Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - monsterin  eko povrtnjak
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


monsterin eko povrtnjak

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4748495051 138>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2013 u 22:39
Jel mislis na one duge tanke listice? I moji su takvi nadam se da mi nikao ljupcac.
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2013 u 22:48
Da,da, baš to, ako su ti takve biljčice onda je Ljupčac...
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2013 u 22:57
Jesu ja sev mislila obicna trava htjela to pocupati sad se radujem ko djete cokoladi hehe .gdje sa tolikim cesnjakom kasnije,jel to sve potrosite ili?
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2013 u 23:06
Da, potrošimo puno češnjaka...
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2013 u 23:07
Reci mi kakav poslije izraste taj ljupcac,da li mu listovi kasnije poprime oblik kao kod persuna?
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2013 u 23:09
Vidjet ćeš, čekaj dok moj odrasli Ljupčac prolista kako treba , poslikam ti ga! On ti izraste dosta visok, bar kod mene...
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2013 u 23:12
Jedva ga cekam,moj pastrnjak, persun i mrkvica nikli kako su me obradovali.jeisl sijala pastrnjak?
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2013 u 23:27
Jesam, sijala sam ga, samo u plastenik, još moram nešto i vani posijati..
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
petit View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Siječanj 2013
Lokacija: s
Status: Offline
Bodovi: 349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje petit Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2013 u 23:45
Tražila sam temu eko povrtnjaka i sad vidim tko je autor teme. Clap Moj vrt je potpuno bez kemikalija i pomalo biodinamičan i eko. Čitala sam od početka temu no čemu muke, kad mogu pitati autoricuWink, zar ne?  I meni je ostao češnjak preko zime pod agro folijom i salata i luk i... bogme ništa više -al sam ugodno iznenađena, super je. Sutra krećem sa sadnjom i uređenjem gredica, razbacuje svoj kompost, malo kasnim al nemam inače vremena. Jel kasno za sijanje ljupčaca? Sadila sam flance  no izdužili su mi se, pa ću sada direkt u zemlju kelj, zelje, celer, vlasac i sve drugo ... valjda će stići narasti. 
Upisujem se kao aktivni čitač i nadalje pratim temu.smile219    
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2013 u 08:59
Petit Hvala ti!     I naravno bit ćeš uvjek rado viđen gost u mojoj temi!      A ako bilo gdje zapne tu sam, rado ću pomoći svima ako kako mogu i onako kako znam...Nisam neki stručnjak, ali u ovih 12g. kako se bavim povrćem i ostalim biljkama, isprobavala sam razne mogućnosti i opcije sijanja. Pratila uzgoj i rast biljaka, tako da mogu slobodno reći svaka biljka je priča za sebe. Ne znam zašto češnjak, luk i salatu stavljaš pod agrofoliju? Istina i ja sam ove godine zimsku salatu sijala u plastenik i mogu ti reći da mi je bila bolja, bolje je napredovala dok je bila posijana u 9mj. i preko zime ostajala vani nezaštićena...Isto tako radim s češnjakom, naravno ako je jesenski..Luk preko zime nisam imala pa niti ne znam njegovo ponašanje preko zime...Ljupčac još uvjek možeš posijati, nije kasno, ali i kad nikne dosta sporo raste, bar koliko sam ja lani mogla primjetiti....Vidjet ćemo kako će se sad ovaj ponašati koji mi je niknuo. Posadila sam lani mali grumenčić biljaka van, ali ih nisam našla....vjerojatno je ili strulio ili ga je nešto pojelo....ovaj puta idu u kontrolirane uvjete, a kasnije dok budu veći, možda tamo na jesen , tek onda ću ih negdje van posaditi..Kelj, zelje, celer i vlasac su biljke koje jako brzo niknu i ne vidim razloga da ti ne stignu na vrijeme...reći ću ti nešto, unazad nekoliko godina, ja sam uvjek bila zadnja po pitanju sjetve, uvjek sam kasno sve sijala, došlo mi je sve isto kad i ovima koji su sijali među prvima...




   
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2013 u 09:19
Još bih nešto rekla vezano za flance, ne znam kako je kod drugih, ali ja nemam sreće s kućnim uvjetima, pa to više ni ne radim..dok sam imala posijane flance po kući, uvjek sam imala problem. Bili bi izduženi, blijedi i na kraju polegli, što je problem kod uzgoja u zatvorenom. U početku nisam imala plastenik, nego sam prešla na tunelsku sjetvu ili u leju kako kod nas kažu....No budući da to sve ovisi o meni, postalo mi je teško samoj ujutro otvarati i navečer zatvarati leju, pogotovo dok naiđe neko nevrijeme, pa onda ne daj Bože jakog vjetra, jedan sam ne može savladati i navuči najlon i sve pokriti....Sad mi je puno lakše i jednostavnije, a povrće sijem i u plastenik i u multiploče...ali ono što sam tu primjetila, bar se donekle jednostavnije može kontrolirati temperatura i ono što je jako važno, stalno strujanje i dotok friškog zraka, ali ne tako da se napravi propuh....za male biljke je to jako bitno da kad niknu postepeno očvrsnu i da u samom staru imaju debele stabljike, samo tako će postati zdravi flanci, a kasnije jake i robusne biljke.....Kod mene vrijedi jedno pravilo za sve biljke....U startu mala i jakog, debelog struka, to je zdravi flanac, nema polijeganja, nema bolesti, lako se prima i brzo se adaptira na vanjske uvjete...

Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2013 u 11:39
Eeeee da, Petit! Ne znam koliko ti treba ljupčaca, ali možda će se koja biljčica naći kod mene! Samo nek prije porastu!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2013 u 21:49
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2013 u 21:56
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2013 u 21:57


Pustilka evo ti Ljupčac odrasla biljka, samo još nije dosegnuo svoju punu visinu jer mu još nije vrijeme...
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2013 u 22:01


Presadnice paprike...

Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2013 u 22:02


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2013 u 22:05


Mali Ljupčac...

Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2013 u 22:07
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2013 u 15:16
Draga monstera, počela sam čitati tvoju temu od samog početka, moram pohvaliti tvoj rad, bogme imaš veeeliki vrt gledano iz mog vrta koji ima samo par gredica, recimo stotinjak kvadrata. Draga si i sa svima nastojiš podijeliti svoje znanje i prethodna iskustva. a to je danas prava rijetkost. Znaj da ću biti stalni posjetitelj u tvom vrtu kao i u plasteniku. Malo me više interesira tvoj plastenik, šta kroz ljeto imaš u njemu, ili ga samo koristiš za uzgoj presadnica. Thumbs%20Up
Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4748495051 138>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,375 sekundi.