i energetski šus, što isto nije za zanemarit. Uglavnom, za koji tjedan počinje šou, jer kolekcija sjemena je već oko 100 sorti, a za najviše 40 će se naći mjesta...borba se zaoštrava Smile
Na vrh
Aphro066 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 14 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 47
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aphro066 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2013 u 13:26
sto se tice poljevanja paradajza, definitivno je svaki vrt drugaciji, ali ima i razlika u tome dali je korjenje zbog cestog poljevanja krenulo prema vrhu pa ga onda treba i dalje gotovo svakodnevno poljevati, ili je otislo prema dolje u kojem slucaju poljevanje nije potrebno.
kod nas je bio ovaj drugi slucaj u kombinaciji sa prilicno glinastom zemljom u vrtu., tako da sam ja prosle godine kad je bila ona najveca suša paradajze zaljevala svaka 4 dana., ostatak ljeta jednom tjedno, a prije ljeta in pak nismo uopce zaljevali.
rodili su nenormalno!

Rijeka
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2013 u 13:54
Ja isto nisam svakodnevno zalijevala,nego sve zavisi nekad sedmicno,a nekad svaki 2-3 dan.nit sam dzubrila,niti gnojivila,samo kopriva i prslica namocena pa time.rodilo kao nikad prije,zato kazem da hoce i ova godina tako :)
Na vrh
Ksan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 1303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ksan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2013 u 16:44
Nisan ni ja, možda jedno tri ili četiri puta kroz cijelu sezonu. Dobro sam ga natopila kad je posađen a zatim u debelom sloju malčirala slamom i to je bilo to Slama je spremna i za ovu godinu. Recite mi dali ste počeli sa sijanjem rajčice?
''Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge i nema ljepših snova od onih što ih rađa bol.'' - IVAN CANKAR
Na vrh
rrorion View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 15 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rrorion Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2013 u 17:29
Ako netko ima viška sjemenja rakčice većih-krupnijih plodova mijenjao bih za drugo sijemenje koje ja imam
Na vrh
magadan View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 16 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 141
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje magadan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2013 u 15:35
Posijala sam prije dva dana prve sjemenjke...njih planiram uzgajati na balkonu koji gleda na jug i natkriven je. A sljedeca tura sjemena ide u zemlju tek 15. 3. Ta tura je za van.
Moram reci da imam odlicno iskustvo uzgoja rajcica na balkonu. Sve biljke su obilno rodile prosle godine...a mali cherriji su se pokazali savrseni za uzgoj na balkonu. Ove godine sam posijala 11 vrsta sitnih rajcica za na balkon.
Doduse, bude dzungla na balkonu al mene ne smeta:). Jedva cekam:).

Imam viska sjemena raznih sorti ako netko zeli razmjenu.
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2013 u 15:53
Magadan da li imas slike tvojih paradajza od prosle godine da vidimo.mene bas udusevi kad vidim da i na balkonu uspije jednako kao vani
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2013 u 21:50
Danas posijano 60 sorta rajčica!
Na vrh
magadan View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 16 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 141
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje magadan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2013 u 20:19
Na vrh
magadan View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 16 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 141
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje magadan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2013 u 20:25
Imam nesto slika.






Na vrh
magadan View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 16 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 141
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje magadan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2013 u 20:35
Nije ih problem uzgajati na balkonu, samo treba paziti na redovno zalijevanje. Kad su vruci dani cak dva puta, ujutro i navecer.






Pink Brandywine
Na vrh
magadan View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 16 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 141
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje magadan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2013 u 20:48
Pink Brandywine


Interesantno je da je Pink Brandywine na balkonu (u kontroliranim uvjetima) odlicno uspio, a u vrtu, izlozen svemu, slabo.

Paul Robeson



Black From Tula




Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2013 u 21:09
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2013 u 21:54
dobrih dajzeka pa ko bi rekao d aje to sa balkona
kud su kod tebe male i saksije i opet rodilo prva liga.
Na vrh
magadan View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 16 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 141
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje magadan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2013 u 09:05
Nisu male posude...najmanja je oko 20 litara, a vecina je vecih od 30 litara.
Najbolje su se pokazale posude vece od 30 litara.
I jedna vazna caka...posude koje nemaju probuseno dno su mi se pokazale najbolje. Doduse, ne znam bi li to bilo dobro ako je posuda izlozena kisi, do vecine posuda na mom balkonu ne moze kisa, ja zalijevam.
Na vrh
PeKa View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 07 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 122
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje PeKa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2013 u 10:09
mijenjamo: white beauty, aunt Ruby, potiron ecarlate, purple calabash, cherokee purple, crni šljivar, žutu kruškicu, žuti cherry, crveni cherry - po 10 sjemenki. Što imate vi?
Na vrh
magadan View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 16 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 141
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje magadan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2013 u 10:30

Pink Brandywine, Jabucar veci, Tigrella, Chocolate Cherry, Black Plum, Volovsko srce, Black From Tula, Bloody Butcher, Black Krim, Purple Russian, Brown Berry, Caspian Pink, Paul Robeson, Cherokee Purple...

Tih imam za dijeliti + neke sorte za koje nemam imena.

Na vrh
IvancicaM View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 25 Veljača 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje IvancicaM Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2013 u 12:09

čitam vas već 2 dana, i ne mogu vjerovati da postoji toliko ljubitelja "obične" rajčice Smile naravno, time ne mislim ništa loše, dapače
do danas sam vjerovala da postoji velika i mala rajčica, a uz vas ću postati profesionalac, bar se nadam.
ja krećem ove godine u sadnju prvih pravih rajčica ( black krim, obične cherry, cherokee purple, žuta kruškica i volovsko srce)
upute mi ne trebaju zahvaljujući svima vama, zato se nadam da ćete uvijek održavati ovaj podforum za sadašnje i neke nove rajčicoljupce
čim budem imala prve slike, javim se, a do tada svima vama želim puno uspjeha i sreće u novim pothvatima te novim okusima jedne male obične rajčice


Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2013 u 13:46
Ivancica-ne sikiraj to ces sigurno postati jer jednom kad ovdje pocnes istrazivati pa sve to primijenis u vrtu broj dajzeka se samo povecava kao i sorti.
zanima me kakva je vrsta taj ruski sljivar jel ukusan kao crvene sorte,manje ili vise?ima par sjemenki pa ne mogu cekat da kusm ukus istog
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4546474849 78>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.