Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Za sve je "kriv" ukrasni slak
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Za sve je "kriv" ukrasni slak

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 96>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2012 u 10:45
sa veseljem sam pregledala par zadnjih stranica Thumbs%20Up
meni je super vidjeti klince kako sa voljom rade u vrtu....stvarno su si dali truda, pelcaona vam ima veliki postotak uspješnosti i bravo za to, netko očito ima zelenu ruku Wink
drago mi je da je Božićni sajam bio uspješan a posebno mi se sviđaju male posudice sa kaktusima i čuvarkućama...kad je idući sajam? Wink

draga Andina, tebi i mravekima, želim puno vrtlarskih uspjeha u Novoj godini smile57
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2012 u 18:43
Mari, Kontesa, hvala na čestitkama. Idući je sajam u svibnju za Dan škole pa, ako budete imali vremena, bit će mi drago da nas posjetite. A poslije možemo produžiti u restoran Grada mladih na kavicu.Smile
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2012 u 23:14
Drago mi je da ste bili uspješni na sajmu, bravo za sve vas. To je mravekima dodatni poticaj, a ti možeš biti ponosna. Želim vam da svibanjski sajam bude još uspješniji.
A kaj se tiče znanja o cvijeću, znaš sigurno više od djece pa im možeš prenijeti to svoje znanje. A kaj ne znaš, priznaš - ne znam, ali sutra ću znati kad pročitam. Zato pitaj tu, uvijek se nađe netko tko zna odgovor.
 
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2012 u 18:36
Originalno poslano od člana anabistrica anabistrica napisao:

...
A kaj se tiče znanja o cvijeću, znaš sigurno više od djece pa im možeš prenijeti to svoje znanje. A kaj ne znaš, priznaš - ne znam, ali sutra ću znati kad pročitam. Zato pitaj tu, uvijek se nađe netko tko zna odgovor.
 

Upravo tako! Rekla sam im da ćemo zajedno učiti o cvijeću pa sad oni doma ispituju kako se što zove, kako se uzgaja, obrezuje, zalijeva... i onda mene podučavaju. Wink
Danas smo krenuli s akcijama na toplom. S obzirom na to da je u naš razred stiglo proljeće (čitaj: toplo je i sunčano), odlučili smo započeti sa sijanjem. Sijali smo vrtni hibiskus u teglice (Hvala Gute Fee!) i lobeliju u kontejner.





Iako su nam uginule vinke i šeboji koje smo presadili, još uvijek nam je ostalo puno biljaka, a naša se đunglica stalno povećava.


U ponedjeljak nam stiže tri kubika komposta za vrt pa krećemo s radovima na otvorenom.
Do tada još samo poruka za Bebolinu (uključi zvučnike):
http://imageshack.us/clip/my-videos/205/99266764.mp4/


“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2012 u 18:43
Genijalci maleniThumbs%20Up
Pozdrav iz Rovinjasmile79
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2012 u 18:45
Originalno poslano od člana Andina Andina napisao:

Mari, Kontesa, hvala na čestitkama. Idući je sajam u svibnju za Dan škole pa, ako budete imali vremena, bit će mi drago da nas posjetite. A poslije možemo produžiti u restoran Grada mladih na kavicu.Smile

dobra idejaClap moguće je i to ostvariti
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2012 u 18:45
svaka--čast...smile79
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
Cvijetomanijak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
*moderator - povrća

Pridružen: 31 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 496
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cvijetomanijak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2012 u 20:46
Zainteresiro me je naslov teme,i sada procitala od prve do zadnje stranice.I mogu vam reci SVAKA CAST, odusevili ste me ! Da je bar i jedna moja profesorica organizirala tako nesto prva bi bila na satu, i dolazila bi i nedeljom u skolu .Di se ta skola nalazi ako se smije znati?
Ja vam mogu ponudit sjeme Nevena I Cosmosa  imam ga jako puno.
i mozda ideju ,da zasadite Ukrasne tikvice uz ogradu ,pa na jesen imate za ukrasitit skolu..takodjer imam sjemena .

Jos jednom puno uspijeha vam zelim ...i citam vas ...
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2012 u 23:45
Vidim da vam je vinka uginula. Javi adresu na pp pa ti pošaljem kad zemlja odmrzne. Hoćete raditi i povrtnjak i začinski vrt da šaljemo sjemenje?
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2012 u 00:01
Draga Andina , baka je to najljepse rekla - odgajas buduce generacije u ljubavi prema cvijecu , prirodi , svojoj okolini ......  svaka ti cast !  smile55
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2012 u 07:35
Hvala vam svima što nas pratite.
Cvijetomanijak, škola se nalazi u Zagrebu, u blizini Grada mladih (bivši Pionirski grad). Hvala na ponudi, no već smo se opskrbili sjemenjem toliko da imamo za tri vrta. Bit će nam i viška pa se zato usudimo sijati ovako rano. Imamo i ukrasne tikvice. Wink

Anabistrica, uginule su nam samo vinke koje smo presadili ujesen  i to ne sve - ostale su dvije male. Imamo puno sjemenja crvene i bijele vinke (Madagaskarski zimzelen, nije puzajuća) koje smo skupljali sve do zimskih praznika, a lijepo nam se drže i odrasle. Ako imaš sjeme ove biljke koja cvjeta u nekoj drugoj boji, rado bismo ga primili. Začinski ili korisni vrt nećemo raditi zbog toga što većina toga sazrijeva u vrijeme ljetnih praznika, kad učenika nema u školi i onda to ne bi imalo smisla.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2012 u 19:24
Imam minor i major - zelenih i šarenih listova, obadvije cvatu plavo.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2012 u 19:40
Kako je ovo divno vidjeti.
Male vrijedne ruke siju, sade, uče živjeti sa prirodom. Clap
Ovako nešto treba svakoj školi.
Sve pohvale Andina.        smile79 svima.
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2012 u 21:34
Eh, da barem ja idem u tu školu i da si mi ti učiteljica...

U ovoj mojoš školi se ne bi toga sjetili nikad a imamo dosta prostora, dok je bila stara profesorica iz biologije to je još nešto bilo ali sada ništa...

Ova moja škola je obična rupa...

A tebi sve pohvale, također i tvojim učenicima, zato da ovdje kod mene to i napravimo, netko bi to već uništio ili se djeci uopće ne bi dalo raditi...

Samo tako nastavite i želim vam puno uspijeha s vašim vrtom...

Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2012 u 21:45
Bravo! Tak se radi sa djecom!
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2012 u 20:57
Anabistrica, nemamo tu puzavu vinku, ako se ne računa jedna mala grančica koju sam slučajno pokupila od Mari i koja je kod mene doma na zakorjenjivanju, a budućnost joj je neizvjesna. Čini mi se da ova biljčica nije u prošlosti krasila naše vrtove (ispravite me ako griješim). Mi imamo namjeru napraviti starinski vrt koji će postupno prelaziti u moderni, tako bi barem trebale biti posađene biljke. Za sada još ne znam gdje bismo smjestili puzavu vinku, no ako joj nađemo mjesto, svakako ću te "žicnuti" koji pelcerić.

Antune, ima već dugo kako sam se upoznala s tvojim rančem, prekrasnim cvijećem, a posebno perunikama, ali kao početnica nisam ti se javljala jer, ponovit ću što sam već rekla drugima: što može šegrt reći majstoru?! Divim ti se! Za mene si ti profesor, a ja sam tvoja učenica! I drago mi je da te ljubav za cvijeće nije napustila i da si se vratio na forum. To što kažeš da bi kod tebe u školi drugi sve zgazili - toga se i mi bojimo, mada nam je vrt ograđen. Već su nam počeli bacati smeće u vrt, ali moji dečki, sedmaši, kažu: Ne mogu oni baciti toliko smeća koliko ga mi možemo pokupiti! Smile Hvala ti na pohvalama i dobrim željama!

Silvy, Gute Fee, Bebolina, Niho, Gospina trava - hvala vam što ste navratile. Prenijet ću svojoj ekipi vaše pozdrave.
Svima skupa: smile79!
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2012 u 21:05
Samo vi tako nastavite, a ako trebate nekih biljaka ili sjemenja slobodno se javite, bilo bi mi drago pomoći vam...

Pozdrav...
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2012 u 21:12
krasno smile186
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2012 u 23:02
Ja sam jednostavno odusevljena tvojim angaziranjem i nacinom kojim se ti uspjela oduseviti kids !   smile141
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2012 u 00:07
Počela je prava zima i kažu da će biti ledeno. Zato sam sretna što smo uspjeli nabaviti tri kubika komposta kako bismo zaštitili posađene biljke. Počelo se raditi oko 9 ujutro, čim je kompost istovaren.



Na sjevernoj strani morali smo zaštititi hortenzije, paprat i mnoštvo lukovica od kojih su neke već niknule (presličice, ranunculusi, anemone, zumbuli).



Na južnoj strani prvo je trebalo dodati komposta ružama koje smo jesenas presadili, a zatim također jesenas posađenim božurima i ljiljanima.


Ekipe su se smjenjivale jer su se ruke ledile, a kompostna gomila postajala je sve manja. Nekima je ipak bilo važno sačuvati bijele tenisice. LOL


Sunce se brzo spuštalo, a zrak postajao sve hladniji. Njima je bilo vruće.Big%20smile

I mrak se već spustio, a posao još nije bio gotov.




Na sjeveru je sve bilo gotovo, samo je trebalo počistiti iza radnika.


Sada je gotovo svo posađeno cvijeće zaštićeno. Božurima i ljiljanima smo iznad pokrova od komposta dodali i agrotekstilnu foliju, zlu ne trebalo. Nadam se da će sve preživjeti najavljenu hladnoću.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 96>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.