Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Streptocarpus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Streptocarpus

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 10>
Korisnik
Poruka
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2012 u 12:02
Krasni su vam Streptocarpusi, a bome i jako jeftini. Ja za taj novac ne mogu kupiti ni listić.
Juče sam dobila 5 naručenih listova iz inostranstva, pa ćemo vidjeti kako će se ožiliti.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2012 u 19:58
Originalno poslano od člana makk makk napisao:

Krasni su vam Streptocarpusi, a bome i jako jeftini. Ja za taj novac ne mogu kupiti ni listić.
Juče sam dobila 5 naručenih listova iz inostranstva, pa ćemo vidjeti kako će se ožiliti.


Jedan od 10-tak uzgojenih iz dijelova lista.

     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2012 u 19:34
...baš zanimljiva boja ovog cvjetića, sviđa mi seSmile...

...Pinus, molim te, reci, jel prihranjuješ svoje primjerke i preko zime ili i za njih vrijedi pravilo do veljače ništa od nadohrane?

...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2012 u 06:56
Saro sory, dugo nisam surfal po drugim temama stalno sam na sukulentima pa nisam vidio pitanje.
Sa prihranom streptocarpusa započinjem u travnju. Preko zime ne prihranjujem. Prvo sam ih prihranjivao sa uravnoteženim gnojivom. To nije bilo dobro. Lišće je raslo intenzivno a baš i nije intenzivno cvjetao. Ako želiš da ti intenzivno cvjeta bolje ga je prihranjivati sa nekim kompleksnim gnojivom sa više kalija a manje dušika. Gnojim često ali sa malom koncentracijom gnojiva.
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2012 u 18:44
..znači, slobodna sam do travnja, barem kaj se njega tiče..hvala ti, PinusSmile...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2013 u 22:34
Nova biljka u mojoj kolekciji.
Streptocarpus parfuflora.






     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
kamelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1016
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2013 u 23:00
makk,prekrasan je
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2013 u 23:24
Hvala Kamelia. Nadam se da ću ga uspjeti sačuvati i razmnožiti. Ako nikako drugačije onda sjemenom (ima puno malih mahunica).
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2013 u 12:37
Predivna biljka,Mak!
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
tajčica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 385
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tajčica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2013 u 15:16
Originalno poslano od člana makk makk napisao:

Nova biljka u mojoj kolekciji.
Streptocarpus parfuflora.






gdje je kupljen? ja tu biljku nigdje ne mogu naći?
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2013 u 15:36
mak, prekrasan je, čuvaj ga

jednom sam ga imala, čini mi se da biljka nakon cvjetanja uvene  i da se razmnožava sjemenom
ne znam isplati li se riskirati i skratiti mu život diranjem lista za moguće razmnožavanje
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2013 u 15:37
tajčice mbm ih povremeno ima pa tako i trgovine koje biljke nabavljaju od njih
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2013 u 15:58
Natalija, našla sam različite informacije o ovom Streptocarpusu. Informacije od 2007 su pesimistične, kao biljka ugine poslije cvjetanja. Novije informacije mi se više sviđaju, a to su da biljka obrazuje novo lisće s korjenom ("djecu") koje se može odvojiti i posaditi. Pored toga biljka daje uvijek nove cvjetna štapke, a kad se primjeti da list počne na vrhu da žuti može se list otkinuti i razmnožiti dijelovima lista.
Poslije svega što sam pročitala mislim da ću ja od ove uspjeti razmnožiti još bar 5-6 biljaka - optimizam mi ne fali
Ah da, skoro sam zaboravila......malih mahunica s sjemenom kao u priči.
Biljka trenutno ima 5 cvjetnih štapki s cvjetovima, a 2 tek niču.


Miris cvijeta je fantastičan.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
tajčica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 385
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tajčica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2013 u 16:37
Originalno poslano od člana natalija natalija napisao:

tajčice mbm ih povremeno ima pa tako i trgovine koje biljke nabavljaju od njih
 
 
očito nemam sreće s mbm jer svaki puta kada ga tamo tražim i Naručim od mm uvijek trebaju dobiti...hm...
 
Confused
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2013 u 19:16
Prekrasni su!
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2013 u 22:47
...neobično zanimljiva i lijepa biljka, draga makkClap...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2013 u 11:25
Originalno poslano od člana Retriver Sara Retriver Sara napisao:

...neobično zanimljiva i lijepa biljka, draga makk[IMG]smileys/smiley32.gif" align="absmiddle" alt="Clap" />...

Ni ovaj Streptocarpus, kao ni ostali, ne voli česta zalijevanja. Na slici list izgleda bolesno, ali poslije zalijevanja izgleda zbilja jako lijepo i zdravo.
Saro ako ga uspijem razmnožiti.......
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2013 u 11:39
makk
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2013 u 13:38
...ovak....ima jednog iz MBM-a...kupljen pod "otpad" u ljeti...oporavljen je onoliko koliko on dozvoljava...porastu novi listići, stari po vrhovima pocrne i opet tak u krug...baš sam ga neki da presađivalai primijetila sam da nema baš veliku "korijenovu masu"...jel su svi tak škrtog korijenja, ili je ovaj moj još uvijek "jaaaako bolestan"?
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2013 u 14:34
Ja ih zalijevam tek kad listovi baš "vise". Po meni je to jako važno da bi biljka bila zdrava.
Evo slike kako izgleda danas izgleda.



Ipak sam ga trebala pokazati tek poslije zalijevanja
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 10>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.