Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ahimenes - Achimenes
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ahimenes - Achimenes

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 25>
Korisnik
Poruka
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2011 u 22:17
meni ti rozi više nisu ni rozi ove godine, već ljubičasti LOL a trebali biti crveni
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2011 u 18:24
meni se moji ljubičasti jako sviđaju
 
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/703/dsc02266z.jpg/][/URL
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2011 u 20:39
antonija prekrasni je pun cvijetovaThumbs%20Up
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Kolovoz 2011 u 03:10
Evo rozog umjesto crvenog:
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2011 u 19:20
dala sam si zadatak da achimenese uskladištim po pravilima struke.
ako sam dobro svatila, nakon pročitanih svih stranica, porezati suho, ostaviti na hladno (u mom slučaju vani ali ne na kiši), ne zalijevati ili jako malo ponekad.
u drugoj polovini veljače, istresti sve na novinu, izabrati rizome posaditi odma u grastu u kojoj će ostati cjelo ljeto (iz osobnog iskustva znam da baš ne podnose presađivanje)u novu zemlju, zaliti, staviti najlon i na toplo i svjetlo mjesto sa n jim. kad niknu skinuti najlon.
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2011 u 20:19
Evo moga  "crvenog" ahimenesa koji je na vrećici bio crveni a procvjetao ovim bojama. Na jednoj stabljici ove boje. Još po malo cvjeta i sve je više ove tamnije boje. Možda na kraju bude crveni. Na jednoj slici na ovim stranicama sam vidjela da je nekome procvjetao pravi, pravcati CRVENI.


Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2012 u 13:41
da malo dignem temu, još malo i ja ću u "pretrsanje" i sadnju mojih ljubimaca, achimenesa!
nekad u jesen sam kupila crveni, već gotovu biljku. jako me zanima ima li rizomčića.
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2012 u 14:29
Originalno poslano od člana antonija antonija napisao:

dala sam si zadatak da achimenese uskladištim po pravilima struke.
ako sam dobro svatila, nakon pročitanih svih stranica, porezati suho, ostaviti na hladno (u mom slučaju vani ali ne na kiši), ne zalijevati ili jako malo ponekad.
u drugoj polovini veljače, istresti sve na novinu, izabrati rizome posaditi odma u grastu u kojoj će ostati cjelo ljeto (iz osobnog iskustva znam da baš ne podnose presađivanje)u novu zemlju, zaliti, staviti najlon i na toplo i svjetlo mjesto sa n jim. kad niknu skinuti najlon.
 
antonija,  najlon malo popikaj čačkalicom...
a crveni sigurno ima rizome,  nemaš brige. Za  ahimenese je preko zime bitno da niš ne čeprkaš   oko njih.
malo sm guglala po netu , strašno su skupi, a ima predivnih boja
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2012 u 15:01
I ja sam imala prekrasan achimenes.Svako proljeće kad sam ga iznesla van, stavila sam po vrhu friške zemlje. Onda sam odlučila kompletno promjeniti zemlju, popikala sam u nju rizomčiće i ostadoh ja bez achimenesa. Doduše, nisam stavljala najlon, ali bio je na toplome.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2012 u 16:47
provjerila sam danas popodne, crveni ima rizome. jednoga sam isčeprkala. vratila sam ga nazad i pokrila zemljim.
Sara, hvala ti za informaciju. vjerujem da ja ne bi izbužala najlon.to sam skroz izgubila iz pamćenja.
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2012 u 17:23
Antonija, nemoj ni tu zemlju baciti ako budeš slučajno mijenjala jer se istrese sjeme. Meni je vjetar odnio sjeme u druge posude pa su nikli i gdje nisam sijala.

Citiraj milica7 Replybullet Objavljeno: 27 Kolovoz 2011 at 17:42
Počeo cvjetati ahimenes koji se sam zasijao u loncu pored mladog oraha....


Citiraj milica7 Replybullet Objavljeno: 14 Lipanj 2011 at 21:43
Evo još jedna slika.Malo je današnja kiša rastepla zemlju .

Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2012 u 18:53
Evo taj lonac sa orahom još jedna slika gdje se sam ahimenes posijao.


Citiraj milica7 Replybullet Objavljeno: 14 Lipanj 2011 at 21:40
u  ovu posudu,  gdje je posađen orah,sam zasijao ahimenes.. Ova posuda je jesenas  bila ispod ahimenesa  , ahimenes bio na ogradi od terase a ova sa orahom 1,5 m niže na betonu. Vidjela sam da nešto raste pored oraha i sada kad je naraslo veće, vidim da je to ahimenes, znači sam se zasijao jer nisam ništa stavljala pored oraha.



Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Gordana102 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 06 Studeni 2010
Lokacija: Slatina
Status: Offline
Bodovi: 244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gordana102 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2012 u 19:55
Ja sam svoje unjela u kuću na toplo ljepo ih zalila i ostavila u istim cvjetarima u koima su bili i prošle god.. Lani su mi za 6 tj. tek izašli van.
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2012 u 14:52
A ja sam jučer svoje zasadila!!!  Uz sve prijašnje radnje: dakle lani porezala u 10 mjesecu, od onda bili na suhome i mračnome mjestu ali izvađeni i izvan zemlje, i sad kada su se počeli rizomčići izduživali i počeli dobivati boju, posađenji!!!  A ako se nešto sjemenja i rasijalo samo, tim bolje!!!

Sa njima sam otvorila ovogodišnju sezonu sijanja, a sada ćemo pomalo!!! Svaki dan nešto posebno!!!   Ali prije moram napraviti inventuru ćega sve tu ima, ili bi bilo bolje raditi inventuru ćega nema!! Prije bi završila!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2012 u 13:44
Free, bilo bi dobro da javiš kada ti ahimenesi počnu izvirivati iz zemlje.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2012 u 22:38
znači mogu i ja svoje staviti na toplije i zaliti, bojim ih se vaditi iz zemlje najbolje da ih ostavim u lončičima u kojima jesu zar ne ?
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2012 u 11:50
Ma provirili oni već za 3-4 dana!!!  Već u posudi prije sadnje su nabubrili!!  Od kad sam ih izvadila, krajem 11.mjeseca lani, imala sam ih spremljene u kutiju s prozirnim poklopcem, pa sam vidjela da su počeli dobivati zelenu boju i duplo nabubrili i izdužili se!!  Prije sadnje ih ostavite u tanjuriću na svjetlom mjestu barem tjedan dana, i onda posaditi!!

Evo mojih rasplesanih cura!!!

 

Uploaded with ImageShack.us
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2012 u 12:02
Originalno poslano od člana enrikova nona enrikova nona napisao:

znači mogu i ja svoje staviti na toplije i zaliti, bojim ih se vaditi iz zemlje najbolje da ih ostavim u lončičima u kojima jesu zar ne ?


Nona, kad ih ivadiš iz zemlje, nježno je prosipavaš iz tegle, i na kraju još prstima nježno pročačkaj zemlju, a kada ih povadiš, e tu je prava čar, kada vidiš koliko ima mladih gomoljčića,  Pa kada se sjetiš kako su prekrasno cvali ali i ispod zemljice bili marljivi!!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2012 u 20:54
E.Nona, predlažem da ne baciš tu zemlju gdje su ti bili ahimenesi jer su vjerujem istresli sjeme pa će ti niknuti male biljke iz te zemlje.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2012 u 12:09
Free, molim te, ova informacija da se ostave prije sadnje  nekoliko dana na tanjuriću nije mi poznata . MOžeš nam objasniti zaštoSmile?
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 25>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.