Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Cvijet do cvijeta,Korjenkova hacijenda
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Cvijet do cvijeta,Korjenkova hacijenda

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6364656667 203>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2009 u 15:42
Pelcanje grana je velika tajna i sreća. Pelcala sam gauru, niti jedna se nije primila ( u zemlji i vodi tu u Rijeci)). Dala sam susjedi ona ih držala u vodi i imaju korjenje kao kosu. Moje su se i u vodi osušile. E sad je li pozicija kod susjede jutarnje sunce između ograde bilo tajna, dragi Bog zna.

Ali ima jedno mjesto gdje bi se sigurno zapelcalo. Veliki postotak stavljenih grana u kompostnu hrpu se zapelcao ( gaura i ruže). Samo što je hladnoća pokosila sve , te ne znam na proljeće hoće li tako mladi pelcevi preživjeti, trebala sam prenjeti u Rijeku što se primilo.
Obećavam da će ti se primiti ako imaš kompostnu hrpu od prošle godine, vjerojatno temperatura kompostne hrpe pomaže ukorjenjivanju. Čak sam slabo i zaljevala, a uspjelo jeThumbs%20Up I naravno to bi bilo najbolje tjekom kraja ljeta raditi, a tad nam je obično žao dirati biljku kao i meni gauru.

I dobro je da granu odrežeš ispod zgloba lista, kod svake biljke je koncentracija biljnih hormona tu najveća i to je važan čimbenik za zakorjenjivanje. Takođe ako dodaš hormone u prahu može pomoći.Embarrassed


Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2009 u 17:12
Pelcajjjjjjjjjjjsmile232--hoću ga i ja 
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2009 u 09:28
Originalno poslano od člana korijenko korijenko napisao:

Originalno poslano od člana proljeće proljeće napisao:

Hej vidim da si se jaaako lijepo ponovila na kavici!!!
 
A calistemon ti je super, ja sam bila dobila pelcer ali na žalost ništa od njega.
 
P.S. Flavia hvala ti za info za cycas palmu....ako moja zimu preživi....
 
Daj mi reci kako si ga pelcala, da li sa hormonom ili bez, u kakvu zemlju, da li si dodala pjeska i u koje god. doba si to radila ???
 
I ja bi htjela pokušat,  npr. vajgela mi je uspjela bez problema i bez previše "cirkusiranja", možda ti nisi potrefila vrijeme....
Pelcer sam to jest malu biljkicu sa korijenom dobila mislim u proljeće od Shashe i zasadila normalno u teglu, a zemlja je bila onaj humus u koji sve sadim. Ali eto nije mi uspjelo  na žalost Confused
Ali tvoj je prelijep.
 
Ti svakako probaj, možda ti uspiješ tvoja klima je puuuuno bolja od moje LOL
 
SretnoSmile
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2009 u 14:52
Šmrcko i Proljeće..... puno hvala na savjetima ja ću svakako pričekati proljeće pa ću jednu turu probati zakorjeniti onda a drugu na kraj ljeta.... što bude, bude....Wink
 
 
A ja nastavljam sa slikama, ovaj put najprije slike od prošlog kišnog petka..... kišna jesen
 
 
 
Vrt ispod breza dobio je "žutu dekicu"
 
 
 
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2009 u 14:53
Pogled na ukrasne javore - acer
 
 
Crveni i zeleno-crveni
 
 
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2009 u 15:00
Dalje idu sve slike od jučer.....
 
Clerodendron je već totalno "oćelavio", ostali su samo cvjetići sa plavim sjemenom
 
 
 
Ortenzija i još poneka zadnja kadifica
 
 
Kontrast boja crveno-zeleno, palla di neve (žganci) je pocrvenila Embarrassed
 
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2009 u 15:03
Ajme korijenko: Breze ! Predivno, nježno ... Što ih više pokazuješ sve sam više sigurna da ih želim.
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2009 u 15:05
Krizanteme su toliko krcate cvatom da sam morala staviti kolčiće i povezati ih.
 
 
Ovu ukrasnu papriku sam slikala i onda počupala. Ne znam koliko sam morala još čekat da joj sve paprike pocrvene jer samo su ove najdolnje bile crvene a gore cijelo stablo krcato zelenih...... druge ću ju godinu posaditi u vrt a ne tu da mi se gužva sa kamelijom Confused
 
 
 
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2009 u 15:06
I za kraj već tradicionalno - panoramik (iza kuće), u jesenskom izdanju... Hug
 
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2009 u 15:09
Originalno poslano od člana hoya hoya napisao:

Ajme korijenko: Breze ! Predivno, nježno ... Što ih više pokazuješ sve sam više sigurna da ih želim.
 
Uvijek kad ih slikam mislim na tebe kako će i kod tebe za par godina biti ovako lijepe.......
Breze se sade uvijek u paru.......ne vole samoću Smile
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2009 u 15:12
Tvoja hacijenda kao da je negdje u gorju a ne tu na kršu blizu mora!
Baš je lijepa i ovako obojana jesenjim bojama!Thumbs%20Up
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2009 u 15:16
Da, da stavit ćemo dvije jer nam treba zaklon od pogleda s ceste na terasu. Jedva čekam.
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2009 u 15:26
Ajme korijenko ja sam oduševljena ovim slikama..
 
A ona moja prva slika (koju sanjam) mi je uvijek ostala posebna pa čak i kada je kišovito vrijeme, ona je prekrasna.
 
Čini mi se da obožavam breze, a tvoje su tako lijepo ukomponirane sa onim stolcom, klupicom i terasom. Nekako mi je to sve posebno romantično.... hvala ti za slike!!!
Taknula si me malko u srčeko...
 
smile79
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2009 u 15:27
Ove ukrasne javore si kupovala???
 
 
Kako brzo rastu?
 
Prekrasni su.
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2009 u 15:39
Originalno poslano od člana proljeće proljeće napisao:

Ove ukrasne javore si kupovala???
 
 
Kako brzo rastu?
 
Prekrasni su.
 
Ti javori imaju cca 10 godina, ali su jedno 2 puta smrznuli i ponovno potjerali, da ne već bi bili trostruki.... donesla sam ih iz jednog rasadnika iz gornje Italije. Rastu brzo...ovaj sa sitnijim zeleno-crvenim lišćem još brže.
 
Klupa i stolić su spremljeni u konobu i čekaju proljeće pa ćemo ti i ja opet kafetarit na starom mjestu ispod breza....Wink
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2009 u 15:52
Originalno poslano od člana korijenko korijenko napisao:

Originalno poslano od člana proljeće proljeće napisao:

Ove ukrasne javore si kupovala???
 
 
Kako brzo rastu?
 
Prekrasni su.
 
Ti javori imaju cca 10 godina, ali su jedno 2 puta smrznuli i ponovno potjerali, da ne već bi bili trostruki.... donesla sam ih iz jednog rasadnika iz gornje Italije. Rastu brzo...ovaj sa sitnijim zeleno-crvenim lišćem još brže.
 
Klupa i stolić su spremljeni u konobu i čekaju proljeće pa ćemo ti i ja opet kafetarit na starom mjestu ispod breza....Wink
 
Važi, jedva čekam!!!
 
Ali, ja ću još koji puta navratiti u toku zime da pobjegnem od ovih magluština i hladnoće velegrada LOLLOLLOL
Na vrh
stefkaja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3563
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefkaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2009 u 16:28
Predivno je korjenko, obožavam slike tvoje hacijende..posebno mi se sviđaju javori..
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2009 u 16:37
ma svaka čast --neću ama baš ništa izdvajati samo sve pohvale imaš od mene-prekrasno je sve------------uživam dok gledam sve što ima kod tebe jer sve to slatko dočaraš svojom pričomsmile78
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2009 u 18:49
Korijenko ,ovo je hacijenda u pravom smislu,pa sad bilo proljece,ljeto,jesen ili zima,svejedno,ono je
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2009 u 23:57
Prekrasne boje jeseni.
Kupiš li lišće ili ga pustiš da ostane ? Dosta poslaConfused, a svaki dan listovi padaju.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6364656667 203>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.