Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Phlox
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Phlox

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 9>
Korisnik
Poruka
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2010 u 21:38
Ajme Mimar predivno., ja imam samo jedno plavastog, lijep je - žao mi je što dosta kratko cvjetaju
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2011 u 21:38
poluvisoki jako lijepe roza boje
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
FLORAMYE View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 14 Siječanj 2011
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1321
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FLORAMYE Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2011 u 00:29
Evo i mojih, starinski visoki ružičasti
Na vrh
FLORAMYE View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 14 Siječanj 2011
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1321
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FLORAMYE Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2011 u 00:39
...... i bijeli visoki
Na vrh
waterlily View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 06 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje waterlily Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2011 u 18:42
Floramye krasni su ti ovi visoki. Ja njih čak više volim od niskih, jer cvatu do kraja ljeta, mirišu i obožavam ih.

Evo i mog šarenog okatog.



David, bijeli mi tek danas procvao.


Želja i ljubav su krila za velika djela
Na vrh
FLORAMYE View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 14 Siječanj 2011
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1321
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FLORAMYE Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2011 u 23:49
Waterlily prekrasan je!
 
I da, cvjeta cijelo ljeto (čak ga i moj svekar voli zbog toga, njemu je inače cvijet samo ono što cvate od proljeća do jeseni).
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2011 u 09:54
da prekrasan miris imaju
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2011 u 00:10
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2011 u 18:00
                                                                                     
Na vrh
josipa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 992
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje josipa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Srpanj 2011 u 21:43
Prekrasni su vam  plamenci.  Meni su jedna od dražih biljaka.Ovi bijeli sa šarenim okom su posebno lijepi.
Na vrh
blue sky View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje blue sky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2011 u 20:18
ja također volmi ljetnje plamence zbog mirisa mene on podsjeća na djetinstvo ovi vaši su mi jako lijepi . evo i mojih
Na vrh
cvijetićljubac View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 18 Srpanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 741
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvijetićljubac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2011 u 21:34
Originalno poslano od člana waterlily waterlily napisao:

Floramye krasni su ti ovi visoki. Ja njih čak više volim od niskih, jer cvatu do kraja ljeta, mirišu i obožavam ih.

Evo i mog šarenog okatog.



David, bijeli mi tek danas procvao.


    TAKO NJEŽNA BOJA.....CryCryCryCryCryCryCry
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2012 u 23:30
konacno sam danas nasla gomolje ,bilo je samo u ovoj boji ,raste do 1 m visine

znaci sadim ga na suncano mjesto
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2012 u 23:40
Hvala na savjetima.
Nisam ni znala da mogu biti tako divnih boja.
Predivni cvjetni tepisi. smile64

Na vrh
igy81 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 22 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje igy81 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2012 u 07:26
Nisam znao da se mogu kupiti kao gomolj.
Morat ću ih potražiti u trgovinama, jer sa visokim plamencem iz sjemena nisam imao sreće posljednje dvije godine.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2012 u 07:44

nisu ti nikli ili nisu dobro uspjevali kasnije???

Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2012 u 15:31
Originalno poslano od člana igy81 igy81 napisao:

Nisam znao da se mogu kupiti kao gomolj.
Morat ću ih potražiti u trgovinama, jer sa visokim plamencem iz sjemena nisam imao sreće posljednje dvije godine.


sada je pravo vrijeme za nabavu gomolja, kod nas ih je već nestalo po trg. centrima (interspar) i poljoapotekama
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2012 u 23:29
Ljudi, prekrasni su vam floksići. Ja kad vidim taj cvijet na slici, čini mi se kao da osjećam njegov miris.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
igy81 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 22 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje igy81 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2012 u 10:17
Gdje kupiti sjeme višegodišnjeg plamenca?
Do sada sam samo nalazio phlox drummondi srednje visine i dva puta sam ga sijao i nije niknuo.
Sijao sam ga u kući u 4. mj. vani u 5mj.
Znalo mi se dogoditi kod verbene ili petunije da sjeme nikne, ali ne napreduje.
Ako mu nakon sijanja treba hladan period ne mislim ga držati u frižideru.
Kakva su vaša iskustva sa sijanjem plamenca?
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2012 u 10:26
Kupila sam sjeme od renomiranog proizvođača, pa opet nije niknulo. No visoki plamenci se lagano daju razmnožavati vegetativno. 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 9>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,173 sekundi.