Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Slonova noga - Nolina recurvata
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Slonova noga - Nolina recurvata

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 15>
Korisnik
Poruka
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2008 u 21:04
ima pomoći......
treba odrezati dio debla koji je truo sve do zdravog dijela, rez se zaštiti voćarskim voskom, i ostaviti na miru neko vrime, zaliti malo tek svakih 15ak dana.........i čekati da niknu novi repići

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2008 u 21:16
Moja je  odbacila svih 15 rozetica, pustila sam je na miru (samo sam jednu rezala i izgedala je jako čudno, ali ne trulo, više spužvasto). sS vremena na vrijeme pogledam stablo i nakon nekoilko mjeseci je čvrsto, jednako pod prstima kao nekad ali nema niti traga da pušta nove rozetice! Zar stvarno ima nade da se odnekud pojave novi listići?
Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2008 u 21:24
meni se s mojom dogodilo nedugo nakon što sam je donila da je odbacila jednu rozetu, samo je sagnjila i otpala.....
srećom nije se širilo dalje, brzo sam otkinula ono što je ostalo od te rozete i ubrzo je nikla nova, nekih par mjeseci posli
sada ima tri rozete i već jako duuuuuuuugo začetak četvrte, ali ne mrda
mislim da joj možda položaj ne odgovara, a možda ni zemlja, ali nema nikakvih znakova pogoršanja pa se ne brinem puno

Na vrh
početnica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 05 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje početnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2008 u 10:24
Originalno poslano od člana Arwen Arwen napisao:

ima pomoći......
treba odrezati dio debla koji je truo sve do zdravog dijela, rez se zaštiti voćarskim voskom, i ostaviti na miru neko vrime, zaliti malo tek svakih 15ak dana.........i čekati da niknu novi repići
 
moram priznati da ne shvaćam u potpunosti gdje bih ju trebala odrezati?
 
ona nigdje ne izgleda trulo ali po tome kakvi su listovi prije otpadanja bih rekla da se ovo dogodilo od previše vode jer se listovi nisu sušili nego su onako omlohavili i otpadali jedan po jedan, to me nije još tako jako brinulo jer sam ju prestala zalijevati i mislila da će se oporaviti ali onda su počeli otpadati baš ti cijeli repići
 
sad se 2 još drže iako jedan je skroz obješen a i drugi je kad ga dotakneš "klimav" i čini se da će i oni otpasti
 
 
 
Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2008 u 00:41
a da ti to uslikaš? bit će mi lakše reći
pretpostavljam da imaš isti problem kao i ja...

Na vrh
dora View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 27 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 125
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2008 u 11:17

Ja imam dve nozice, za sad, uspjevaju dobro, ne traze nista posebno. Jedna je majusna, a druga nesto veca. Na ovoj fotki majusna se vidi, ali dosta lose, ali se vidi ;)

Na vrh
božur View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje božur Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2008 u 12:49
lijepi pozdrav svima..ja obozavam ove biljčice i imam doma jednu lijepiu...ali (nemojte mi se smijat) otkrila sam prije dva mjeseca da joj je popucala kora i unutra sam našla zločestu štrigu...koja je naravno dobila izgon iz moje drage biljkice i sad je ostala rupa...dal je potrbno tu rupu popunit voskom il bu nolina to sama riješila??
Na vrh
vanja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2008 u 19:16

    lani sam dobila za rođendan jednu malu slonovu nogu sa uvinutim listovima. Čini mi se da uopće ne raste, povremeno joj se suše vrhovi listova koje odrežem i povremeno je zalijevam. Nalazi se u plitkoj posudi te sam je morala osigurati sa dva štapiča da mi ne padne i ne slomije se kada je moram maknuti malo livo malo desno da mogu zatvoriti prozor. Inače sam je smjestila u kuhinji (sjeverna strana) na prozoru. Sada sam je počela dohranjivati s tekučim gnjojivom pa ću viditi šta će biti.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2008 u 20:29
Ja sam isto novi vlasnik noline, iako kćerka ima dvije i prekrasne su joj, a nije baš neka vrijednica u zaljevanju, niti njezi, jedino ima fenomenalan položaj, s puno svjetla. Moja je za sada mala, ali dobro se drži.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
laden View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 09 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje laden Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2008 u 15:08
 i ja je imam,moja ju je baka svaki dan bila zaljevala i počeli su se listići sušiti, a nedugo nakon toga i rozete. presadila sam je, stavila na balkon tamo je već mjesec dan ne na direktnom suncu, čak sam i zaboravila na nju. jučer  sam vidjela da tjera nove listiće ,da su joj se oni obješeni listovi podigli i da iz rozete jedne daje nove listove.mislim da se oporavlja.Smile
 
 
 
Na vrh
dugokosa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 886
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dugokosa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2008 u 08:24
moja je malecka spašena za siniš i dobro se drži baš mi ne paše ime slonova noga jer mi djeluje negako gracioznije a kaj nije ona kućno cvijeće kod mene je u kupaoni
sutra je novi dan
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2008 u 08:26
jest kućno cvijeće, al ne bi ti preporučila da je držiš u kupaoni, istina jest da ne voli suh zrak ali ne znam da li je prevelika vlaga može ubiti.
Na vrh
Brbe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brbe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2008 u 23:09
I eto na kraju ipak ja kupio 3 vazice....
nisam trebao nikakav voćarski vosak, svaka kuglica je bila zasebna.
Valjda su to bile tri sjemenke samo stavljene jedna pored druge...
No kad sam ih izvadio iz vaze e tu je počela nočna mora.... U vazi skoro pa ništa zemlje već puna vazica korijenja....
skoro pola sata sam se mučio sa otpetljavanjem i ispiranjem zemlje da što manje oštetim korijenje...
jadne moje tri slonove nogice... ili su im stavili nikakvu zemlju ili im je bilo krajnje vrijeme da promjene stanište...
nadam se da ta agresivna metoda otpetljavanja korijenja i malo lomljenja istog nebude uzrokovalo neku veću štetu...
samo da se brzo oporave i počnu rasti....smile127
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2008 u 06:33
ako nisu bile spojene, nema razloga za strah od bolesti, ali mi se nekako učinilo da jesu. moje jesu. eto želim ti da ti sve tri fino napreduju.
Na vrh
Brbe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brbe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2008 u 10:08
Hvala lana Wink
nadam se da budu poslušale moje i tvoje želje... Smile
Na vrh
vanja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2008 u 11:07
    moja slonova noga se oporavila, listovi su dobro zazelenili. Održavam je na naćin : iznila sam je na prozor sjeverne strane, prihranjujem je jednom u dva tjedna s univerzalnim tekućim gnojivom, a sada dok je ova vrućina ujutro i navećer listove poprskam s odstajalom vodom to isto radim i kod dracene vidim da im to godi. smile106
Na vrh
eta0703 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 11 Srpanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje eta0703 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2008 u 09:26
Bok svima. Mnogo sam naučila na ovom forum inače sam veliki ljubitelj Noline. No, imamo nekih problema nas dvije. Stablo je zdravo, ali listovi su prekratki , zute , suše se vrhovi.... Zemlja je suha.  Pokušat ću staviti sliku. Nalazi se u osvjetljenoj sobi nije na direktnom suncu ... prskam je povremeno.

Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2008 u 10:31
mojoj nolinici se osušila jedna nožica što da radim sa tom osušenom nožicom da je rastavim od ostalih i i zvadim ili da je ostavim s njima?
Ako čovjek ne zna prema kojoj luci plovi, nijedan vjetar neće biti povoljan.
Seneka
Na vrh
Brbe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brbe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2008 u 13:25
Originalno poslano od člana lana_1 lana_1 napisao:

mojoj nolinici se osušila jedna nožica što da radim sa tom osušenom nožicom da je rastavim od ostalih i i zvadim ili da je ostavim s njima?
vrh njoj je kompletno obamro???
ja svoje držim na direktnom suncu i veselo rastu... probaj ju malo približit sunčeku možda se oporavi...
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2008 u 13:40
mislim da je ona gotova, nije samo vrh, već i nožica (ono iz čega rastu listovi) skroz se osušila
Ako čovjek ne zna prema kojoj luci plovi, nijedan vjetar neće biti povoljan.
Seneka
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 15>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.