Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ficus elastica
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ficus elastica

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 456
Korisnik
Poruka
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2014 u 22:17
ako pliva u vodi.....
 
onda se utapa, jer fikus ne zna da plivaLOL
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2014 u 22:20
kako ne zna. moji su znali....doduse kratko, ali znali su....LOL
sad bez zezancije, ako opadaju zeleni listovi sigurno pliva,odmah promijeni zemlju, orezi ga po potrebi i pomoli bogu da nije prekasno
pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
medy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 325
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2014 u 22:25
LOL koji sam ja baksuz voda mu je sigurno do ,,grla,,smile96
Na vrh
medy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 325
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2014 u 10:37
Ipak nije uopće nije u vodi Confused
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2014 u 09:24
Moze li pelcer fikusa elastice pustiti zile iz tanje odrvenjele grane, ili da ga sijecem skroz do zelenijeg dijela?
Na vrh
medy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 325
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2014 u 10:02
evo šta sam ja pročitala vezano za to kada osiječeš pelcer  unutra ubaciš zrno pšenice i čim pšenica isklija kao i fikus se omladi.E sad ako sam zabrljala ispravite me LOL
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2014 u 10:12
Hvala Medy. Jos me samo zanima je l' uopste moze pustiti zile ta grana ako je odrvenjela.
Na vrh
medy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 325
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2014 u 10:20
e to ne znam neka se jave eksperti
Na vrh
milica09 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 23 Svibanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 57
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica09 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2014 u 11:41
Moze ali duze vreme je potrebno da pusti koren.
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2014 u 22:17
Ipak sam pelcer skratila do zelenijeg dijela, ali sad su mi donji listovi prilicno u kontaktu sa zemljom jer je prekratka stabljika... Bojim se da ne strunu od vlazne zemlje. Pisite ako neko ima bilo kakva iskustva sa pelcerisanjem fikusa...
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2014 u 10:25
Moji pelceri uveliko "odmotavaju" nove listove! Bas me fikus odusevio, lakse se prima nego sto sam mislila! Trebalo mu je samo mjesec dana. Cak su i one deblje grane koje sam posadila bez lista nakon skracivanja pelcera pustile po 5-6 novih izboja, nevjerovatan je. Jedino jos na sarenolisnom ne vidim promjene, kod njega se "onaj siljak" jos ne budi, ali to je prilicno veliki pelcer sa 6 veeelikih listova, pa mu treba vise vremena.
Kad bih samo znala staviti sliku bez da MM asistira i gundja
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2014 u 22:50
Ja jučer orezala moje jer su bili ogromni. Sve grane zabola pa ćemo vidjeti hoće li se zakorjeniti. Tako mi je uspjelo nekoliko puta pa valjda će i sada. Mislim da  je dobro mjesto gdje se nalazi pa nema razloga da ne krenu.
Joj, ona bijela tekućina me je dobro zamazala.. nisam ničim zaštitila odrezane grane i neznam čime se to radi. Imate kakav savjet?
Rijeka

Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Prosinac 2014 u 10:05
Miro, primice se pelceri sigurno! Ja sam krajem prosle zime tako direktno u zemlju i u roku mjesec i koji dan vec su krenuli novi listovi. Obzirom da je proljece bilo na pragu, to im je vjerovatno ubrzalo napredak. Mozda ces sad samo cekati oko mjesec dana duze.
Sto se tice orezanog mjesta na maticnoj biljci, ona cim se osusi stvara prirodno zastitnu opnu i nemoj nicim da mazes.
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2015 u 11:07
Moj fikus je na terasi od sredine aprila i kooonacno se probudio nakon duge zime, pusta list za listom, a ti listovi vani sto je stvorio daleko su jaci od ovih u kuci.

Provjereno znam da moze i na direktno jutarnje sunce, cak ga obozava, samo ne treba zaboraviti na zalivanje.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 456
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,184 sekundi.