Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Ostala hobistika > Razni hobi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - palcica - kolači, torte
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


palcica - kolači, torte

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 29>
Korisnik
Poruka
palcica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 687
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje palcica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2011 u 23:14


ORAHNJAČA
tijesto:
1/2 kg brašna
1/2 rastopljenog margarina
12 dag šećera + van šećer
malo soli (za dizana tijesta imam savjet starih kuharica-da na 1 kilo brašna ide jušna žlica poravnata soli)
2 jaja
2 dcl mlakog mlika
1 kocka kvasa
korice limuna i naranče ili mirisa kojih volite

umijesi tijesto naravno uz nadodavanje još brašna koliko tijesto popije ... ostavi na toplo da se diže...ja znam i do dva puta primjesit

nadjev:
12 dag orasa
12 dag mendula (ako mi fali dio sušenog voća onda se potpomognem prezlom)
10 dag šećera
2 žumanjka
1 jušna žlica kakaa
1 dcl mlika
ruma ili mirisa po volji i želji


tijesto razdijeli na dva jednaka dijela, razvaljaj, premaži maslom, nadjeni,zarolaj, stavi u mlaku peć nek se diže još nekih po ure do uru i peć na 150° cca 45min do ure
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
tanja j View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2011
Lokacija: GOSPIĆ-ZADAR
Status: Offline
Bodovi: 159
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tanja j Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2011 u 20:12
evo moga cvijeta koji je u cvatu bio samo 20 min

Na vrh
palcica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 687
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje palcica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2011 u 18:21
PRINCES KRAFNE

2,5 dcl vode
11 dag masti
16 dag brašna
soli
4 jaja

u vodu stavi mast i posoli...neka prokuha, dodaj brašno i miješaj samo kratko na laganoj vatri dok se smjesa ne zastakli
ohladi
mješaj sa mikserom (vijugavim metlicama), dodaji jedno po jedno jaje ... kad dobro izmješaš stavi u špricu i na masni papir složi princeze
peć u prije ugrijanu peć na 170° - 200° nekih cca po ure do 40 min..nek se lijepo zarumene
NE OTVARAT PEĆ DOK SE PEKU JER ĆE SPLASNIT

KREMA
1/2 L mlika
2 jaja
vanilin šećer + 4 jušne žl cukra
5 jušnih žl brašna
aroma po volji

žumanjke istuci sa cukrom i van šeć., dodat malo mlika i brašno...to skuhat u preostalo mliko i na kraju dodat snijeg od bjelanjaka ..
filuj princeze
evo mojih




Na vrh
blue sky View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje blue sky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2011 u 20:51
Palčice kako ti ovo dobro radiš baš bi mi dobrodošla sada za praznike stvarno si pravi majstor kulinarstva
Na vrh
sarajka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3644
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sarajka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2011 u 21:15
Bravo majstorice,redovno svratim,virnem ponešto probam,jedva čekam nove receptesmile41
Na vrh
tikvić View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tikvić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2011 u 10:16
Bravo Palčice prekrasne torte i kolači, a posebno mi se dopao "cvijet".

Na vrh
palcica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 687
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje palcica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2011 u 16:12
danas pudingić sa dva okusa i boje



Na vrh
palcica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 687
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje palcica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2011 u 16:13
hvala svima koji su oduševljeni mojim slasticama
Na vrh
palcica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 687
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje palcica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2011 u 18:21
ovaj put su mi buhtle ovako izgledale







Na vrh
sarajka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3644
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sarajka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2011 u 18:38
Buhtle izgledaju prekrasno,sutra ih pravim da probam,baš ti hvala na divnim receptima,no ja sam očekivala koji recept sitnih kolačića koji se prave za Božić,pozdrav veliki iz zavejanog Sarajeva
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2011 u 19:18

Joooj, kak ove buhtle dobro izgledaju, mljac !
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2011 u 19:23
Super! Mljac, mljac...Još čaša kuhanog vina...
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2011 u 12:59
Palčice radiš prekrasne kolače.
A kako si onaj puding dobila onako lijepo podijeljen, koja je to fora?
 
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2011 u 13:44
Palčice,molim te za receptić ovih gore prekrasnih buhtli!   
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2011 u 16:18
Tako i ja napravim puding kad imam više vremena.To je jako lijepo za vidjeti.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2011 u 17:16
Da pogađam kako si napravila puding.Wink
Wink
1. naspeš jedan staviš foliju pa drugi i izvučeš foliju
2. naspeš jedan nagneš zdjelicu pa sipaš drugiLOL

Stalno navratim da vidim one krasne buhtleTongue
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
sarajka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3644
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sarajka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2011 u 18:10
Dok se ne javi pallčica možda ti ja pomognem,ja sipam u visoke čaše sa stopalom jednu boju ,nagnem ih  na nešto i ostavim da se malo  ohladi a u međuvremenu skuham drugu boju i nalijem polako ,ako sipas vruče  na vruče ne dobiješ tako jasnu crtu ,malo se pomješaju boje zato uvijek ohladi prvu boju
Na vrh
Cikas View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 20 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 499
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cikas Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2011 u 19:24
Prvi put sam na ovoj temi, oduševljena viđenim!
Palčice znam da je vrime Božića ali meni za oko zapele tvoje sirnice, volila bi recept, može i na PP.

Baška Voda
Na vrh
palcica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 687
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje palcica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2011 u 09:58
drage moje,

Monstera, recept za buhtle ti je na stranicu prije ... ako nešto ne razumiš pitaj, rado odgovorim

Proljeće, Sarajka ti je dala ispravan odg za puding...točno ga i ja ga tako izlijem

Sarajka, napisat ču par receptića suhih kolačića koje ja radim, još ih nisam stigla napravit za ove blagdane .. al do subote će oni bit svi pečeni

Cikas, evo sad za tebe recept za sirnice
Na vrh
palcica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 687
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje palcica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2011 u 10:12
Sirnice

1 kg brašna
2 kocke svj kvasca
17 dag masnoće (ja pomišam mast, margarin, ulje)
sol (jušna poravnata puna žlica)
25 dag šećera
2 vanilin šećera
sok od 1 naranče
korica limuna i naranče
malo ruma + mirisi za sirnice(ja kupim gotov napravljen miris - baš samo za sirnice, koristim ga i u buhtle)
8 jaja
1 dcl mlika


1. kvasac rastopi sa 2 žličice šećera, 1 jušnom punom žl brašna i malo mlakog mlika

2. žumanjke pjenasto izmiksat sa vanilin šeć, ostalim šećerom i soli

3. napravi snijeg od bjelanjak

4. naranču iscjedi i u nju dodaj sve mirise

5. masnoću rastopi

6. brašno ugrij i onda u njega dodaji: masnoću, umiksane žumanjke sa šeć, naranču sa mirisima, bjelanjke, preostalo mliko i uzdignuti kvasac

kad umijesiš stavi na toplo da se tijesto diže, ja znam i po 3x primisit

ja od ove smjese podijelim tijesto na 6 kugla, svaku opet dobro primjesim i na škrovadu stavim tri komada al na trokut (nadam se da razumiš)da ne budu blizu jer kad se dignu slijepile bi se

stavim u toplu peč na po ure da se dižu i onda nožicama izrežem do dna sirnicu kao šta ih vidiš tamo na slici, al do dna izrižem ne tribaš se bojat - zato dobiju onakve tri sisice (ako tako mogu nazvat) hihihih

opet pustim da se malo diže nekih 15-20 min i upalim da se peku cca 45-minuta na 150°C
par minuta prije nego su pečene ja ih izvadim iz peći .. premažem mlakom vodom i isposipam krupnim šećerom, opet ih vratim par min da se zapeku

čim su gotove moraš ih skinut sa škrovade jer bi ovlažile na njoj

eto, ako nešto nije jasno, tu sam da pomognem

NAJBITNIJE JE DA SVI SASTOJCI BUDU NA SOBNOJ TEMP PRIJE MIJEŠENJA, TO PUNO ZNAČI ZA KVALITETU I LAKŠE DIZANJE TIJESTA

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 29>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 1,047 sekundi.