Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Biovrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Biovrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 43>
Korisnik
Poruka
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2008 u 11:40
mislio sam cijeli vrt obogasdit humusom i pijeskom, onda se mislim, cekaj, ljetu, suše, ja imam dar s neba- glinu! tako da sam ove godine ostavio ali me uzasno iritira.  orao sma i ostaju komadi ko moja šaka ma prestrašno! al hvala bogu urod bude ok osim paprika i patlidžana oni neće..
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2008 u 23:02
Na petunijama počinje sivo - bijela prevlaka, na donjim listovima. Da li je to pepelnica ( svake godine se javi i osuši dio listova ).
Kako pripremiti češnjak za prskanje?
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2008 u 22:51
Moje patate dobile boljku ( od boba prešlo ). Biljke su polegle k'o  da su polivene vrućom vodom,  ALI  ipak ima mladih krumpira, tako smo se veselili!
 
 
 
 
 
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2008 u 22:55

manči mislim da češnjak ne pomaže kad se bolest razvije nego kao preventiva.....a negdje na forumu je napisano u kojem omjeru....mislim da mi je ispalo da treba jedna prosjećna glavica češnjaka na 5 litara vode

Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2008 u 22:59
Potopila sam koprivu, ali ona nije za to, koliko sam shvatila SilveK   češnjak je za pepelnicu.
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2008 u 23:08
Nažalost, zaraženim nema spasa. Čim primjetiš nešto takvo, odmah uklanjaj zaražene listove... Mislim da je to čađavost, gljivično oboljenje. Možeš još posipati drveni pepeo, kamenim brašnom, prskati preslicom, češnjak se sadi između kako je Iris rekla kao preventiva.
Može biti i plamenjača, u tom slučaju štiti rajčicu od vlage da se ne proširi i na nju, ali sad razmišljam, plamenjača posebno napada krumpir, rajčicu i papriku, čađavost ruže, a pjegavost - gljivične lil bakterijske zaraze - celer, grah, krastavci, poriluk, grašak, jagode i kokotić. Protiv plamenjače je i juha od koprive - zalijevati i prskati njome, prskati obranim mlijekom ili čajem od ljuski češnjaka i lika, a preslica je preventiva.
Ali krumpirići izgledaju lijepo...
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2008 u 23:25
Sad je sa krumpirom i bobom gotovo. Rajčice su na drugom mjestu i krećem ih prskati koprivom. Preslicu moram nabaviti.
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2008 u 22:47
probaj u biljnoj apoteci, postoji čaj od preslice za kupiti
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2008 u 22:51
Evo jedne ideje kako zaštititi salatu od ptica, isprobano i djeluje - ptice nemaju kako sletjeti:


Na vrh
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2008 u 10:01
ovo mi se sviđa za salatu
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2008 u 23:33
Da li da još razrijedim koprivinu vodu za špricanje lišća? Stavila sam 1kg na 1 l vode.
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2008 u 10:20
za zalijevanje se mješa 1: 10, za prskanje moram pogledati
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2008 u 21:52
Nisam našla točan podatak, osim da za listove treba dosta razrijediti ako se govori o fermentiranom gnojivu od koprive - starije od 4 dana. 
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2008 u 22:31
Juha od koprive
Uberite koprivu prije tvorbe sjemena. 1 kg svježe ili 200 g suhe koprive pripremite kao juhu u 10 l kišnice. Na suncu će nakon 3-4 dana juha provrijeti. Razrijeđenu u omjeru 1:50 koristite protiv lisnih ušiju i pauka na ukrasnom grmlju i voćkama.
 
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2008 u 00:23
Hvala, već gadno 'mrdi ta juhica!!smile39
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2008 u 23:02
Evo da nappšem o svom ovogodišnjem iskustvu s krumpirovim zlaticama. Ove godine sam jako iznenađena kako ih ima malo. Prijašnjih godina sam trošila jako mnogo vremena na skupljanje, a ove godine nešto malo, gotova sam za tren. Neznam da li je to zato što mliječika raste posvud po vruo ove godine, ili nešto drugo, ali jako lijepo iznenađenje.
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2008 u 08:48
Puževim korak naprijed
 
Ovo je moja prva bio  vrtlarska sezona  na otoku i sve tako sporo ide naprijed, ali to me ne brine.......
Veći dio povrtnjaka smo pokrili suhom travom i tako  sam vidjela prve prednosti malčiranja.
Oduševljena sam !
Ovo je 27 dan bez kiše, dva puta tjedno zalijemo vodovodnom vodom.
Oko 1.7. posijala sam različite grahorice koje su predhodno proklijale u vlažnoj posudi -  slanić, nekoliko vrsta graha, sikirica. To kao zelena gnojidba, a ne za branje mahuna.
Iako oko povrtnjaka cvijeće izdiše, dragoljubi su sagorili, pelargonije jedva odoljevaju, jedino neveni, minijaturni, ali se drže.......grahorice ispod malča su narasle, zelene su i sikirica je procvjetala. Pogledam ispod, iako pjeskovita, zemlja ima malo vlage, a bubice i mravi vrijedno rade. Malč ja privukao i puno malih skakavaca. Ne znam da li će oni grickati lišće ???
Gujavica naravno nema, ali za njih je još rano...treba se zemlja obogatiti barem malo humusom.
 
Dakle :   prvi uspjeh    -   grahorice ispod malča niču i rastu u srpnju iako puca kamen na kamenu , temperatura ne pada ispod 30 C  i već je suša zavladala na okolnoj zemlji.
 
 
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2008 u 08:56
Sikirica  ispod malča na mjestu gdje sunce 12h žeže
 
 
 
niski grah posijan  u hladu mimoze
 
 
 
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Srpanj 2008 u 22:48
smile141 Manči. Baš mi je drago da ti ipak uspijeva rasti bilje unatoč suši. I super izgleda! I kod sebe sam primjetila da sve puno bolje uspijeva kad je gredica prekrivena sa barem malo trave, nego da sunce bije direktno u zemlju - odmah je tvrdo kao kamen, a ispod trave tj. malča vlažna i rahla. 
Na vrh
bela View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 07 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Kolovoz 2008 u 22:46
Originalno poslano od člana MGrubi MGrubi napisao:

http://www.scribd.com/doc/431677/Biovrt
 
Hvala MGrubi za text.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 43>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.