Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pelargonije ili muškatle
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pelargonije ili muškatle

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4849505152 94>
Korisnik
Poruka
Majdaaa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 19 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Majdaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2012 u 12:45
Znači...smijem to sada poprskati?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2012 u 12:49
zašto ne smiješ uvijek.dodaj i prihranu.
Na vrh
Majdaaa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 19 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Majdaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2012 u 14:14
Znači....da ne zeznem nešto pa da pitam....sutra bi poprskala....smješam taj kuperblau i unutra na tu količinu stavim prihranu koliko već ide? Onda ne trebam ovako prihraniti polijevanjem?
Na vrh
Majdaaa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 19 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Majdaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2012 u 14:49
Moji muškatli su još uvijek jadni...uopće ne cvjetaju...krene pupić pa se osuši...ne znam jel to od ovih vrućina ili je razlog u necemu drugome...
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2012 u 16:21
Majdaa ovo definitivno nije njihova godina, ja sam svoje počupala nažalost ali uz sav trud nisu dale rezultate iako sam mislila da ja o njima ponešto znam. Ali šetajući uvijek zavirujem na vrtove i balkone i nigdje nisam vidjela neke koji bi me oduševili svi su nekeko jadni i maleni , lišće žićkasto nikakvo, a trči, trči (oznojiš se) a ono neki cvijetić.
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Majdaaa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 19 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Majdaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2012 u 20:12
Baš mi to sve depresivno izgleda!Trudim se oko njih al' nikako nema napretka....
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2012 u 20:16
Jest depresiva ali ove godine se s tim moramo pomiriti, a na proljeće ispočetka u borbu protiv prirode.
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Majdaaa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 19 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Majdaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2012 u 21:15
da...nadam se da će sljedeće godine biti bolje! :)
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2012 u 11:19
Majdaaa....citam tvoje postove i razmisljam....trebala bi da pokusas ako vec nisi da poprskas nekim insekticidom,CONFIDOR ili ACTARA...nekad se desi da se nametnici i ne vide golim okom a posle prskanja, sve krene na boje...

I ja sam slicno prosla ove godine...do pre nedelju dana divno su cvetale,pune pupoljaka.....za samo 5 dana svi su cvetovi otisli i pupoljci takodje.....juce su prskane tako da se nadam najboljem.....nije ovo prva godina da sam tako prosla....zato ti savetujem da pokusas,ne moze biti gore od ovoga,ne?
Na vrh
Majdaaa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 19 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Majdaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2012 u 12:59
Već jesam prskala s nekim samo se ne sjećam kako se zove ali prije jedno 2, 3 tjedna...nije pomoglo....poprskat ću opet...mora li baš biti ta vrsta insekticida ili? Pitam jer nemam trenutno pri ruci neki od ta dva, a ne znam koliko će to koštati :)..neki listići su požutjeli pa sam pročitala da im možda nedostaje željeza...jučer sam i to kupila i zalila...sve pokušavam da sljedeće godine reagiram čim vidim sličan problem!Doslovno se učim i eksperimentiram za sljedeću godinu! :)
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2012 u 18:24
Napisala sam ti ova dva jer se prodaje u malim pakovanjima pa nije ni skupo,a jos je bolji VERTIMEC ali je on u tecnom stanju pa je i kolicina veca a i cena...
Na vrh
Majdaaa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 19 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Majdaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2012 u 20:16
poprskala sam s nekim koji sam imala doma...mislim da je to sve u biti isto samo se drugacije zove :)
Na vrh
Majdaaa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 19 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Majdaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2012 u 14:10
Koja je najniža temperatura na kojoj mogu prezimiti muškatle?
Na vrh
Fiorella View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiorella Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2012 u 01:12
Jeste li unijeli svoje pelargonije? Moje viseće su i dalje vani (Zagreb), iako sam ih večeras zbog najave vjetra i prognoze oko nule malo približila pod balkon. Lijepo su cvale za prvu godinu i odlično se drže. Kako ih pripremiti za zimovanje? S nekoliko strana sam čula da ih moram odrezati. Gdje ih je najbolje držati?
Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2012 u 01:29
odmah sutra ih unesi jer ces ih izgubit....najbolje mjesto za zimovanje je podrum, bez obzira da li ces ih rezati ili ne...bar malo skrati....
pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2012 u 11:44
mona podrum je dobar ako ima svjetla i ako je suh.ja spremam na negrijanu terasu.kad su jako veliki minusi otvorim vrata od hodnika,ali po noći se svugdje slabo grije.
ja sam baš danas unesla sve još malo da ih smjestim pa ću poslikati da vidite tu gužvu
porežem ih na odprilike 60-tak cm.to je korisno i zato što oni u proljeće tjeraju bočne grane i postaju gušći i puno lijepši
Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2012 u 14:25
ajama, ne kazem da to nije u redu...ali nikada, bas nikada nisam drzala pelargonije tako...uvijek podrum na kojemu je samo mali prozorcic....to im je sasvim dovoljno
vjeruj mi, tako me baka naucila i tako sam radila godinama...u proljece odrezem sve suho i dobro zalijem....pelargonija je biljka koja treba "zimski san", na takav nacin ona se ne crpi zimi ( bacanje svijetlih izdanaka, izlozenost hladnome itd...) i u proljece nam pokazuje svu svoju raskos...odmorna i puna energije za rast
vjerujem da je puno vas dozivjelo da u kojekakvim hodnicima pelargonija baci izdanak, pa klone, pa baci novi, pa joj pustimo topline...i tako cijelu zimu....
vjerujte mi, s podrumom necete pogrijesiti... zanimljivo je da sve grane koje djeluju suho, to u stvari nisu, nego iz njih izrastu upravo ti bocni izboji cim ih stavimo na suncano, toplo mjesto i zalijemo, tek tada hvatamo skare i rezemo suho ( nesto kao s ruzama u proljece, izaberemo racve i pupove koje zelimo ostaviti)
pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
Fiorella View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiorella Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2012 u 14:51
Moje pelargonije su na sigurnom, dijelom u podrumu/garaži, dijelom u stubištu (drukčije nemam kamo s njima). U kotlovnici mi se čini da bi im bilo prevruće, ispravite me ako griješim. Ove na stubištu imaju dosta svjetla ali nije najtoplije. Skratila sam ih na cca 60 cm kako je ajama rekla.
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2012 u 19:25
najbitnije je da im nije pretoplo,jer onda tjeraju mladi svjetli izboji.kod mene u podrumu bi im bilo pretoplo.mislim da im najviše prija temperatura 5-10 stupnjeva,baš ću ove zime staviti među njih termometar
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2012 u 19:52
ajama temp. do deset ali je i jako bitno da nemaju previše svjetla jer i na hladnom i svjetlom mjestu tjeraju izboje a i zaljevanje zaboraviti isto kao kod kaktusa možda dva  do tri puta do iznošenja vani. Ja ih iznosim početkom veljače naravno zavisi od zime kod vas i tada vršim drugo šišanje i to do desetak cm iznad zemlje i onda tjeraju ali o tome kad dođe vrijeme
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4849505152 94>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.