Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kreativna radionica by M&M
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kreativna radionica by M&M

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 36>
Korisnik
Poruka
forzicija2005 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 826
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje forzicija2005 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2011 u 17:41
E baš sam lijepo prošetala tvojim vrtom..patuljčići su me oduševili i ja ih sakupljam ima ih svugdje po dvorištu pa me MM zafrkava kaže da fali samo snjeguljica među patuljcima hehe ali tvoja ljubimica Kyra WOW kako je slatka divna jeeeeee začarano sam je gledala baš je slatkiš....
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Monny View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 1028
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monny Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2011 u 23:49
TNX mira Wink

forzicija moram ti reći da mi je sve to skupa pomalo i teško nabavljati (većinu sam sakupila još u Zadru za vrijeme studiranja...) nema kod nas baš tako slatkih tih sitnica (bilo je u Pevecu dok nije zatvorio...sad ima još OBI ali je dosta skup - neke od cijena su astronomske Wacko
Na vrh
Monny View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 1028
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monny Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2011 u 00:02
Ovakvog imam velikog i nikako mi nije cvijetao...Zašto....???
A evo neki dan sam prvi put pokušala s razmnožavanjem pa da vidimo kakvi će biti rezultati...???
 

Na vrh
Monny View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 1028
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monny Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2011 u 00:16
Ovaj bih rado posadila u vrt pored jezerca ili tako negdje jer sam vidjela da ga imaju posaditog ispred kuća i bude ogroman...
Što vi mislite hoće li opstati???


Na vrh
Monny View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 1028
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monny Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2011 u 00:24
Hortenzije koje sama pelcam (zapravo ove su prve - od jeseni su)... mislim da će biti dobre + još ako uzmemo u obzir da je mama usisavala i obe su joj pale i komplet se istresle iz posude ali evo čini se da obečavaju....


Ovaj je iz kampa "Zaton" od prošlig ljeta, pa ako je ovako dugo opstao valjda se formirao neki korijenčić ...?????


Na vrh
Monny View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 1028
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monny Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2011 u 00:27
Evo kako prezimljava papirus iz jezerca
Imam ih tri ali ova dva su tek upelcani krajem jeseni pa su kržljavi ali krenuti će oni...


Na vrh
Mira021 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3188
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira021 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2011 u 08:17
Sve obnovljene stvari lipo ti izgledaju,naročito hortenzija koja već pomalo rasteThumbs%20Up
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2011 u 10:50
Ja imam jedan veliki grm posaden uz jezerce, i odlicno se moze ukomponirati u tu okolinu. Dobro se stopi ako se u blizini tog grma, ali u vodi, posadi Acorus gramineus "ogon" koji ima iste boje listova kao i aucuba. Vazno je da je posaden u polusjeni i u rahli i hranjiv supstrat. Na suncu izgore listov.
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2011 u 17:57
Pa ti imaš zlatnu ruku za sve biljkeClap
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2011 u 17:59
lijepe biljčice, hortenzije obećavaju!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2011 u 19:15
Molim te napiši detaljnije kako si pelcala hortenzije, baš me zanima Clap.
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
Monny View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 1028
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monny Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2011 u 23:17
Evo Anastazija otprilike ovako (to sam negdje vidjela po sličicama i pokušala i evo ispalo je dobro - još samo ne znam koliko ću dugo kod tako uzgojene biljke trebati čekati na cvijet...???)

Ja sam to napravila krajem 8.mj.
1. Odrezala sam od matične biljke zelene reznice.
2.Noktima (možeš naravno i škaricama) sam otkinula vrške sve do prva dva lista ispod.
3. Onda sam ta dva lista prerezala po pola i posadila u posudu
(bez praha za ukorijenjivanje ili bilo čega drugoga).
Nakon toga samo slijedi zalijevanje i čekanje.
Posadila sam bila 4 a ove dvije su opstale.
Možda negdje nađem te slikice pa ih stavim da vidiš...
Jesi uspjela dobiti sliku kako to otprilike ide???
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2011 u 10:56
za pelcere,aukubu i sve ostale biljcice
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2011 u 11:23
Monny hvala na odgovoru, ako nađeš slike bilo bi bolje. Nisam skužila jesi li ti zapikavala samo polovice listova ili cijele reznice ? Confused
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
Zelenka View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 26 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 207
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zelenka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2011 u 11:31
Bravo vrijednice!  ja sam jučer dobila za rođendan dvije procvale hortenzije crvenu i plavu i zasad ih držim u kući jer mi je teta u cvjećarni rekla da ih nesmijem presaditi van,nadam se da će se održati.Želim si još bijelu a roza mi je već obećana,obožavam ih ! Sretno sa tvojima! Wink
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2011 u 17:00
Originalno poslano od člana Monny Monny napisao:

Ovaj bih rado posadila u vrt pored jezerca ili tako negdje jer sam vidjela da ga imaju posaditog ispred kuća i bude ogroman...
Što vi mislite hoće li opstati???


 Kod nas opstaje naravski,ali ja sam uz more. Moje su preživjele i snijeg. Više im škodi sunce ako su ljeti izložene baš direktnom suncu. I još nešto, prve tri godine rastu užasno sporo a onda krenu kao lude i u visinu i u širinu. Ja bih na tvom mjestu prvo zapelcala rezervu i ostavila u vazi a glavnu biljku posadila u vrt pa.. što Bog da. Hortenzije sigurno preživljavaju kontinentalnu zimu. "Mama" od mojih je iz ZagrebaBig%20smile!
Na vrh
Lilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 09 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1503
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2011 u 22:05
Sad sam pergledala svu ovu ljepotu! Jezerce je fenomenalno,i ja sanjam o njemu i živim u nadi da ću ga ove godine uspjet napraviti.
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2011 u 22:46
Jako lijepa reportaža o gradnji vrtnog jezera, lijepe biljke, imaš puno ideja. Clap
Ova aucuba japonica može vani na kontinentu i kako je baka rekla više joj smeta sunce jer joj opeće listove, tako da je kod mene uvijek ljeti malo izgorena. LOL

život je more
Na vrh
Monny View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 1028
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monny Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2011 u 23:03
Anastazija zelenu reznicu odrežeš od matične biljke da ima vršak i ispod vrška samo 2 ona malo veća lista i ta dva lista prerežeš po pola radi većeg tj. dužeg zadržavanja vlagei to je sve staviš ju u zemlju... ma joj gdje su mi te slikice pa ko da mi je netko zavrnuo mozak pa nemogu naći... al budem ;)

Zelenka ja iskreno više niti ne znam koje su boje ove moje mlade nade...
Znam da bijele i crvene nisu. A snimila sam u vrtu kod jedne bake bijele pa ću je pitati samo za reznice da si opet napelcam a crvene nigdje nisam ni vidjela osim po centrima za kupiti.

E pa hvala VAM SVIMA na savjetima za aucuba japonica budem ja nju posadila kod jezerca ili onoga panja... ako se počne najednom širit (jako blizu jezerca) biti ce gužve ;) Sa suncem će biti malo problema... A baka imaš pravo jedan ću si upelcati za rezervu...

Lili sretno neka se to jezerce realizira što prije ;)) držimo palčeve !
Na vrh
Monny View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 1028
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monny Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2011 u 23:42
Evo ovo je dio mojih zumbula (ostavila sam ih u cvijetnjacima a ostali su u vrtu) razmnožavaju se. Ovako su izgledali prošle godine...

...a ovako izgledaju upravo sada...
eto ih tu sa desne strane ;) a u sredini i sa lijeve strane vjesnici proljeća...


... i evo još vjesnika...


a evo kako suprug zna iznenaditi...


ove neodoljive slatkice su mi prava slabost (ovako su kupljene u OBI-ju prije 2 god. a sada krase vrt kraj jezerca)... eh da i dobile su još mini ljubičasto pojačanje :)


ovi vjesnici navještaju da mi svekrvica dolazi u posjetu hehe ;)))


... a ovi su tek tako za moju dušu...

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 36>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.