Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Gaura - Gaura lindheineri
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Gaura - Gaura lindheineri

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789>
Korisnik
Poruka
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2012 u 19:56
Ovu moju sam kupila prošlu jesen i cvjetala je do prve veće zime. Sad baci tu i tamo koji cvjetić, možda biju trebala više zalijevati?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2012 u 07:39
i moja roza se lijepo razrasla, ali još ne cvate...
možda joj smeta ova velika vrućina

sjećam se da je lani otvarala cvjetiće tek predvečer, kad bi sunce malo popustilo

dok bijela nema problema s cvjetanjem, doduše, ona je i dosta prije izašla nego roza
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2012 u 06:17
i moja se pretvorila u pravu zvijer, kad sam se vratila s mora toliko se razrasla da se sva objesila od težine, morala sam ju svezati na hrpu. Ali isto ne cvate uopće, cvala je na proljeće jedno vrijeme i od tad ništa.
belica,zagreb
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2012 u 06:55
moja je počela s par cvjetića, ali ko i lani - zatvore se za najveće vrućine preko dana


Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Kolovoz 2012 u 13:47


Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

I moje gaurice su se prekrasno "uzvjerile" !! 
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Kolovoz 2012 u 16:16
Free da baš ti lijepo obje cvatu. Moja još uvijek štrajka LOL
belica,zagreb
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2012 u 22:08
Moja se razbujala, i sada ponovo procvjetava, ali skrto. Moja je tamno roza. Bi li se netko mijenjao za reznice bijele ili svijetlo roza?

Koliko se tesko zakorjenjuje? Jucer sam popikala par grancica, da vidim, za sada se drze dobro. Je li potrebno stavljati pod najlon, ili obicno?
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2012 u 06:35
Ja sam samo piknula reznicu, stavila u hlad, povremeno zalila i primila se kao od šale unutar mj dana. Bilo je to na proljeće, tako da je sad već odavno u vrtu. Nisam pokrivala ničim, dakle zakorijenjuje se vrlo lako.
belica,zagreb
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2012 u 17:30
Hvala.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2012 u 19:01
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2012 u 21:45
Ajme, Moon, sto ti je lijepa! Moja je upravo te boje, ali je mnogo manja, i za sada nije bas tako razgranata.
 Zapikane reznice od neki dan cini mi se da vec rastu!
 
Vidim da je tvoja medju sukulentima, da li je zalijevas kao i njih, jako rijetko, ili cesce?
Vidim i jednu lijepu ajaniju sa strane, ona je meni jako draga, tebi? Ona i u pitaru moze biti lijepa i bujna, godinama u istome, potpuno nezahtjevna.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2012 u 22:27
nbjelovu.....ta gaurica je kupljena sadnica ovo proljeće i odmah sam ju posadila u tu sunčanu gredicu. Dobro si zapazila, posađena je između žednjaka koji kao prekrivači tla dominiraju na toj gredici uz njih su još grmovi nekih biljaka uglavnom mediteranski. Gredica je ustvari otvorena i s prednje i sa stražnje strane (sa stražnje je prozračna ograda i onda ide susjedov vrt koji je uz tu moju stranu obrastao raznim lijepim zelenilom pa onda sam ja sadila tako da ustvari sve izgleda nekako stopljeno jedno s drugim, a ne da razdvaja jedno od drugoga. Tako sam s te zadnje strane posadila i ajainu pacifiku koju sve više i više obožavam - prekrasan grmić stvara s tim zelenim liščem aobrubljenim u bijelo, a u vrijeme kad u vrtu ne bude baš drugoga cvijeća, ona će cvjetati i krasiti vrt sa žednjacima koji u to vrijeme budu u fazi mijenjanja boje u crvenkasto. Tako sam posadila jošš neke krizantemice koje su mi prošle godine krasile stol na terasi, a sad će krasiti vrt. Pacifika je favorit i baš sam u razmišljanjima kako ću ju još malo rasaditi u toj "zadnjoj fronti" jer ionako ona se sama dosta širi pa ću taman imati za rasađivanje, kao što kažeš nezahtijevna, zaliješ ju ili ne tako redovito ona je i dalje lijepa, a voli sunačan položaj.....raspisala sam se i gotovo sam zaboravila odgovoriti na pitanje....ove godine sam puno manje zalijevala nego prošle godine, jer će vrt tek u jesen napuniti dvije godine, no kad su krenule ove jako visoke temperature u dva navrata ove godine onda sam počela češće zalijevati, znači do ted oko 2x tjedno, a onda neke biljke i svaki dan. Sve što je dobivalo redovno vodu je odmah živnulo pa tako i gaura koja je počela cvjetati s više cvjetića odjedno, a ne samo tu i tamo kojim cvijetom. Žednjacima uopće ne smeta ako dobivaju vodu svakodnevno, postaju puniji i zeleniji, no njih nisam zalijevala svakodnevno, nego tu i tamo i ono što pokupe npr kad zalijevam neki grmić. Malo sam i pokušavala utvrditi što može opstati a da se rijeđe zalijeva.
 
Dobila sam par reznica bijele gaure od MireKHeart i njih sam samo onako u skupini upiknula u jedan cvijetnjak, za sad izgledaju ok, zalijevam ih svaki dan i nadam se da su se primile.
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2012 u 06:32
Ti se raspisala, a ja uzivala citajuci. Super je dobiti tako na pladnju necije iskustvo, pa ne morati bas sve sam isprobati.
Potpuno si u pravu za ajaniju, biljka koja nudi odlicne mogucnosti, a tako se rijetko vidja po vrtovima ili balkonima, barem kod nas.
Drzim fige za bijelu gauru.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2012 u 00:11
HMMM ....ja malo istražujem ID za ovu biljku koju san dobila ovog lita a ne znam od koga..... je li može ovo biti gaura ???

što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2012 u 08:06
je ružo, ja sam ti bila dala jednu, možda je to baš ona
lipo izgleda, narasti će ona i stigne i cvasti do zime
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2012 u 08:22
eeeeeeeeee ... to san dobila kad smo ono bili na kavi...tvoja je znači.....eto lipo je pazin i mazin nema brige... fala ti
što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2012 u 16:16

Cudno veliko lisce na tvojoj biljci, Ruzo.

OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2012 u 19:50
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2012 u 14:35
moon imaš krasan grm gaure
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2012 u 21:15
Moon, prekrasan grm.
 
I moja se cijela rascvjetala, a male sadnice koje sam piknula u zemlju nema tri tjedna, isto cvatu, super je biljka.
 
I bijela mi se uhvatila, cini se! 
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.