Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Streptocarpus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Streptocarpus

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 10>
Korisnik
Poruka
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2013 u 17:08
Makk, predivan je!
Ma divan je i sa obješenim listom. Nadam se da ćeš ga uspješno razmnožiti pa i nas naučiti kako ga treba njegovati.
Pozdravi iz Baranje!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2013 u 11:23
...ovaj novi primjerak je zaista nešto posebno, naročito na novoj fotkiStar, draga makk...a vidjela sam i na tvojem blogu tvoju odličnu prezentaciju razmnožavanja streptocarpusaClap pa preporučam svima da kliknu na tvoju Cvjetnu oazu i pogledaju taj prilogSmile...

...a sada o mojem primjerku...slična je situacija kao kod Lovro, stalno se vrtimo u krug, stariji listovi počinju se sušiti od vrha, novi mladi potjeraju što je vidljivo na fotki...no, pretpostavljam da sam ja kriva jer sam tu biljku posadila u lošu kombinaciju zemlje, čini mi se da sam stavila previše pijeska pa ću to prvom prilikom ispraviti...no, sretna sam da mi je biljka živa i vjerujem da će s dolaskom proljeća i početkom prihranjivanja  napredovati:






...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2013 u 12:18
Saro hvala na lijepim riječima za prezentaciju o razmnožavanju Streptocarpusa
U pravu si za pijesak, Streptocarpus voli humusnu zemlju, a kod tebe se i na slici vidi da si stavila previše pijeska.
Ovaj suhi dio lista odreži da se se ne suši dalje, presadi u drugu zemlju i vidjet ćeš kako će se oporaviti.
Ostalo znamo: zalijevati tek kad se zemlja osuši, relativno svijetlo mjesto (u blizini prozora), ali ne direktno sunce.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2013 u 12:32
...hvala ti, draga makk Embarrassed...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2013 u 17:32
Samo da vam pokažem kako izgledaju moji Streptocarpusi prije zalijevanja. Malo sam pretjerala, ali to nije strašno (obratite pažnju na 2 saksije desno):




A Ovako su izgledali sljedeći dan (2 saksije desno)

     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2013 u 17:08
Krasna biljka, no nije za mene... Uživat ću gledajući vaše.
 
Evo jednog primjerka sa neta
 
streptocarpus Streaker
 
 
 
 
 
 
Rijeka

Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2013 u 08:36


Ovako je biljka izgledala 17.12. 2012.
vrh lista je počeo da žuti i pupoljci su otpadali, prebacio sam biljku na svetlije mesto i nove grančice su počele da cvetaju

A i na visokim granama se ponovo formiraju pupoljci i cveta
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2013 u 18:00
Odlično Voki .
Dok malo otopli ja ću odrezati vrh lista i pokušat ću ga ožiliti. Želim biti sigurna da ću, u slučaju da mi ovaj propadne, i ove godine imati ovog ljepotana.
Još malo, pa će i zalijevanje postati redovnije.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2013 u 07:56

Stvarno ima dug period cvetanja.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2013 u 09:45
Originalno poslano od člana voki voki napisao:


Stvarno ima dug period cvetanja.

U pravu si Voki (kao i uvijek).
Pretpostavljam da bi nove, mlade cvjetne štapke brže rasle kad bi se ocvale odrezale. Ja ću ipak pokušati sakupiti sjeme, pa sam ih zato ostavila
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2013 u 09:46
Makk, primetio sam da na starim cvetnim stablima ponovo formira nove mlade pupoljke.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2013 u 10:09
Originalno poslano od člana voki voki napisao:

Makk, primetio sam da na starim cvetnim stablima ponovo formira nove mlade pupoljke.

Kod mene ne, vjerovatno nešto radim drugačije
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2013 u 10:21
Makk, evo slika starih ocvetalih grana kod mog Streptocarpusa

život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2013 u 10:23

A u osnovi cvetnih stabala formira se nešto kao mali listići... Ima li to kod tvoje biljke?
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2013 u 10:54
Da li biljku prihranjuješ? Možda je to razlog zbog čega kod mene nema novih pupova na starim granama.
Voki pogledaj 5-tu sliku - nove cvjetnne štapke.

5-ta slika
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2013 u 11:02
Makk, i kod mene se formiraju nova cvetna stabla, ali okolo njih kreću neki minijaturni listići, kao neki pelcerčići...
Biljku sam samo jednom prihranio i to mnogo manjom koncentracijom Plantelle za cvetnice, ali sam je smestio da deo dana ima direktno sunce (kada ga ima).
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2013 u 11:32
Odlično Voki . Kod mene još nema listića. Čitala sam o tome da se formiraju listići i da se poslije mogu odvojiti i presaditi.
Znači kod tebe je osigurano potomstvo. Baš me raduje.   
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2013 u 12:44
Ma biće njih i kod tebe, ja izbrojao petnaest tih listića.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2013 u 16:42
15 listića,..... baš si sretnik Voki.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2013 u 16:52
Ako to budu pelcerčići ne moram rezati list... Vidiće se uskoro pošto brzo rastu.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 10>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.