Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Šmrckov dnevnik radova
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Šmrckov dnevnik radova

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4647484950 85>
Korisnik
Poruka
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2011 u 23:50


Grane vrbe se ne podrezuju do kraja godine kad vrba odbaci lišće, to povećava šansu ukorjenjivanja.

Ako se želi progušćavati živica vrba se mora orezati i to do veće gustine i drastično orezivanje. Jednostavno je orezati 10 cm iznad tla.

Zbog potreba za vlagom  je potrebno dobro malčiranje.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2011 u 00:04

Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2011 u 00:48
Ispravljane grana voćaka.




Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2011 u 09:32
Kod tebe ima ideja kao u priči!!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2011 u 00:25
Uvijek nešto istražuješ i podijeliš s nama, hvala na svim tim prekrasnim i dobrim ideama

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2011 u 09:47
Drago mi je cure da vam se sviđaHug.
Ovdje najlakše nađem bitnije stvari, komp mi je krcat.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2011 u 10:14
Danas je 1.5. ( MM radi kao stoka na poslu i danas,i osjeća se loše zbog neljuckih uvjeta rada , gadi mi se ova državaCry).

Evo da zapišem informativno za sebe.

1.5. SJETVA DO SADA

Sjetva je do sada obavljana po mjesečevom kalendaru. Ono što je sađeno kao rasada je bilo zadovoljavajuće. Vrt tek čekam da vidim rezultate.

15. 03.  prije ovog datuma je početo sa sijanjem rasade

10. 04.
nešto rasade kupusnjača posađeno( koja je propala sa snijegom, valjda je pao oko 11.04), prerano je. Posađeno je i dio nečeg, pojma nemam čegaConfused

16-17.04. travanj posađen grašak,

17.o4. posađene voćke ( dunja, višnja, kruška vilij., jabuka, trešnja, šljiva)

19.04. posađen krumpir dio o dio pod slamom

23.04. saliksica stavljena u zemlju

30.04. porezane voćke

30.04. Završen je dio povrtnjaka za povrće, priprema se teren za ostatak krumpira




Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2011 u 10:18
Plan za sjetvu u gorju

03.05 - 10.05 sije se :  salata, kelj, špinat, celer, cvjetača( lisnate biljke koje nemaju u plodovima sjeme + izuzetak krastavci)

11.05. - 17.05 ( do 13 sati)
Ova faza mjeseca odlična je za sadnju biljaka koje imaju sjeme u sebi ( u plodu) a to su grah, grašak, pomidor, tikve, paprike, dinje.

18.05-24.05.
Zato se u ovom periodu sade biljke koje stvaraju plod u korjenu: krumpir, repa, mrkva, luk,.. U  ovoj fazi je najbolje saditi jednogodišnje i višegodišnje biljke, lukovice i gomolje , i za presađivanje istih



Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
mimi46 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2011
Lokacija: moslavina
Status: Offline
Bodovi: 386
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimi46 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2011 u 19:53
Smrčko svaka ti čast na tvom dnevniku...danas sam dobrih dva sata provela čitajući tvoja zapažanja,savjete i ideje.Naravno što i sama kažeš puno toga pročitama pa brzo i zaboravimo...a ovako ti si to sve pohranila na jednom mjestu. Daješ nam puno ideja, a za realizaciju nekih treba muška ruka...pa su mužići presretni kad im dođemo s nekima od njih.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2011 u 22:17
Najljepša pohvala mi je da je ovo nekome od pomoći, bar nije uzalud pisano i kako kažeš podsjetnik.  Sve mi je tu na jednom mjestu, pomoć svih sa savjetima je dobrodošlaHug
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2011 u 22:23
Molim te piši i dalje, nemam povrtnjak ali ti tako zanimljivo pišeš i potkrepljuješ sa slikicama da te gušt čitati!
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2011 u 21:46
Hvala TijaHug, dosta se trudimo.

Nemate pojma s čim smo se suočavali samo sa snagom mišića, bez mašina. Već 3 godine se radi po cijeli dan kad smo tamo, i to po hladnom vjetru i kiši.
Treba samo preći vremenski 100 km ( moje vožnjeLOL, a natjerana sam da vozim svaki putCry) po staroj cesti nakon posla subotom ili radnim danom, pa bi se umorio samo od putovanja Često stanem na sred terena i pitam se što mi je ovo sve trebaloLOL

Novaca nemamo previše pa se snalaziš kako stigneš da nadoknadiš potrošeno gorivo. A dosta se i ulaže zbog uvjeta u vrtu. Pjeskovita zemlja traži hrpu đubriva, stavljamo vjetrobrane.....

U biti sve ovo je veliki eksperiment, nadam se samo da neće biti uzaludan i da će nam se bar vratiti uspješnim povrtnjakom ovu godinu.
I da neću samo dobro teoretizirati, nego da će praksa sve potvrditi.Wink


Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2011 u 06:49
Pa teorijom si se naoružala. Ponekad ćeš se u praksi malo korigirati. Mjesta imaš, naučila si što uspjeva što ne, kad jednom budeš gore živjela samo za koju godinu sve će bujati.
Igraj loto ...
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2011 u 19:54
Evo dala si mi ideju sa ovim vrbama,već sam pitala muža gdje u blizini ima vrba. Zaista si kao enciklopedija!!!
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2011 u 20:41
Da Hoja za koju godinu ili detljećeLOL..
Igram loto jednom mjesečno, ne brinii dobit ću vjerojatno kad mi ne bude trebaloWink

Proljećence te ograde i nabujaju i nalistaju pa budu bogatije. Treba ih malčirati, dok se ne prime, travom i zaljevati vrbice vole vodu.Smile
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2011 u 20:44
Plastenik Smile
Krastavci .



Celer, Hoja  ako ti se nije primo dobiješ noviSmile


Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2011 u 20:50
Hoja misliš da imaš više kupusa, e nemašLOL



Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2011 u 20:52
Čekaj malo, sada mi nešto nije sasvim jasno. Ja sam mislila da mi muž donese tih grana koje bi posjekao, pa bih od njih pravila ograde i potporanj za ružu penjačicu. Da li će i te grane koje mi od odreže potjerati ili ti misliš ako se vrba posadi da onda izlista?
Geek
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2011 u 20:53
Ajme majko, koliko rasade ti imaš!!!Clap
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2011 u 21:01
Sve sam skužila!!!Išla sam ponovno gledati.LOL
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4647484950 85>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,312 sekundi.