Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Cvijet do cvijeta,Korjenkova hacijenda
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Cvijet do cvijeta,Korjenkova hacijenda

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 203>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2008 u 15:42
Kontesa ovaj staklena vaza sa narančastim zrncima je kupljena već sa posađenim drvom. Ja se u to ne upuštam, bolje da to slože spretne cvjećarke, ja sam ti više za motiku lopatu i štihaču LOL
 
Triša, iman jednu belu margaretu isti grm već tri godine ali nije ni pola lijepa ko ove žute, slabije cvate i lišče je pola manje, nekako je osjetljivija.
Moja sestra je imala rozu isto tako malo je cvala, stalno je bila mala i nedaj i boh semo ni tamo.
Meni su žute zakon, a visoka sorta naraste va jako veliki grm, imaš je cijelo breme. Ja ju kidan za u vazu.
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2008 u 15:48
Korijenko, ježevima je lakše nosit kaktuse nego kantu s blatnom robom npr.
Ne znaš da ti je dosta dok ti nije više nego dosta (ne odnosi se na hranu nego puno ozbiljnije)
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2008 u 16:46
Dragi moj Korijenko, samo za tebe jedna slika od jučer, žute margarete oko naših hotela. Pročitala sam da bi željela žutu lantanu, pa znaš da se ja zovem Lantana, pa kako bi bilo da nemam barem 4 vrste lantana. Stavit ću u zemlju i ove margarete pa ako se prime,i na proljeće ti šaljem i jedno i drugo. Ti do tada smisli koji još žuti cvijet hoćeš.



život je more
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2008 u 17:00
vauuu sto je divna! eh sto vam nisam blize pa da menjamo biljke
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2008 u 17:51

 Tongue%20Out%201Alo, ubit ćeš me ovim žutim ljepoticama. Ako ja nisam "peteh ćoro" mislim da to nisu one uobičajene margarete sa moje slike a to mi se nekako vidi po lišću, možda griješim.

Već dosta dugo škicam lantanu ali nikako da se odlučim iz razloga što uvijek prije nego nabavim novu biljku nastojim doznati sve o njoj. Ne bi htjela da mi propadne biljka iz neznanja. Jedina biljka koja mi je brzo propala je vriesea. Dobila sam predivnu za rođendan od pokojne svekrve.
Nakon mjesec dana propala. Odmah sam zaključila da to nije biljka za mene. Druge godine za rođendan evo moje svekrve opet sa istom biljkom.
Dobro da se nije sjetila da mi je istu poklonila lani. I tako ona raste, raste, ja zadovoljna, nakon par mjeseci ona opet isti simptomi ko da će uginut.
Ja brže bolje, odrežem dugi cvijet, opet ju presadim i šviknem ju u garažu (šok soba za moje biljke) samo da ju ne vidim. Malo po malo se je oporavila. Od tada je prošlo četiri godine. U međuvremenu je moja svekrva na žalost umrla. Vriesea, evo je tamo u dnevnom boravku, već je od onda dva puta cvala, napadale su je uši pa sam joj morala drastično rezat listove, presađivala sam je više puta i sad je prava ljepotica.
Lantana ja ću lijepo svako malo šetati tvojim opuštajućim vrtom i "snimati" kakve se tamo nove biljčice skrivaju. Vidim ja da ti imaš puno jockera u rukavu!
Hvala ti za divnu sliku!





Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2008 u 17:59
Gioia, nemaš pojma kako bi ja rado šetala kroz tvoj vrt.
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2008 u 18:50
Samo ti Korjenko škicaj, ja se veselim kad mogu nekome dati neki cvijet.
život je more
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2008 u 20:41
Kontesa se je jučer hvalila novim biljkama koje je dobila, a ja ću se danas hvaliti mojim poklonima koji su stigli direktiva sa Brača od Lantane.
Sjećate se one divne žute penjačice kojoj još uvijek ne znamo ime a koja raste kod lantane i prekriva dio zida, e pa od jučer sam i ja vlasnica jedne poveće grane i to dobro zakorijenjene.
U paketu su stigle uz žutu penjačicu: dvije vrste gazanija žute, djevojačko oko, pacifičke žute krizanteme i sjeme rudbekija žutih
Dobar ulov ha ? Evo i slika
 
Sve sam fino namočila i čekam da prestane ova grozna kišurina pa da počnem sa sađenjem. Nešto ću saditi i u vaze do proljeća.
 
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2008 u 21:43
Ulov je super, a sadnja vjerojatno u subotu kad malo osuši - izgleda da će bura, pa će nam odmah biti i sunca.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2008 u 08:37
ulov vise nego dobar
Na vrh
Cvita View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cvita Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2008 u 22:56
Kapitalac!Thumbs%20Up
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2008 u 21:11
nadam se da si se i ti razveselila kao i ja novim biljčicama,još sam jučer od prijateljice dobila božur i ruže i danas je sve bilo smješteno ili u privremena staništa ili na svoje mjesto Smile u podrum više ništa ne stane...sve sam danas gledala kako bih još jedan prozor dobro došao za malo više svijetla Wink
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2008 u 11:43
Ovaj sam vikend uživala u konačno lijepom vremenu. posadila sam sve lantanine poklon-biljčice, nešto u zemlju,nešto u vaze. Spremila sam skoro sve lončanice u garažu tako da sad nema brige da nešto smrzne, razvrstala svo sjemenje po kutijicama.
Posadila sam preostale lila-oker tulipane i duplo žuto-bijele narcise.
Posebno me veseli što sam od susjede dobila sedam većih lukovica amarilisa, ne znam koje boje ali meni to nije bitno jer su svi lijepi a do sad nisam imala ništa. U proljeće će to biti pravo iznenađenje Hug
Izvadila sam iz zemlje sve georgine i skoro sve kane. Bilo je nemoguće sve završiti u dva dana je me je čekalo i smile158 da bi MM mogao još jednom prije zime pokositi. Nemam ni jedne slikice jer je MPK opet planinarila pa je fotić bio zauzet. Mislim da je moje ne javljanje dva dana dobro opravdano, ja sam zadovoljna jer sam jako puno toga napravila.
 
Kontesa božuri su divni, mene izgleda ne vole, par puta sam ih sadila i  nikako da cvate, posadila ga je moja sestra samo par metara razlike - kod nje je kapitalac.
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2008 u 12:10
Baš sam se čudila kako te nema na forumu. I ja sam ovaj vikend provela u vrtu. Bilo je prekrasno vrijeme. Posadila, presadila i napokon pregledala kaktuse. Malo sam ih zapustila. Stavit ću slike na moju temu pa pgledaj kako se zovu i da li ih treba presđivati.
život je more
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2008 u 13:08
Tako je - sasvim opravdano, puno si obaveza riješila!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2008 u 18:28
E moja Anaida, stvarno sam se naradila kao i svi vi koji ste uživali u vrtu u ovom sunčanom vikendu. Sad lijepo odmaram uz komp i na špargetu se črčka minestra delle scovazze što bi u prevodu bilo maneštra od raznog povrća. Svo je povrće iz vrta osim krumpira kojeg kupujemo već godinama u Sloveniji u Dolenjama. Evo slikice kaula iz vrta koji se črčkaju u maneštri- mljac, mljac
 
 
A sad brišem dalje u šetnju vašim vrtovima: Triša, Gioia, Lantana, Felix, Anaida, Kontesa, Bergenija itd. itd....  ma sve moram po malo obići, svih vas volimsmile78
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2008 u 19:11
Koji lipi kaul, ja bi ga rado jela, ali moji baš i ne vole. U svakom slučaju uslast!
život je more
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2008 u 20:18
Kaul ti je prekrasan, mi ga obožavamo i često kuhamo.
Vidim da si se nadelala, ali neka to je vavek slatko zadovoljstvo.
Lukovice amarilisa  - super, ako se razmnože ko irisi, bit će ih i za nas.
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2008 u 20:16
i mi tebe volimo korijenko
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2008 u 20:29
vrijednica naša Smile e sad jedva čekam da vidim amarilise na proljeće Thumbs%20Up
prvi puta sam sadila božur (kao i većinu cvijeća do sada,osim kućnog) pa ćemo vidjeti da li će cvasti Smile
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 203>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.