Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Afričke ljubičice - Saintpaulia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Afričke ljubičice - Saintpaulia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5152535455 82>
Korisnik
Poruka
Tina :) View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Listopad 2013
Status: Offline
Bodovi: 39
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tina :) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2013 u 20:04
Listovi su originalni, a čini mi se da ni cvijet nema baš neku svakidašnju boju, super je! Ja sam neki dan u nekoliko različitih Konzuma (velikih i malih) vidjela da su ocvale ljubičice stavili na rasprodaju (5 kn za komad). Listovi im stvarno izgledaju dobro i zdravo, a neke već puštaju i nove pupoljke, tako da je očito jedini razlog sniženja taj što biljka nema cvijeta. Ja sam skoro zgrabila 3-4 komada onako na blef, ne znajuć koje su boje, ali sam se na kraju ipak predomislila... Inače, zna li netko gdje je u Zagrebu najveći izbor ljubičica, odnosno gdje se mogu naći neke lude i neobične kao što je ova Natalijina?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2013 u 21:14
Mala cvjetna danas izgleda ovako...
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2013 u 21:20
... a cijela vaza ovako...
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2013 u 21:21
Pet kuna??? I nisi kupila bar tri? smile94 Ja bih na tvom mjestu kupila. Kod nas u BIH ima Konzum, ali samo prehrana i kucna hemija, nema ljubicica. Jao ne propustaj to ni za zivu glavu. Pa i da su neke slicne tvojima, sta ima veze? Skoro nikada ne mozes naci potpuno istu ljubicicu, uvijek ima razlike u nijansi i obliku cvijeta ili lista. Ja ih imam 13, a neki dan sam kupila satiranu himeru iako imam istu. Toliko mi se svidja, ciklama bijela sa reckastim cvijetom... I to po 7 km, odnosno 28 kuna!
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2013 u 21:24
Neka druga vrsta, osjetljivija i sporija...
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2013 u 21:27
Desert rose smile227 Bas brzo raste! To sam htjela da vidim!
Na vrh
Tina :) View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Listopad 2013
Status: Offline
Bodovi: 39
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tina :) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2013 u 21:36
Kacunak, da znas da mi je bilo zao kasnije... Mozda sutra opet skoknem pa ih uzmem. Znaju oni to cesto tako imati na rasprodaji.
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2013 u 21:39
Bice valjda i od ovih mojih nesretnica usamljenica nesto smile96Mislim na zapelcane listice, a odrasle su hvala Bogu odlicne.
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2013 u 21:42
Tina, blago tebi. Pa to je toliko smijesna cijena, to je paklo zvaka! Ako si u kuci, onda si sretnica i mozes ih redati do mile volje. Ja sam u stanu i pored nedostatka prostora ne planiram jos odustati.
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2013 u 21:47
Najveće je zadovoljstvo kupiti jadnu biljku na rasprodaji i onda je kasnije gledati u punom sjaju...smile64  Kacunak, vidiš kako se brzina rasta a i stil razlikuje od vrste do vrste... pa kada budeš nestrpljiva, pogledaj ove moje, ma stvarno su zanimljive kako se mjenjaju... ali proljeće je za njihov početak najbolje, u to sam se sama uvjerila!
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2013 u 21:49
Cak sam mislila (kad popunim prozore) stavljati i u hodnik, na komode, pa kad pozelim da mi i te cvjetaju i pozelim promjenu nakon nekoliko mjeseci samo im zamijenim mjesta sa onim na prozorima. I tako u krug... Mada se nije lijepo ni zatrpati pa da sve izgleda neuredno, treba imati mjeru. Zamisli kad dodje 8 mart pa da poludis od izbora, sigurno ce me muzek puzek iznenaditi sa jos pokojom. Gdje to staviti? Snaci cu se, toliko ih volim da je to ludnica.
Na vrh
Tina :) View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Listopad 2013
Status: Offline
Bodovi: 39
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tina :) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2013 u 21:57
E, to i ja radim - mijenjam im pozicije ovisno o cvatnji! Iako imam neke odrasle koje su lišćem oblikovale lijepe okrugle grmove pa su dekorativne i kad nemaju cvjetove (što je rijetko jer ih dopingiram Floridorom ). Cure, sad ste mi nabile grižnju savjesti! Sutra idem u Konzum i pokupovat ću sve ljubičice da ih spasim!
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2013 u 21:59
[QUOTE=desert rose] Najveće je zadovoljstvo kupiti jadnu biljku na rasprodaji i onda je kasnije gledati u punom sjaju...smile64]Tako je, slazem se. I za proljece cu imati u vidu, ovo sve do sad sam naucila zahvaljujuci vama i ovom forumu. Ovom prilikom pozdravljam i Admina, koji mi je pruzio podrsku kad su mi u brbljaonici rekli da se javim kad budem prikupila puno biljaka... Tada sam imala samo jednu. Zamislite takvu dobrodoslicu? Tad je Admin uskocio i rekao da nije vazno koliko ko biljaka ima i da su svi dobrodosli. E, Admine, sad ih imam puuuunooo Hug
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2013 u 21:59
Tina to je prava odluka! smile186 Biti će i više nego zahvalne kada dođu u prave ruke! smile106
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
Tina :) View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Listopad 2013
Status: Offline
Bodovi: 39
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tina :) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2013 u 22:02
Nadam se da hoce. Javim se sutra s izvjestajem!
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2013 u 22:03
Jesu zaista dekorativne i bez cvijeta, ma volim ih i ovako i onako. Koliko vi imate odraslih ljubicica? Pitanje za SVE.
Na vrh
Tina :) View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Listopad 2013
Status: Offline
Bodovi: 39
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tina :) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2013 u 22:07
Ja imam 6 odraslih koje cvatu i 10-ak beba. Bebe su pelcane s različitih biljaka pa većini više ni ne znam boje.
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2013 u 22:13
Ja imam samo jednu mamu, ovu sposobnu LOL, a one dvije koje sam uslikala na 44. stranici su mi Dead jer sam bila previše "darežljiva" sa zalijevanjem ali sam prije toga uzgojila bebe pa nije velika šteta...
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2013 u 22:15
Obavezan izvjestaj, molicu lijepo Tongue  Kako bi se ja zaprpila u Konzumu za takvu cijenu, sa kolicima punim bi na kasu dosla hahaha... Pisemo se sutra da nam opises kako si se ponovila. Kad nisu u cvatnji pa ih ne mozes razlikovati, samo uporedi boju lista s donje strane i pokusaj izabrati razlicite nijanse. Ako nisu sve iste u ponudi. Mada zna biti skoro ista boja lista a potpuno razlicit cvijet. I naravno, dobro zaviri da nema kakvih "podstanara".
Na vrh
Tina :) View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Listopad 2013
Status: Offline
Bodovi: 39
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tina :) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2013 u 22:18
Hahaha, da, ko zna odakle ih Todorić uvozi! Javim se sutra obavezno.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5152535455 82>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,328 sekundi.