Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Za sve je "kriv" ukrasni slak
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Za sve je "kriv" ukrasni slak

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5960616263 96>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Prosinac 2014 u 14:20
Koliko sam ja prekrasnih slika propustila!!!!Bravo Andina,uvijek me posebno razvesele tvoje slike i prekrasno cvijeće vaših vrijednih ruku.Ovaj put su mi zapele za oko lijepo ukrašene teglice,vidi se zbog čega je poslije sve ostalo prazno.Čestitam.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Prosinac 2014 u 23:46
 Hvala ti, Karli, na posjeti. Sviđa mi se ova usporedba s leptirima.Hug

Slavujko, doista ružice u snijegu djeluju pomalo tužno. No za mene su one heroji. Njihova priča zvuči ovako: Da bi impresionirali jednog visokog uzvanika koji je dolazio na otvaranje novog krila škole, stručnjaci za hortikulturno uređenje posadili su te jadne ružice između dvije zgrade, u sjenoviti dio gdje su dobivale sunca prosječno pola sata dnevno - i tu su, uz njegu naših spremačica, izdržale pet godina. Kad sam osnovala hortikulturnu skupinu, i kad smo ih presađivali na južnu stranu, gotovo da uopće nisu imale korijena. Zatim smo ih još dva puta selili i mislila sam da od njih neće biti ništa. No, svježi kompost kojim ih opskrbimo jednom godišnje te kore od banana koje su dečki proljetos zakopali oko njih, uz redovito prskanje fungicidom, očito su im dali snagu i one su se ove godine neobično oporavile. Zato su za mene heroji preživljavanja. Nadam se da će iduće godine biti još ljepše.

Miška, Rajski vrtovi... aha, jeste vidjele kako ja imam mirnan i tih razred! Cool LOL Pusa za vas!smile78

 Camellia, hvala na čestitki. Neka si nam i ti malo navratila.Hug Morat ću jednom, samo za tebe, uslikati na jednom mjestu sve sukulente koje imamo pa da nam daš svoju ocjenu i savjete. 

Svima želim sve najbolje u godini koja nam predstoji!

“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
rubensica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2013
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 325
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rubensica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2015 u 23:34
Divne zimske slike. Onom razredu bih i ja rado predavala
“Nije dovoljno samo živjeti!” – reče leptir, “Potrebno je imati malo sunca, malo slobode i malo cvijeća!” (H.C.Andersen)
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2015 u 21:50
AndinaHug
Evo me u klupe prvašićaadeniumčića
da vidim da li su bili dobri.
Preslatki su Nadam se da se sve drugo dobro drži
i čekam nove slikice.
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2015 u 22:55
Pogledala sam si još lanjske slikice i nadoknadila zaostatke. U vrtu uvijek ima nekih novina, a i prodaja me je oduševila. Ti ne samo da imaš školu vrtlarenja, nego i školu poduzetništva. Kad ti dođe vrijeme za penziju, ravnatelj te neće pustiti, a đaci pogotovo. To ne može raditi bilo tko.
Nego, pisala si da si posadila novu borovnicu. Mali ispravak, to je borovica ili juniperus. Borovnice se jedu. Bit će lijepo kad se proširi i prekrije beton. Vidjela sam jesenas na Svilaji jednu koja se valjda sama zasijala, bila je prekrasna, zelena, bez ijedne suhe grančice. Znači da dobro podnosi sušu, jer tamo su jake ljetne žege. A smilje pak jako dobro podnosi zimu, imam ga u vrtu već par godina, a i u prirodnom staništu ima jakih zima.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2015 u 23:56
Hvala vam, drage moje, što ste navratile. Hug Anabistrica, posebno hvala na upozorenju za borovicu. Ja sam mislila da je to isto. LOL Sad sam naučila razliku. 

Budući da je vrijeme gripa i prehlada, u zadnje vrijeme vrlo aktivno glumim medicinsku sestru pa me nema puno na forumu, no ipak ponekad skoknem nakratko da vidim što se događa. U vrtu sam još manje, a korov buja kao da nije zima.

Djeca su ipak bila vrijedna: veliki su promiješali kompost, a mali pripremili hranu za ptice.



Biljčice se uglavnom dobro drže. Smrzli su se Aptenia i Lampranthus, što je bilo za očekivati, no uzela sam reznice pa nećemo ostati bez njih.

Pulsatilla pokušava cvjetati, ali joj kiša i hladnoća ne dopuštaju.

Kamelije su pune pupova, a jedan se već otvara. 

Nakon što su neko vrijeme bile bez zaštite, ponovno sam ih omotala agrotekstilnom folijom.

"Ajsbergica" formirala šipke sa sjemenom.

Stipa tenuissima u ovim tmurnim danima unosi u vrt malo vedrine.

Kukurijek priprema pupove.

To bi za sad bilo sve. Nadam se da ću, kad prođe strka oko boleština, imati više vremena da posjetim vaše vrtove. Do tada svima šaljem lijepe pozdrave! I čuvajte se gripe! Wink
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2015 u 00:47
I da, umalo zaboravih: opet smo danas (28.1.) bili na televiziji. Mislim da će sutra (29. 1.) biti repriza. 
Sportska televizija, emisija Mala školska liga, 15.00 sati.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2015 u 06:52
...drago mi je vidjeti da je vrtna sezona u ovom krasnom školskom vrtu započelaSmile...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2015 u 08:19
predivno....kukurjeci su mi nova ljubav....smile64
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
panda View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Rujan 2010
Lokacija: Dalj ( Osijek )
Status: Offline
Bodovi: 852
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje panda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2015 u 12:31
predivan skolski vrtek bravo za takvu uciteljicu i ucenike ovo je jako lijepo smile55
Nihil agenti dies longus est. - Ništa ne radeći, dan je dug.
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2015 u 10:22
Ma, kako ste samo vrijedni. Počele su pripreme za jedno lijepo rascvjetano proljeće. Bravo! smile55
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2015 u 11:14
Sara, Josipa, panda, Bugica, hvala na posjeti i lijepim riječima. Hug
Započet ću današnje javljanje snježnim slikama, ali samo zato da pokažem dvije četinjače kojima sam zaboravila ime:


U drugom naletu snijega nisam zavezala juke pa su izgledale kao ježeki. Zanimljivo, nisu im se uopće polomili listovi i sad izgledaju odlično.

Već drugu zimu bez zaštite je preživjela dihondra, ali ne izgleda baš reprezentativno (slika slijedi kad se malo oporavi). Također su preživjeli bez zaštite:
Sedum palmeri

Gazanija

Catananche caerulea "Alba"

Palma (ne znam naziv)
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2015 u 11:20
Nisam puno bila u vrtu ovih dana, no stigla sam orezati ružice koje već puštaju nove izdanke punom parom. Vrtni hibiskus sam jače orezala prema preporuci Alana Titchmarsha.

Od ove ruže imam namjeru napraviti stablašicu. Vidjet ću hoće li mi uspjeti.

I ljetni jorgovan je drastično orezan.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2015 u 11:30
Bijeli jorgovan sam jesenas premjestila, a sad je već pun pupova.

Procvale su visibabe.


A evo i malo panoramskih sličica da vidite kako izgleda naš vrt zimi. Znam, nije nešto, čeka nas još puno posla, no tek toliko da dokumentiram... Embarrassed






Do sljedećeg javljanja svima ostavljam lijep pozdrav!
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
FLORAMYE View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 14 Siječanj 2011
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1321
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FLORAMYE Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2015 u 14:30
Divno Andina!
Pa kod vas je uvijek radno?!
Ja sam tek samo malo protrljala okice. Kod mene je još uvijek jako mokro i blatno i .
Najsretniji ljudi ne posjeduju najbolje od svega. Oni samo naprave najbolje iz onoga, što im je na raspolaganju.
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2015 u 14:48
Jako mi se sviđa  vrt i ovako zimi jer posebno dolaze do izražaja lijepe vrtne stazice i oblici cvjetnih gredica. I ova padina na povišenom dijelu super riješena sa betonskim elementima u koje su zasađene biljke, a ujedno spriječavaju i eroziju tla.
Da, nešto preživi zimu, nešto ne. To je zakon života i prirodne selekcije. Sve ćeš ti to nadoknadit i tvoji mraveki kad se udružite. Želim vam puno uspjeha u novoj vrtlarskoj godini. Tongue
smile78
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2015 u 15:18
Kako to "vrt nije nešto"?
Uredan je,održavan,ptice prave gnijezda u njemu
dok većina biljaka još spava i nitko im ne smeta.
Mislim da se palma zove Trachycarpus fortunei(visoka žumara)

Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2015 u 08:03
Floramye, i kod nas je uglavnom blatno, nažalost, i na stazicama. Propale su od stalnog trčanja djece po vrtu pa ih moramo ovog proljeća na nekim mjestima podići. 

Rajski vrtovi, hvala ti na lijepim željama. U betonske osmice zasađeni su sedumi, a ideja je bila da svojom bujnošću prekriju te osmice. No, za to se treba još malo strpiti.

Miška, hvala ti na identifikaciji. Imala sam negdje zapisan naziv te palme, ali se više ne mogu sjetiti gdje (kako se zove ona staračka bolest sa "s..." LOL). Kažem da vrt "nije nešto" zato jer se korov opet razbujao i ima puno neuređenih dijelova vrta. Zimzelene trajnice i četinjače su još relativno malene pa vrt izgleda pusto. Nažalost, s vremenom sam na "vi", a djecu zimi ne mogu izvoditi van na duže vrijeme da mi pomognu. Tješim se time da dolaze topliji dani pa će puno malih ručica brže ukloniti nepoželjne travke negoli bih ja to mogla sama. A drugašići jedva čekaju! Svaki put kad imamo sat hortikulture ponesu vrtne rukavice, a onda se razočaraju kad im kažem da ne idemo u vrt jer je još hladno. Smile
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2015 u 08:14
Nisam vam pokazala varijegirani timijan - ima zanimljive boje u ovim zimskim danima.

Panj mi izgleda dekorativno s ovim gljivama.

Krasula je ocvala. Iako nije bila vani u vrijeme cvatnje, proizvela je sjeme. Znam, nitko ne sije krasulu jer se lako razmnožava reznicama i listićima, no ja ću je posijati, tek toliko da vidim hoće li niknuti.


Gomolj kale bio je zamotan u papirnatu salvetu i spremljen u ladicu ormarića u prohladnoj prostoriji. No, on zna kad je vrijeme da se probudi. Smile
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2015 u 08:35
Sadašnja situacija u razredu:





Jesenas sam kupila sobnu lozicu (Cissus rhombifolia). Lijepo se održala i napreduje, ali joj listovi nisu sjajni unatoč povremenom zalijevanju i blizini prozora. Zašto?

Uspjela sam, prvi put u životu, održati živom božićnu zvijezdu. Čak sam joj uspjela zakorijeniti reznice! Cool Zanimljivo je to da sam je dobila za 10 kn u dućanu nakon što ju je neoprezna gospođa srušila s police i polomila. Kad ju je trgovkinja htjela baciti, zamolila sam ju da mi je proda zajedno s polomljenim grančicama na što se ona nasmijala i rekla: "Pa ja je ne mogu ni zdravu sačuvati nakon Božića." Odgovorila sam da ne mogu ni ja, ali ću pokušati. Eto, i nek sada netko kaže da biljke nisu zahvalne! Ovo pokraj nje je Sedum palmeri, posađen u običnu vrtnu zemlju jer nismo imali druge.Embarrassed

Da završim cvjetno - naš prvi ovogodišnji amarilis, posađen u preveliku teglu, zato mu je valjda cvijet nešto sitniji nego prošle godine.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5960616263 96>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.