Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Orhideje i mesožderke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Mesozderke (muholovka i S. purpurea)
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Mesozderke (muholovka i S. purpurea)

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 10>
Korisnik
Poruka
Sanitarac View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 30 Rujan 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sanitarac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2009 u 07:57
Aleks hvala ti na informacijama...

Vidim da je u RH lakše nabavit Kokain nego treset!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
tanarri View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 02 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tanarri Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2009 u 17:07
Originalno poslano od člana aleks aleks napisao:


@tanarri: jesi li uspjela uzgojiti koju iz sjemena?


Muholovku ne, netko od mojih je greskom bacio sjemenke. Ali imam neplaniranih malih rosika :)


D. scorpioides


D. alicae


Ima ih puno, tako da je vrijeme da se zaletim po taj perlit i treset.
Kad ih je najbolje presadjivati?


Na vrh
aleks View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 28 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 40
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aleks Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2009 u 23:11
Ha! Simpa su rosike. Smile Što se presađivanja tiče, pa pretpostavljam da je u proljeće najbolje vrijeme, osim u slučaju da je kupljena u neodgovarajućoj zemlji (NE-tresetu), pa je hitan slučaj za presađivanje.
U ostalim slučajevima, mislim da je možeš ostaviti da prezimi u tome u čemu je, pa onda na proljeće u novu posudu (preko zime bi trebale prestati rasti, osim u slučaju tropskih koje se drže unutra na sobnoj temperaturi, ali mislim da ove o kojima je do sad bilo riječi su sve iz umjerenih područja).

Usput, www.mesozderke.com nema više! Shocked
Zna li netko što se dogodilo? Aleksandar, vlasnik tog sajta, je prije navraćao na ovaj forum, pa ako može objasniti... Unhappy
Na vrh
arbor View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 01 Listopad 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 25
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arbor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2009 u 20:34
ajoj....što se dogodilo....
Na vrh
Fify View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 26 Studeni 2009
Status: Offline
Bodovi: 27
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fify Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2009 u 17:56
meni na www.mesozderke.com izbacuje neku reklmu....Shocked
Na vrh
anankin View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 07 Prosinac 2009
Lokacija: Bermuda
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anankin Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2009 u 11:25
kupio bi jednu venerinu muholovku za božić kao poklon al fakat sam nov u tome. vec par dana surfam da najdem di ih ima za kupit u Zagrebu. Pošto je sad zima sad neznam dali se ipak to može nač u Baumaxu.
 
Need help
 
Hvala
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2009 u 13:36
imas u bauhausu vidjela sam neki dan... samo one ti sada moraju namirovanje zimi... a po ljeti moraju vani biti... procitaj si malo...
Per aspera ad astra.



Na vrh
Sanitarac View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 30 Rujan 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sanitarac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2009 u 16:49
Originalno poslano od člana Fify Fify napisao:

meni na www.mesozderke.com izbacuje neku reklmu....[IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/smiley3.gif" height="17" width="17" align="absmiddle" alt="Shocked" />


Što se tiče tog weba očito da je završio zakup domene i servera... [IMG]smileys/smiley19.gif" align="middle" />

Nek mi se vlasnik weba javi da mu dam prostor na svom serveru...
BTW: jedan lijepi filmić o mesožderci..

http://www.sanitarac.com/video.html?task=videodirectlink&id=7
Na vrh
ive4 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 23 Prosinac 2009
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ive4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Prosinac 2009 u 22:05
jer zna netko gdje se može nabaviti venerina muholovka, i ima li je za kupiti u pevecu ili bau-maxu? :D
Na vrh
arbor View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 01 Listopad 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 25
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arbor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Prosinac 2009 u 17:10
U pevcu rijetko je imaju, ali u baumaxu je imaju.....gotovo uvijek, neznam točno.....najbolji naćin je da sam provijeriš..
Na vrh
ive4 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 23 Prosinac 2009
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ive4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Prosinac 2009 u 20:45
super, hvala na odgovoru!
a znaš li kolika je cijena, ono otprilike? :D
Na vrh
arbor View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 01 Listopad 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 25
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arbor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Prosinac 2009 u 11:46
Nisu skupe, ja sam svoje kupio prije 3 godine u Baumaxu(Osijek) i nisu bile skupe......ne znam točnu cjenu....
Na vrh
lolo View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 18
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lolo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2010 u 23:18
Ako je netko zainteresiran za sjeme ovih dviju mesožderki neka me kontaktira na pm.
DIONAEA MUSCIPLA
DARLINGTONIA CALIFORNICA
Na vrh
maiwuti View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 26 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maiwuti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2010 u 21:56
pozdrav svima! imam pitanje. nabavila sam muholovku, rosiku i vrčevac prije par mjeseci.ove prve dvije se odllično drže, a vrčevac  ne.izbacuje nove listove sa klopkama,ali klopke ne izrastu već se odmah osuše. zalijevam i špricam ih sa destiliranom vodom, stoje na prozoru, ali ništa ne pomaže. ako nezko ima rješenje, pišite.hvala
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2010 u 22:27
ne rastu ti klopke jer joj ne odgovaraju uvijeti ni meni u kuci ne rastu bas jedna mi je narasla i sad nis, osusila se a i sve koje su bile na njoj od ljeta... po ljeti ju iznesi van ali ne na direktno sunce nego neka je vecina dana sjena i rast ce klopke ko mutave....  vrcevcu mora biti temperatura stalno ista jer on nema mirovanje kao  npr venerina muholovka... 
Per aspera ad astra.



Na vrh
tanarri View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 02 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tanarri Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2010 u 11:29
Rast vrceva kod Nepenthesa ovisi jos i o trajanju dnevnog svjetla. Mojima se vrcevi uvijek osuse po zimi i ne rastu novi, ali sad kad se malo produzio dan polako pocinju rasti.
Na vrh
aleks View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 28 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 40
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aleks Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2010 u 11:47
Ah, tu je riječ o (tropskim) Nepenthesima? Pomislio sam da se radi o Sarracenijama (koje također imaju klopke u obliku vrčeva), ali su iz umjerenih krajeva... one imaju zimski ciklus mirovanja, pa je (privremeno) sušenje pojedinih klopki očekivano... valjda... Confused vidjet ćemo sad na proljeće... Wink

Usput, kako se nisam dugo javljao, da priupitam fellow uzgajivače mesožderki u kakvom su im stanju ljubimice? Jesu vam preživjele zimu? (tu prvenstveno mislim na SweetRevenge, arbor, Sanitarca i tanarri, koji su me redom bili pitali za savjete, ali isto tako i na sve ostale sudionike foruma... Smile)
Na vrh
Zoom View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zoom Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2010 u 01:19
jel ima ko malo bijlog treseta i perlita da mi proda da ne kupujem cijlu vrečurinu a da je iz Zagreba?? Wink
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2010 u 21:53
zoom a di ima za kupit treseta i perlita u zg? i kolika je vreća?
Per aspera ad astra.



Na vrh
tanarri View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 02 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tanarri Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2010 u 14:56
Perlita navodno ima u Gramatu, ogromna vrecurina od oko 50 kg...a ima i firma Europerl u Samoboru koja to prodaje, samo moras otici bas do njih po to jer ne salju postom.

Treset nisam vidila za kupiti u ZG, ali moze se koristiti zemlja za rododendrone (ima sigurno u Kaliji, 70 l) koja ima nizak pH i vecinom je bijeli treset. Ja imam rosike i Nepenthes u tome, bez perlita, i OK im je.

@aleks: Biljke su dobro :) Muholovke i Drosera aliciae cvjetaju, Sarracenie su ocvjetale (i vec se suncaju na prozoru), australske rosike su preko zime dobile "sjemenke" (gemmae) koje sam posadila i sad ima puno malih :) Evo par slika...

Drosera scorpioides sa "sjemenkama":


Nova Sarracenia kupljena u Kaliji na rasprodaji za 10kn (bila malo osusena, ali se oporavila):


Sarracenia purpurea cvijet


Drosera aliciae pupovi:

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 10>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,187 sekundi.