Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Spremanje kaktusa i sukulenata
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Spremanje kaktusa i sukulenata

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 26>
Korisnik
Poruka
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2012 u 19:07
lijepi stančić si im namjenila    
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2012 u 08:30
velik dio mojih mesnatica je napokon u zatvorenom


ima još dvije manje police na gornjem dijelu skala, još ima ekipe na balkonu koja se mora skloniti, bojim se samo da mi ne ponestane mjesta
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2012 u 09:19
moji su još vani na natkritoj terasi i po danu se lipo sunčaju ..
što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
Fiorella View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiorella Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2012 u 14:51
natalija, lijepo će im biti na zimovanju kod tebe Thumbs%20Up.
Ja sam svoje nove ljubimice (echeveriu i feroxicu) također stavila na stubište slično tvojem. Jesam li dobro napravila? Nije baš toplo ali imaju svijetla otprilike kao kod tebe. Bojim se da im ne bude hladno (Zagreb).
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2012 u 16:14
Lijepo Natalija.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2012 u 18:38
Natalija tu će tvoji sukulenti sigurna uživati preko zime. Mislim da je takav svijetli hodnik odličan prostor za zimovanje sukulenata. Svoje sukulente držim na prozorskim policama po cijeloj kući, hodnik mi nije tako svijetli kao tvoj. Najsvjetliji prostor u kući sam ovu godinu namijenio   Krasuli ovati. Neposredno uz staklena balkonska vrata južne strane kuće. Ovu godinu ju želim natjerati da procvate.
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2012 u 18:49
Daj Pinus reci kako ćeš to izvesti, da i ja svoju veliku gaduru natjeram na cvatnju ?!? Šta joj treba ?
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2012 u 19:16
Mislim da su svijetlo čitaj direktno sunce dok ga ima i odgovarajuća toplota uz pravilno zalijevanje ključ da krasula procvate. Velika je približno kao i tvoja. Prošlu zimu je otvorila nekoliko cvjetića. Vidim da zna cvjetat a pošto cvijeta preko zime nemam joj što drugo ponuditi nego što više sunca. Velim ovu zimu će provesti uz staklena balkonska vrata južnog balkona. Sada je na njoj da pokaže što zna.
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2012 u 19:25
Originalno poslano od člana Glikica Glikica napisao:

Daj Pinus reci kako ćeš to izvesti, da i ja svoju veliku gaduru natjeram na cvatnju ?!? Šta joj treba ?
 
Ako joj budeš davala tako ružne nadimke,za inat ti neće cvasti.
 
Moja mama si je prije tri godine zapelcala crasulu od mene,njena je prošle zime bila sva u cvatu,a moja nije.
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2012 u 19:35
Pa nego nek je gadura, matora, ogromna, a ne bi procvala ?
Pinus, mogu joj dati sunca koliko sunca ima, zaboga ne mogu ga izmisliti !?!
A št aje sa onim muško- ženskim forama ?
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2012 u 20:07
Nigdje nisam našao podatak da bi Krasula bila dvodomna. Mojoj susjedi krasule svaku godinu cvatu i to obilno. Mislim da moje ne cvatu zbog premalo svijetla. Nažalost prevelike su za prozorske police. Južna staklena vrata imam samo jedna , ovu zimu uz njih će provesti ovata.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2012 u 20:11
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

direktno sunce dok ga ima


Originalno poslano od člana Glikica Glikica napisao:

mogu joj dati sunca koliko sunca ima, zaboga ne mogu ga izmisliti


pažljivo čitaj, kako inaće da diskutiramo ?
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2012 u 20:31

Da se uključim u ovaj dio cvjetanja krasule, moja mama (u Slavoniji) ima divnu krasulu, rekli bi prava dama u godinama, preko ljeta je vani, lijepo se sunča, a po zimi ide u podrum koji svjetlosti ima kroz podrumski prozor, nije prva u redu do prozora i svjetlosti (koje baš i nema nešto naručito, znate već kakve su slavonske zime), sva je u pupovima i ovu godinu kao i prijašnje, cvjeta po zimi.

E sad zašto neke cvjetaju, a neke ne. iz ovog primjera vidi se da cvjeta iako nema neki veliki izvor svjetlosti tijekom zime, a u prvi red ne stane jer tu se nalaze tatini ljubimci -limuni. Možda ovisi i o kojoj vrsti ovate se radi. Recimo moja ovata ima mrvicu krupnije listove nego ta njena, možda i u tom ima nešto. Moja nije još niti jednom cvjetala.
 
Natalija....krasno si ih smjestila
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2012 u 20:36
Da se i ja uključim što znači odgovarajuća toplota, grijana  prostorija ili samo prostorija koja ima sunca(naravno kad ga ima) a recimo temp u sobi varira od 8 - 15 C
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2012 u 20:41
Moon, može biti. U stvari kad kažeš vjerujem da je tako. Večina mojih Krasula su porijeklom od pelcera moje susjede. Veća mi je prošlu godinu cvala sa desetak cvjetića. Njezina je bila sva u cvatu. Pogledajte ju OVDJE. Glavna razlika kod uzgoja je količina svjetlosti koju dobi moja i susjedina krasula. E sad budi pametan.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2012 u 20:47
Aralija, pojma nemam. Nakon ovog što je napisala moon nisam više u ništa siguran. Mislio sam da je dovoljno svijetla glavni uvjet za cvatnju. A sada ....?
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2012 u 20:52
OK Pinus, ajmo ponovo: u čemu je problem ? Nema sunca ovih dana, samo 5-6 dati danjeg svjetla i to jadnog. Što još nisam pročitala ?
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2012 u 21:09
Pa da rezimiramo, koliko sam čitala( a možda sam krivo zapamtila) krasule ne vole grijan prostor zimi ali ni sunce iza stakla , to neznam zašto, ali voli obilje svjetlosti i temp. oko desetak do petnajest stupnjeva. 
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2012 u 21:22
Aralija mislim da je važna i klimatska zona kad hoćemo odrediti količinu i jačinu direktnog sunca .
Ja živim u klimatskoj zoni 6b a ti vjerojatno u 9a. Kod mene su magle skoro svaki dan a sunce je zubato i vrlo rijetko u jesensko-zimskom periodu. Skoro da ga i ne vidim zbog vlage u zraku i stalne magle. „Moje“ direktno sunce ne smeta krasuli, dapaće.
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2012 u 21:29
idemo se preseliti na temu o krasulama, imamo ju !
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 26>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.