Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moj vrt seoski
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moj vrt seoski

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4748495051 66>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Prosinac 2010 u 07:48
Hvala svima!
 
I vama sretan Božić!
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2010 u 22:08
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
Mira021 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3188
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira021 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Siječanj 2011 u 16:09
Sretna i rascvitana ti Nova2 011 godinasmile151smile154
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2011 u 07:06
Sve najbolje u Novoj ti želim!
Time is something you can never get back..
Na vrh
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2011 u 11:37
Hvala puno! I ja svima želim sretnu i cvjetnu novu godinu!
 
Jedini zimski posao u vrtu je hranjenje ptica.
Ove moje su pojele sve sjemenke iz hranilica, tako da sam ovaj vikend najprije napunio stare hranilice.
 
Pošto puno klopaju, napravio sam i jednu veliku hranilicu od saksije, podmetača za saksiju i komada drveta. Nije baš nešto prekrasna, izgleda kao noćna lampa, ali je praktična jer u nju stane puno hrane. LOL
 
 
 
 
Osim toga, na žicu sam nanizao pola kile NESLANOG kikirikija u ljusci. Slani kikiriki može ubiti ptice, budući da zimi teško dolaze do tekuće vode. Klopaju ga ove malo bucmastije ptice, tako da žicu treba čvrsto svezati da ne pukne.
 
Nije loše i povremeno sipati pticama toplu vodu u kakvu posudu. Ubrzo će se naučiti da u točno određeno doba dana ima vode u pojilici i redovno će dolaziti na cugu i na kupanje. No meni je to nezgodno provesti na salašu, pošto ne živim tamo.
 
 
 
Karagana je pripremila novogodišnji kristalni vatromet.
 
 
U sumrak se boje prirode počnu polako gasiti u nijansama plave.
 
Evo i tih "sumračnih" fotki:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2011 u 12:08
Gogo ti si majstor. Ptičice će ti zahvalno pjevati kako se o njima brineš.Big%20smile
A slike sa salaša su krasne, prave, lijepe zimske!Thumbs%20Up
Na vrh
nuna View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 812
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nuna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2011 u 18:37
Mali gogo pročitala sam tvoj tekst u vezi slanja sjemena u Bosnu i Hercegovinu.U potpunosti se slažem sa tobom.Ja sam takođe prošlog proljeća spakovala sjeme za jednu prijateljicu sa foruma koja je iz Hrvatske i u dvije pošte su me propitivali šta šaljem,pa nesmijem slati sjeme i tako to.Baš sam bila ljuta i posramljena pošto sam prijateljici rekla da ću poslati.Vjerovatno su to noviji propisi jer sam prije oko dvije godine poslala bez problema u Rijeku.
Na vrh
nuna View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 812
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nuna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2011 u 18:40
Nisam dugo bila u tvom vrtu pa sam sada pregledala i baš sam imala svašta za vidjeti.Svaka čast.Kućica u cvijeću.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2011 u 18:42
Ja došla vidjeti kako ptičice klopaju,  i naletila na predivne snježne prizore.
Usput i da ti poželim sretnu 2011.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2011 u 20:02
Pravi novogodisnji ugodjaj

Sve najbolje u 2011-tu
Na vrh
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2011 u 11:58

Majka priroda stvarno nekad poblesavi. Izgleda se nije dobro otrijeznila nakon novogodišnjeg slavlja pa malo brka pojmove. Tongue

Tko bi rekao da su gore prikazane fotografije slikane prije dva tjedna?!?!
 
Ovaj vikend fotografije izgledaju kao da su načinjene usred jeseni.
 
 
 
 
 
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2011 u 12:04
Ljubice što se mene tiče ovo što je priroda poblesavila meni je išla na ruku jer sam napravila ovaj vikend ono što nisam stigla najesen, radi onih kišurina i snijega poslije. A sad može opet zima, samo da ceste ne budu zatvorene.....Drago mi je da si našao vremena za nove fotke
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2011 u 16:52
Kako se ono kaže: ako laže koza ne laže rog...
Tako i tvoje slike su sve ovjekovječene datumima, pa nema zabune kad su slikane!Big%20smile
Možemo pratiti u stopu ovu pošašavjelu klimu!Wink
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2011 u 20:38
U tvom vrtu uvijek je lijepo.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2011 u 22:05
Predivne slikiceClap

Što ti je ono ispod zaštitnog tekstila, nešto posijano...??

Vidim da imaš voćnjak.Smile
Znaš li koliki razmak između voćaka treba biti, ako je samo jedan red voćki uz rub povrtnjaka?Embarrassed
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2011 u 07:47
Baka, nisam baš ljubitelj datuma na fotografijama, no svejedno sam uključio tu opciju, jer mi je tako lakše pratiti kako vrt izgleda u pojedino doba godine. Vidim što cvjeta, što lista, što je ružno.... te informacije su mi potrebne kod planiranja budućih sadnji u vrtu.
 
Tija, Mikica... puno hvala na pohvalama.
 
Smrcko, u tekstil sam umotao albicije i magnoliju. Malo su osjetljivije na hladne sjeverne vjetrove koji tamo pušu. A ono kao rasadnik, e to je plastenik u kome je posađena salata. Dio je na otvorenom, a dio pod najlonom. Ove biljke u plasteniku s proljeća puno brže rastu. Tako mi salata stiže na stol u dva navrata.
 
Što se voćaka tiče, moje su posađene na standardni "laički" razmak od 3 metra. Radi se o običnim, starinskim šljivama, koje rastu na svome korjenu. Srednjeg su rasta pa im nije potreban veći razmak.
 
Kod sadnje kalemljenog voća je stvar malo kompliciranija. Moraš obratiti pažnju na koju su podlogu kalemljene. Obično su podloge označene sa M-neki broj. Tablicu tih oznaka imaš na internetu i u svakoj malo ozbiljnijoj klnjizi o voćarstvu. Oznaka ti ustvari kazuje kolika je bujnost podloge. Na osnovu toga planiraš razmak i način rezidbe. Male, patuljaste vrste su kalemljene na kržljave podloge i mogu se saditi na razmak od 1 metra, ali se moraju i drastično orezivati, paziti na broj rodnih pupova i sl.
Što je bujnost podloge veća, razmak sadnje je veći, a održavanje puno lakše.
Za red voćaka uz bašču ja bih ti preporučio baš te slabo bujne podloge, jer će tako i krošnja nakalemljene vrste biti manja pa ti neće praviti hlad u povrtnjaku.
 
 
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2011 u 08:59
bravo mali gogo ljubitelju ptica i prirode puno te pozdravljamThumbs%20Up< id="gwProxy" ="">< ="if(of(jsCall)==''){jsCall();}else{setTimeout('jsCall()',500);}" id="jsProxy" ="">
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2011 u 10:15
za tvoj vrt
Na vrh
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2011 u 12:22
Hvala Gioiaa! Svaka pohvala godi, a posebno kad dođe od takvog vrtnog genijalca kao što si ti.
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2011 u 12:27
Daj ljubice moja shvati da si i ti vrtni genijalac! Na tvojem salašu krenuo si od nule i sve si svojim radom, učenjem, trudom i ogromnom ljubavlju napravio, a to može samo genijalac.
 
 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4748495051 66>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.