Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Klematis  - Clematis
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Klematis - Clematis

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6162636465 136>
Korisnik
Poruka
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2011 u 07:30
Ajme Lili a baš sam htjela pitati gdje je onaj prekrasan klematis, nemoguće, pogledaj oko korijenja, pokopaj malo, meni se to dogodila s pakujcem i našla među korjenjem dva debela crva i odmah ga premjestila.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2011 u 08:05
Najbolje je Lilie da ga orežeš do zemlje i čekaš da ponovno naraste. Ja sam tako prošla sa W.nike. Vjeruj te uvele grane i listovi nisu se povratili. Ja sam također čekala da se to dogodi pa sam svakim danim bila sve tužnija njegovim izgledom. Prikrati si muke.....Ove godine je prelijep i potjerao je iz zemlje nekoliko grana.Shocked
 
Mislim da to nije piluu
Na vrh
lilie View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Belišće
Status: Offline
Bodovi: 2319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lilie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2011 u 11:08

Grane koje su niže su lijepe i imaju krupne pupove, a ove gornje su tako povenule.

Pregledavala sam da vidim da nije negdje pukla grana i nisam vidjela.
Probat ću ga slikati cijelog.
znati mnogo ne znači biti mudar
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2011 u 11:14
lilie, probaj ga prije svih radova oko njega dobro zaliti! ja san imala takav slučaj, danas padala kiša, sutra se objesio, ja ga zalila i on oživio! u mene je jako propusna zemlja, ne znam je li to slučaj u tebe!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
lilie View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Belišće
Status: Offline
Bodovi: 2319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lilie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2011 u 11:52
Jesam Antonija, zalijevala, a on nikako da se digne. Unhappy
znati mnogo ne znači biti mudar
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2011 u 15:22
Kod clematisa zna doći do klonuća grana, koliko znam tu nema pomoći. I meni je prošle godine jedna grana jednostavno klonula s pupovima. Morala sam ju odrezati. Mislim da je i flavia pisala da se to događa kod mladih clematisa. 
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2011 u 15:53
Kao prvo to je Dr Ruppel.
Odreži ga do kraja, potjerat će ponovo. Ja sa tako neki dan president do kraja i već tjera nove.
Neka se sve zeleni
Na vrh
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2011 u 16:13
Smilesvaka ćast, jako su ti lijepi i zdravi , boje po mom štihu.Nek su samo živi i  cvijetni!Wink
Lažna prijateljica: Zlo koje vam tapše po ramenu
Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2011 u 16:31
kupila empress

procvjetao mrs. george jackman

Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2011 u 16:33
kupila multi blue

procvjetao president

Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2011 u 16:36
kupila artic queen

procvjetao miss bateman

Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2011 u 16:45
onda se ja naljutila pa kupila novi multi blue koji to uistinu i je...

Na vrh
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2011 u 16:46
SmileMa neznam koji je lijepši, ne bih znala odabrati kojiTongue
Lažna prijateljica: Zlo koje vam tapše po ramenu
Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2011 u 16:46
a procvjetao još i daniel deronda

Na vrh
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2011 u 17:17
Kod vas već sve u cvatu, baš sam ljubomorna. Klimatis, Westerplatte je fenomenalan Clap
Meni jedino cvijeta Rubens, i to sa čak 2 cvijetića, baš sam se razveselila...
Tena 28.3.2010
Na vrh
waterlily View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 06 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje waterlily Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2011 u 19:34
Gricka, gdje si kupila felere? Iako su krasni, mogu misliti kako si bila razočarana kad si vidla da to nije to.Confused

Moji još ne cvatu. Pupovi bubre, al cvijeta nema. Fali im topline ovih dana.Heart

Klimatis-ova Mayleen, mislim da takvu ima moja mama, ali pod drugim imenom. Koliko je otišla u širinu i u visinu? Clap
Želja i ljubav su krila za velika djela
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2011 u 19:53
Montana raste kao luda, inače naraste od 6-8 m. Kod nas je već 4 god i sad je na oko 4-5. Uskoro ide 10 vrsta u cvatnju a svi isprepleteni.SmileSmile

Vidi se da je u Slavoniji toplije nego u Zg. Lijepi su i ti krivi Gricka. Ja jedva čekam da vidim ove iz Švabije.

Ako ima tko prvu skupinu orezivanja mi ćemo ju drage volje udomiti.
Montane, Alpine,  armandii, cirrhosa, forsteri, macropetala,  napaulensis,  paniculata. Ovih drugih dosta zasada.

Imate link za knjigu o clematisima. To što piše potvrdili su Englezi,, ipak je to njihova umjetnost. Meni je tamo vrtlar objasnio neke stvari, i tako to ide. Pišu ljudi svašta, i o podjeli, skupinama, rastu, ovo knjiga je nešto najvjerodostojnije što smo našli.Netko je bio prije stavio taj link, stvarno super.

Evo sad nam napale lisne muhe clematise, pa uši ruže, ajme .
Neka se sve zeleni
Na vrh
waterlily View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 06 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje waterlily Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2011 u 19:55
Ja mislim da sam pročitala da raste do 10 ili 12 metara, majka ju je uspjela zapelcat pa ju planiram preseliti u svoje dvorište, na ogradu. Pravit će društvo vitalbi koju sam greškom stavila blizu terase, gdje nema toliko mjesta. I nju trebam preseliti.Tongue
Želja i ljubav su krila za velika djela
Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2011 u 19:59
Tamo Wat. gdje je netko tvoj kupovao za rođendan

I ja također, premda su malo slabiji u odnosu na ove kupljene ovdje, valjda  zbog transportaSmile
Na vrh
waterlily View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 06 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje waterlily Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2011 u 20:01
Ajme, tamo gdje su skupi? I onda krive dobiješ za tu cijenu?Unhappy
Trebali bi ti vratiti nofčeke!
Želja i ljubav su krila za velika djela
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6162636465 136>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.