Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Krizantema - Chrysantemum
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Krizantema - Chrysantemum

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 12>
Korisnik
Poruka
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2011 u 15:10
Evo naše krizanteme još nisu procvale. Koliko su ove kupovne ubrzano uzgajane da budu do 1.11.



Neka se sve zeleni
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2011 u 15:07
Evo je cvate lijepoTongueTongue


Neka se sve zeleni
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2011 u 16:28
od mojih ova mi je najljepša ove godine
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2011 u 17:35
Prekrasna krizantema!! SmileSmile
Lijepa nijansa roze, baš mi se sviđa.
Neka se sve zeleni
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2011 u 17:47

Zna li netko da li postoje vrste koje cvjetaju bar mjesec dana ranije od ovih koje cvjetaju ovih dana.
Ja sam ranije imala nekoliko vrsta, ali su sve cvjetale otprilike u ovo doba pa su vrlo često stradavale od mraza ili snijega.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2011 u 18:17
postoje ali se kod nas rijetko sade, zbog ekonomske ne isplativosti.
 

jer dodju pre rano pa se tesko prodaju jer svi cekju dan mrtvih :o((
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2011 u 18:54
postoje mpm ih je uvijek imala cvjetale su ljeti ali ja nemam te
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2011 u 18:56

Znaš li možda Admine naziv neke od tih ranih krizantema?
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2011 u 19:13
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2011 u 19:35

Hvala Admine, joj kakvih krasnih ima tamo!
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2011 u 09:25
Prekrasne su, i koliko ih samo postoji!!SmileSmile
Hvala Admin. na stranici. Mislim da se nova ljubav rodila.
Neka se sve zeleni
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2011 u 09:37

Ja inače jako volim krizanteme, tim više jer cvjetaju u vrijeme kada su ostale cvjetnice uglavnom prestale cvjetati.

Međutim, primijetila sam da se o njihovim vrstama jako malo piše, a i u vrtnim centrima se ne može dobiti adekvatna informacija.
Uglavnom se stihijski, u vrijeme obilne cvatnje prodaju, tretira ih se kao cvijet za jednokratnu upotrebu, a nigdje još nisam naišla da se mogu kupiti presadnice ili mlade biljke.


Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2011 u 10:15
u mome kraju ima dosta uzgajivača krizantema, od kojih prave aranžmane za dan mrtvih. u svih su posađene vani na otvorenom. oni kupuju mlade presadnice u splitu. znam da oko njih ima posla. cijelo ljeto su kako oni kažu u "cvijeću".
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2011 u 06:57
evo dva clanka o krizantemama.  jer kazete da nema bas informacija a u vrtnim centrima nece nista reci ( uglavnom su to trgovci koji nemaju pojma o uzgoju, tak oda bolje i da ne kazu nista previse nego da se preve pametni pa kazu gluposti)
 
 
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2011 u 13:49
Gledam zadnjih dana puno slika o uzgoju krizantema. I sad možda je glupo pitanje, ali po meni se jedino orezivanjem mogu dobiti ovakvi lijepi grmovi?
Neka se sve zeleni
Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2011 u 22:29
Krizanteme se proizvode od reznica ,najprije se moraju pincirat u zadanom roku a nakon toga se ih šprica hormonom za rast tako da ostanu kompaktne.Uvijet cvatnje je u omjeru sati osvijetljenosti, koliko je osvjetljena a koliko je u tami.Ako se želi da prije procvijeta recimo u devetom mjesecu treba joj smanjiti sate osvjetljenosti a povećati sate u tami.

Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2011 u 00:02

E sada zbilja ne kužim! Mislila sam da vrijeme cvatnje prvenstveno ovisi o sorti, tj. radi li se o sorti rane cvatnje, odnosno sorti kasnije cvatnje. Smatrala sam da se zamračivanjem samo dobija nešto ranija i točno vremenski  ciljana cvatnja kasnocvatućih sorti.


Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2011 u 06:11
Postoje predrasude da je krizantema cvijet za ukrašavanje grobova, pa se tako kod nas i prodaju, no komercijalnu proizvodnju ne bi trebalo poistovjetiti s uzgojem u vrtu bez ikakvih posebnih postupaka (zaštita, zamračivanja, špricanja u svrhu postizanja niskog, kompaktnog rasta i određenog vremena cvatnje). Upravo zbog toga ih i ubrajamo u trajnice. Neki križanci cvatu već od 8. mjeseca. Cimi ako si zainteresirana, tvoja želja...  
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2011 u 07:05
Originalno poslano od člana Cimicifuga Cimicifuga napisao:

E sada zbilja ne kužim! Mislila sam da vrijeme cvatnje prvenstveno ovisi o sorti, tj. radi li se o sorti rane cvatnje, odnosno sorti kasnije cvatnje. Smatrala sam da se zamračivanjem samo dobija nešto ranija i točno vremenski  ciljana cvatnja kasnocvatućih sorti.


Meni se cini da kuzite.
Ovisni o vrsti dolazi i cvjetanje a zamracivanjem se igramo Boga i mjenjamo dane pa odredjujemo kada ce biljka cvjetati. Tako odredjujemo sami vrijeme.

Tako krizanteme mogu doci od 8mj pa sve do 12mj. Iako je tesko tako sto naci zbog trzisne potraznje i proizvodnje.
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2011 u 09:14

Admine, hvala na informaciji, sada mi je jasnije!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.