Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Monstera deliciosa
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Monstera deliciosa

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567>
Korisnik
Poruka
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2011 u 23:39
Moja monstera


U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
panda View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Rujan 2010
Lokacija: Dalj ( Osijek )
Status: Offline
Bodovi: 852
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje panda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2011 u 22:13
anastazija biljka je.... uf nemam rijeci meni se uvijek nesto desi s njima aj sad da ovu ne ureknem krenila je bas lijepo :)))
Na vrh
nerodiko View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 04 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nerodiko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2011 u 20:38
Ljepi pozdrav ljubitelima cvijećaSmile
evo moje "mame" i dvije mladice uzgojene od nje...one su upravo iznesene van, a ovu veliku , pošto je prezimila moram sad skratiti i pokušati uzgojiti još mladica, jer je jednostavno prevelika...
Na vrh
robinzonka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 09 Kolovoz 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje robinzonka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2011 u 19:10
Monstera
Trebam pomoć...

Imam monsteru, jako lijepo napreduje. Htjela bih podrezati par listova ali ne znam kako...
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2011 u 20:01
 I moja monstera je ovih zadnjih mjesec dana pustila dosta korjenja, oni koji su mi smetali san odrezala a druge sam potrpala u važ , ko i ti.....
Ako ti se je jako izdužila tj. ako već ima puno tih zračnih korjena onda ju izvadi iz važa, odreži staro korjenje pa je dublje posadi, mislim cijelu ju zatrpaj, cijelo zračno korjenje. To ja napravim svakih nekoliko godina jer mi bude neuredna a ovako ju presadim,pomladim i bude kompaktnija.
______________________________
_______________________________________________________________
Ovo gore je odgovor meni od Korijenke na pitanje što sa tzv. zračnim korjenima.Mislim da isto vrijedi i za listove. Ona je svoju veliku izvadila, rasjekla na tri dijela, sebi i meni i još nekom. I lijepo se primila i sad (nakon jedne godine) već je velika. Mislim da ih možeš porezati bez straha.
Možda ti se javi još netko malo pametniji od meneWink
Na vrh
irenaidani View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 817
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje irenaidani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2012 u 01:32
Na vrh
bili cvitak View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 03 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 329
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bili cvitak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2012 u 23:30
92fa88cb-Fotografija-0024.jpg moja je skromna ali me svejedno raduje
cvijet treba sunce da bi bio cvijet, čovjek treba ljubav da bi bio čovjek
Na vrh
bili cvitak View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 03 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 329
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bili cvitak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2012 u 23:33
URL=http://www.cvijet.info//slike_cvijeca/sobno_cvijece/monstera/36780.aspx][/URL]
cvijet treba sunce da bi bio cvijet, čovjek treba ljubav da bi bio čovjek
Na vrh
viki83 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 28 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje viki83 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2012 u 11:41
cure imam jedno pitanje imam monsteru nekih mj dana i naveče čim se po njoj pojavljuju neke kapljice jer neko zna zašto?
Na vrh
viki83 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 28 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje viki83 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2012 u 11:50
a i još jedno meni mlado lišće raste sa rupama već a čitala sam da rupe nastaju kasnije sve mi nešto naopako
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Lipanj 2012 u 18:16
viki83 evo malo sam gledao pa da ti odgovorim iako se pitanjce odnosi na curke kapljice ti se pojavljuju jer tako monstera izbacuje višak vode,a što ima rupice na listovima obično to bude 3-ći ili 5-ti listić bez obzira na starost biljke,a nekima i više.
Na vrh
Puffy View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 90
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Puffy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2012 u 12:04


Filip, Valpovo
Odjel za biologiju | Osijek
Na vrh
samira View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 25
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje samira Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2012 u 12:15
Na vrh
samira View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 25
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje samira Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2012 u 12:17
Originalno poslano od člana samira samira napisao:


JAOOOOOOO ja jedva postavi sliku već sat vremena sjedim i slijedim upute ali polako sam skužila kako ide....

Na vrh
Puffy View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 90
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Puffy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2012 u 13:58
Samira, imaš prekrasnu Monsteru!

Moja je izbacila nova 2 lista, a 3. je na putu... Evo jednog


Filip, Valpovo
Odjel za biologiju | Osijek
Na vrh
arii View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 16 Listopad 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arii Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Prosinac 2012 u 00:49
pitanjce za poznavatelje...
prije jedno mj i pol sam si zapelcala grančicu monstere(skupa sa 2 listeka i jednim zračnim korijenom)...super napreduje u čašici s vodom,bacila je još jedan novi list i ima već dosta korijenčića,neki i po par cm dugi...e sad,koliko to novo korijenje treba biti dugačko da bi je posadila u teglu?...i u kakvu teglu??...
ja bi je samo preselila u veću čašu da još poraste jer ovak super napreduje...
Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Prosinac 2012 u 07:38
ja uvijek sadim u obicnu plasticnu i onda sve skupa u ukrasnu teglu.... a nemas razloga cekati ako je pustila korjencice, bit ce njoj jos bolje u zemlji...
pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
arii View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 16 Listopad 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arii Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Prosinac 2012 u 10:16
monna,baš sam gledala,ona je kroz tih mj i pol pustila koriječiće,sad su već skoro 10 cm dugi...zato sam mislila da je ostavim tak...jel u veću teglu da sadim?...ili prvo manju pa kasnije kad poraste u veliku?...i kakvu zemlju da stavim?...jel joj moram odmah štap dati da se može držati(neznam kak bi to drugačije sročila)...kolko pitanja...niš neznam...hvala ti...
Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Prosinac 2012 u 17:44
evo ovako....stap sam stavljala samo kod onih kojima je bio neophodan, to znaci da se neki primjerci bez problema ukorjene tako cvrsto da im stap i nekoliko godina nije potreban....
 
i da...ne mora ti posuda biti u startu ogromna, sama procijeni koja bi bila idealna( da korjen moze bar nekoliko mjeseci rasti bez poteskoca, odnosno, da nece proviriti kroz drenazne rupice)....ja recimo cvijecu koje agresivno raste svako proljece uzimam novi lonac i zemlju ( samim tim imam u supi uvijek starih lonaca nekoliko velicina pa odaberem, onako po nahodjenju)
 
obavezno stavi u zemlju....bit ce joj bolje u zemlji....
nadam se da sam pomoglaWink
pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
arii View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 16 Listopad 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arii Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Prosinac 2012 u 21:09
onda ćem prvo u manju neku...valda nebu rasla ko šašava(mislim ko sad kak napreduje),a za štap bum vidla s vremenom...
a za zemlju sam pitala kakvu jer...ova od koje sam pelcala je u mom stanu,ali to mi je od gazdarice...ja samo brinem o njoj...i ta veća je u nekakvoj ko glinastoj zemlji,užasno je tvrda i dosta svijetla...i malo teže upija vodu...pa nisam znala kakvu zemlju moram staviti,takvu tvrdu glinastu ili običnu za cvijeće...

opet hvalim...nije lako nama neznalicama...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,155 sekundi.