Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Razmnožavanje biljaka i cvijeća
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Zakorjenjivanje
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Zakorjenjivanje

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 12>
Korisnik
Poruka
Jasenka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 24 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 505
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jasenka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2008 u 13:46
Shasha ruže su smile93
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2008 u 13:48
Prekrasne su!!! Mislim da izgled i kvaliteta ruža ne ovisi samo o pelceru već i o zemlji, klimi, položaju, sezoni...
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2008 u 14:21
Je ima Anaida pravo, što dokazuju ove Shahshine slike, jer bujniji cvat ruža nije ni moguć - predivne su, znači prihvaćam Shashin način i nadam se da će uspjeti.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2008 u 14:57

Zar vi ne stavljate te grančice pod boce/staklenke - barem ove koje se zakorjenjuju u jesen - idu hladnija vremena?

Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2008 u 00:50

Otok,ja stavljam.Neću se opet ponavljati jer mislim da sam na puno mjesta to već opisala,kako radim.

U potpunosti se slažem,Anaida.Thumbs%20UpImam ruže koje sam kupila i neke ne cvatu ni upola onako lijepo ko one moje"domaće",no vjerujem da je to takva vrsta ruže koja ne daje toliki cvat.Zato ni ne sadim one što jednom godišnje cvatuBig%20smile

Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2008 u 11:22
Područje u kojem je moj vrt nije uopće pogodno za ruže:kamenito, plitko tlo,suha i vruća klima...Uzgoj ruža u ovim uvjetima je moguć uz veliki trud i pažnju a uključuje mijenjanje zemlje, orošavanje, zalijevanje, redovito prskanje protiv bolesti, prihranjivanje i što je jako važno kvalitetna sadnica.Ruže u nas cvijetaju samo u 4. i 5. mjesecu te sada u 10. a zna se cvatnja produžiti do Božića.
U tim uvjetima skoro tropske klime, iz mog dugogodišnjeg iskustva sam zaključila da će cijepljene ruže koliko-toliko biti bujne i pune cvijeta a one iz reznice obično ostanu niže, manje bujne, s manje cvijeta.
 
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2008 u 21:48
sasha ti očito imaš ono što se zove zlatna ruka, vidla sam da ti raste sve Smile
tako je netko pitao za afričke ljubice..to je divota za uzgoj...samo pikneš u zemlju i raste...imala sam sigurno njih 10 i podijelila drugima one koje su narasle iz listića.a trenutno nemam niti jednu za sebe ..bit će Smile
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2008 u 22:39
Da,Fermina,definitivno da zavisi i od tla,između svega ostalog.Možda ovima  iz reznice trebaju malo bolji uvjeti,što opet zavisi i od zemlje,klime i sl.Sporije rastu one iz reznica, no jednom mi je netko to rekao a nedavno i Baka Bea potvrdila.Naime ,ako hoćemo da nam grm ruža bude višlji trebamo ga tako i orezivati.Ja ,one ruže koje hoću da su višlje,dosta visoko orezujem.
Koliko je vama toplija klima prednost,barem preko zime,toliko vam je za mnog cvijeća,i mana.
Uglavnom,ove slike i tekst sam stavila zato da drugi ne odustanu od pelcanja.Ruže budu lijepe,bujne,no sve to najviše zavisi od klimatskih uvjeta,zemlje,prihrane i orezivanja.Ponavljam,to je moje iskustvo,možda stvarno one budu slabije no i ne mora biti.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2008 u 23:46
Ma nisam ni ja odustala od zakorijenjivanja reznica kad baš želim imati određenu ružu.Obožavam ruže ali , nažalost, što su ljeta toplija one su mi sve gore.Tek sada su lijepe i uskoro ću i ja moći staviti slike mojih ruža na forum.Smile
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2008 u 10:21
Uglavnom ja sam neke svoje koje su jako lijepe "povalila", a druge godine ćemo vidjeti, ali čim budem orezivala ruže, probati ću na Shashin način, jer obožavam ruže.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2008 u 10:47

Mnoge se biljke mogu zakorjeniti povaljenicama (npr. verbene, puzavi ružmarin). Moj osnovni alat za to su štapići za uši, presavinem ga na pola, prislonim grančicu na zemlju i pričvrstim je na zemlju tako presavinutim štapićem. Nakon nekog vremena grančica pusti žilice, iskopa se i presadi

Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2008 u 11:04
Originalno poslano od člana Fermina-Daza Fermina-Daza napisao:

Ma nisam ni ja odustala od zakorijenjivanja reznica kad baš želim imati određenu ružu.Obožavam ruže ali , nažalost, što su ljeta toplija one su mi sve gore.Tek sada su lijepe i uskoro ću i ja moći staviti slike mojih ruža na forum.Smile



ej fermina, ondak tebi trebaju neke ruže koje rastu u nekim mrvu drugačijim klimama...maroko?? :))) ...vrela ljeta+kamenito tlo......neke polupustinjske :)))))...
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2008 u 16:53
U vrlo kratkom periodu zakorjenio mi se jasmin i fuksija - baš sam sretnica.
 
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2008 u 23:39
...da li je sad prekasno za zakorjenjivanje ruža????...vulgaris... bez praška...samo reznica i boca??...čak i bez vrbe... :(
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2008 u 09:07
Ja mislim da nije, čini mi se da i shasha kojoj to zaista ide od ruke ne bira vrijeme - probaj, pa ćemo doć kod tebe žicati.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2008 u 11:48
...eee...ipak mislim da ovu zemlju kod nas i onu na kontinentu ne možemo nikako uspoređivati!!!..baš nikaoo.... nažalost.....

..ja bih probala al totalno vulgaris...ona umjetna gnojiva, praškovi,bilo kakvo špricanje i ostalo ne ide u moju butigu....

..za sad mi se uhvatile sve 3 reznice zabodene u pitar sa kaduljom pred mj dana.... ali pričala sa ferminom i moram priznati istina je što kaže - tek ću na proljeće zanti dal se stvarno primilo...ako preživi zimu, potjera grnčicu i preživi presađivanje.... a ja već sad ponosna kao da mi cijeli slapovi cvatu!!! :)))))))ma šta kakvi slapovi - nijagarini slapovi!!! :))))

...može triša - ja zakorjenim pa se mejnjam sa tobom??!!! jel dogovoreno?? :))))))
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2008 u 23:45
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Možda bi bujnije cvale da su kupljene,no iskreno,ja mislim da sasvim lijepo cvatu i napreduju iako su zapelcane iz grančice.
Ovo su moje zapelcane iz grana koje sam "žicala" svuda pomalo
 
tako cvatu do jačih mrazeva.Naravno ako ih prihranim povremeno.
koje divne ruze! smile93(obozavateljica ruza)
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2008 u 09:50
[Nešto sam previše izbrisala)



  Griva kaže: -( ha-ha snašla sam se)

...može triša - ja zakorjenim pa se mejnjam sa tobom??!!! jel
 
dogovoreno?? :))))))
[/QUOTE]
 
Lijepo dođeš k meni, doneseš višak iz tvog dvorišta i odneseš što god ti se sviđa, a imam duplo - zašto ne pa veći je gušt dobit od nekoga grančicu, nego kupiti veliku biljku.
To sam napravila samo sa plumbagom, jer nisam imala strpljenja, ali sam već njegove grančice stavila na zakorjenjivanje, pa ću se jako veseliti ako uspijem, a onda će biti za nekoga od vas.
 
Za tebe Griva biti će onaj koji se zakorijeni bez hormona-tvoja je strast ekološki sve i imaš pravo.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2008 u 11:03
Upravo sam se vratila iz našeg rasadnika, vidjela sam tamo plumbago od možda pola metra a cijena mu je 150 kuna. Inače je tamo sve jako skupo.
Zato se nadam da će se moje grančice plumbaga primiti.
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2008 u 11:19
Originalno poslano od člana OTOK OTOK napisao:

Upravo sam se vratila iz našeg rasadnika, vidjela sam tamo plumbago od možda pola metra a cijena mu je 150 kuna. Inače je tamo sve jako skupo.
Zato se nadam da će se moje grančice plumbaga primiti.
 
Želim ti puno sreće. Ja do sada nisam uspjela ukorijeniti Plumbago. Možda sam fulala godišnje doba. Inače, nikad ne ukorijenjujem s hormonom već onako najobičnije. Ako uspiješ, javi nam i napiši cijeli postupak.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.