Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Anđeoske trublje - brugmansije
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Anđeoske trublje - brugmansije

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7071727374 80>
Korisnik
Poruka
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2013 u 14:30
Fantastična je Bebolina.
Ne bih rekla da joj fali zemlje, inače ne bi ovako divno izgledala.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2013 u 20:04
bebolina, ako je sad ovako krasno cvjetna, kakva li će tek biti kad dobije još zemlje, a možda zato i je tako lijepa jer je svu snagu usmjerla na stvaranje cvijeta jer korijena joj očito ne fali
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2013 u 22:54
Tako i ja mislim moon
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2013 u 23:47
Divna je Bebolina.Ja je ne bih presađivala,poremetit ćeš joj ritam..Presadi ih na jesen i ne nadaj se da češ im naći veću saksiju.Što veća saksija to više korijenja i opet se vraćaš na staro..Smile
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2013 u 01:14

Ovu bijelu danas nisam stigla presadit u veću teglu, malo sam bila knap s vremenom,ali sam zato presadila druge dvije koje sam morala hitnije od ove. Kad sam ih proljetos sadila u dosta velike tegle, tad nisam ni mogla sanjati da će biljčica od tridesetak centimetra visine izrasti u gorostasa od preko dva metra LOL da će je ovako krcatu cvijetovima i listovima od formata i najmanji vjetar srušit. Tako su danas dvije dobile novo ruhoTongue u kantama od jupolaLOL 

Vidjet ću kako će se ponašati ove koje sam danas presadila, pa ako se ne budu bunile presadit ću i ostale, a ako vidim da negoduju ostale neću do jeseni dirati.
Sutra ću vam sliknut jednu koja je u velikoj posudi, ta uživa...napupala je do bolaStar
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2013 u 01:20
Draga moja one su "bezobrazne",što veću kantu im daš one će više da raspuste korijenje po njoj i tražit će veću i veću.Na kraju češ ići kupovati zidarske ogromne kante Shocked  Ja sam je jedne godine posadila direkt u baštu,mali pelcer.U jesen sam se polomila da izvadim to ogromno stablo..

Jedva čekam nastavak slika tvojih ljepotica..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2013 u 01:21
Hvala vam cure na pohvalama mojih damica od formata, ali da nije bilo vas da me uputite ako s njima, sigurna sam da mi ne bi pošlo za rukom imati ih takve kakve jesu.
Još jednom vam hvala na nesebičnostismile79
@makk, klikni na gornju fotku, otvorit će se novi prozor pa ponovo klikni na fotku kako bi je vidjela u velikom formatu. Fascinantna je s tolikim pupovima i otvorenim trubama
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2013 u 01:28
Originalno poslano od člana alisa alisa napisao:

Draga moja one su "bezobrazne",što veću kantu im daš one će više da raspuste korijenje po njoj i tražit će veću i veću.Na kraju češ ići kupovati zidarske ogromne kante Shocked  Ja sam je jedne godine posadila direkt u baštu,mali pelcer.U jesen sam se polomila da izvadim to ogromno stablo..

Jedva čekam nastavak slika tvojih ljepotica..
Posadila bi ja njih direktno u zemlju, samo kod mene je zemlja toliko loša da bi se tamo kilavile. Imam jednu posađenu tako, ta sutra ide u kantu ako hoću da bude išta od nje. Kad sam je sadila iskopala sam rupetinu da bi joj dala zemlju kakva joj treba, čak sam joj dodala perlita da joj zadrži vlagu, ali ništa od toga...
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2013 u 12:46
Evo jedne damice koju sam uspijela jutros fotnuti, ostale ću popodne ili večeras.
U tegli od 20 l zapremine div od preko dva metra visine. Dnevna doza vode je 20l, 10 l ujutro, drugih 10 l navečer.

Ista ta biljka slikana s zapadne strane gdje se gura

njena susjeda

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2013 u 13:17
Bebolina , baš su posebne.....Clap
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2013 u 15:33
Bebolina, klikala sam i uživala.......i zavidila   
Nemam riječi. Nadam se da ću i ja, ako ne ove, onda bar sljedeće godine opet biti aktivna na ovoj temi. Kod mene se zeleni, pokoji cvijet, ali ništa spektakularno.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2013 u 16:38
stvarno su krasne, no da bar malo manje vode trebaju, bilo bi jednostavnije

moja kreće u drugi krug cvatnje. sad e odjednom biti više cvjetova otvorenih. nisam zadovoljna s izgledom lista, nije onako ijepo zelen, nego s nekim točkicama, bez veze, i inače mi se neka paučina radi po njima i po ružama, bez veze, to vidim prvi puta
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2013 u 17:29
Bebolina diva je!!
Makk i kod mene slabo cvjetova ima,treba njima baš dosta prihrane i vode a ja u skitanjima..
Moon,kakve su tačkice,da nije crveni pauk?Ili je obična paučina,toga i kod mene ima za izvoz,kao nikada prije.Svukuda se ta paučina raspojasala kao svoj na svome,jedva je uklonim rukom ili mlazom vode..Po cjeloj bašti je ima i jako me nervira.
Kod mene listovi rijetko izgledaju lijepo,njima je to mana ali zato cvjetovi nadoknade sve!
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2013 u 18:39
alisa...to je obična paučina koja se omota oko vrhova lišće ili cvijeta, ma užas. Sklanjam ju vodom, rukom, ako ju ne sklonim, cvijet ili list je očajan. Mislila sam da je neka napast jer se najprije hvatala za ruže, a sad i brugicu.
To je onako bezvezan list, kao da mu nešto nedostaje, kao da je star ili ko da su negdje radovi na kući pa ga je netko dobro zašpricao. Do nedavno su listovi bili lijepi. Nema nikakvih nametnika, insekata, ničega. Hranim ju i zalijevam, no vjerojatno se s puno vode ta zemlja već isprala pa nije hranjiva, ali evo nanizala je pupove, baš moram vidjeti da li će se koji danas otvoriti ili sutra. Bez cvijeta izgleda bezveze, a kad dođe cvijet zaboravit ću na list
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2013 u 19:48
@moon, ta paučina je znak da je invazija crvenog pauka, zato ti je lišće na točkice a cvijeće obavijeno paučinom. Ako pogledaš pod lupom vidjet ćeš cijelu vojsku. DeadBilo je i kod mene te napasti, baš sam o tome pisala ovdje. Tretirala sam acaricidom i evo sad je ponovo sve kako spada.
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2013 u 19:58
idem po lupu i vidjeti što ima na biljkama, hvala na info
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2013 u 20:15
Evo i kod mene zasvirale trubice na mojoj skoro pa ćelavoj ( bez lišća) dami.


Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2013 u 20:19
milica7, bolje da ima trubice nego lišće he he, aaaa krasno izgleda, moja samo što nije, u očekivanju sam 4 trubice

btw bebolina,pregledala sam lupom, čak sam i MM angažirala da i on škicne, i super, nema ništa od napasnika
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2013 u 20:33
Kod mojih  lišće  imalo najprije rupice a onda se sušilo. Nisam gledala s lupom ali kroz naočale nisam ništa vidjela. Dva puta sam ih špricala i češće prihranjujem, zalijevam 2 puta na dan i malo  bolje su  počele rasti ali i to novo lišće je nekako sitno.....trubica će biti još.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2013 u 00:08
Njima je to mana,takvo loše lišće.Rijetko sam igdje vidjela brugamansije da imaju dobro zdravo i lijepo lišće sa tamno zelenom bojom.One  cvjetaju sa malo lišća koje često zna biti nikakvo.Nikakav problem to nije sem  estetskog dijela,ništa više.Ako im se daje puno hrane(kan) onda imaju divno lišče i punoo cvjetova.Kada sam imala samo 2-3 i redovno im davala hranu sedmično i dva puta,vode u izobilju i držala ih   zaklonjene od jarkog sunca,bile su preprekasne,listovi zeleni cvjetova  kao u priči,o mirisu da ne pričam.Glava me znala zabooliti od jakog mirisa.
Bebolina i kod mene je loša zamlja u bašti(glina) ali njima paše jača zemlja,perlit ne zadržava vlagu.One vole jaku i teško zemlju koja drži vlagu i hranljive tvari..Ja sam odlučila od iduče sezone ponovo sadim  mlade biljke u baštu pa vadim ih u jesen..Narastu ogromne i lijepe..I manje je brige oko njih nego oko ovih saksijašica :D
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7071727374 80>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,861 sekundi.