Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Povrće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moja kolekcija najljućih papričica (puno slika)
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moja kolekcija najljućih papričica (puno slika)

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7273747576 78>
Korisnik
Poruka
Andrej View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Andrej Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2013 u 11:29
Pa ucinili su ti uslugu, namjerno sam na par biljaka prije mjesec dana odrezao vrhove i nakon tjedan dana razmisljanja krenule s rastom i sada su bujnije od drugih.
Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke, a sve sto sam pametnog znao reci o njima je vec visestruko ponovljeno u ovoj temi
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
MisterNo View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 308
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MisterNo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2013 u 11:41
A ja se još ljutio na njih :D

Doduše, 5-6 biljaka jesu nepovratno pojeli.

Mislim da sam čak negdje usput i pročitao o toppingu, ali nisam se previše oko toga interesirao. Uglavnom  zato što mi je većina chinensisa gotovo uvijek ostajala niska, pa sam se više koncentrirao na to da režem bočne grančice da što više rastu u visinu.
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2013 u 11:47
Pa ovisno što želiš. Ako imaš biljku koja sama po sebi ima tendenciju grmovitog rasta, to ti ne treba. Ali ako je vrsta koja više tjera glavnu granu onda je možda dobro rezati vrh.
Na vrh
Andrej View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Andrej Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2013 u 12:23
Prema onome sto vidim na primjeru Pimente, ne samo sto se racvala pa nastavila rast u dva dijela nego su oba vrha prestigla one koje nisu dirane. Sto se tice koprive vrlo pazljivo s njom, to je ipak podosta dusika te iako sam bio vrlo umjeren u dodavanju uspio sam dobiti ogromne biljke s vrlo malo plodova :). Procitao sam kako je paradajz dobar indikator dusika jerbo ako ga ima previse plodne grane strse u vis dok su u idealnim uvjetima pod kutom od 45 stupnja.
Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke, a sve sto sam pametnog znao reci o njima je vec visestruko ponovljeno u ovoj temi
Na vrh
MisterNo View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 308
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MisterNo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2013 u 13:08
Dobro je znati za paradajz. Jel to vrijedi i za ovu ranu fazu, kad su biljke cca 20 cm visine? Jer kod mene dosta strše u zrak, dakle kut je manji od 45 stupnjeva u odnosu na stabljiku :)

Mislio sam doslovce  maksimalno staviti jednu koprivu (ili čak polovicu),  te po jednu preslicu/gavez. Računam da bi aeracija trebala smanjiti količinu dušika? i vjerujem da ipak u tim biljkama ima i drugih hranjivijih elemenata.

I svakako neću sve biljke odmah  pošpricat time  :D
Na vrh
Andrej View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrej Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2013 u 13:13
Ne, tek u kasnijim fazama.

Aeracija nece smanjiti dusik jer nije u obliku koji bi ishlapio, taj listic koprive je kao i da ga nema - probaj (ako nisi) jednom umutiti taj gnoj od koprive (onaj koji stoji danima) pa ces znati zasto :)

Inace jucer kupio ovo ako usfali:

Svida mi se sto je NPK 3-2-6, taman kako odgovara papricicama i paradajzima u fazi bujanja plodova, a ima poznati miris (vuce na Biancu/Divku) i izgled jednog gnojiva kojeg sam koristio na pocetku i s kojim sam bio prezadovoljan.]
Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke, a sve sto sam pametnog znao reci o njima je vec visestruko ponovljeno u ovoj temi
Na vrh
MisterNo View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 308
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MisterNo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2013 u 13:17
Ne vidi ti se link.

Inače kod mene se od jučer navečer  krčka AACT :D
Za početak sam stavio blažu/jednostavniju varijantu - glisnjak, med, mycorrhizae.


Na vrh
Andrej View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrej Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2013 u 13:21
Popravio :)

S vremenom sam dosao do zakljucka da je to ujedno i najbolja varijanta uz najmanje rizika.
Meni se od jutros namace 1,5 litra glistenjaka u 30 litara vode uz povremeno mijesanje te koliko vidim miris i boja su onakvi kakvi bi trebali biti.
Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke, a sve sto sam pametnog znao reci o njima je vec visestruko ponovljeno u ovoj temi
Na vrh
MisterNo View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 308
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MisterNo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2013 u 13:24
To neki novi Substral :)

Jučer sam bio u napasti uzeti Osmocote, ali sjetio sam se da imam zalihu Plantellinog tekućeg od prošle sezone pa ću prvo to potrošiti.
Na vrh
Smiley View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 03 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smiley Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2013 u 20:29
Pozdrav,

evo je.... 
http://www.cvijet.info//slike_cvijeca/zacinsko_i_ljekovito_bilje/chili/58526.aspx - http://www.cvijet.info/s/galleries/640-480/918c9dfa-P1030673.JPG

http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/zacinsko_i_ljekovito_bilje/chili/58526.aspx - http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/zacinsko_i_ljekovito_bilje/chili/58526.aspx

tenks.... ;))
Na vrh
MisterNo View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 308
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MisterNo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2013 u 22:23
Da, rekao bih opekline od sunca.
Obilno zalij i stavi u sjenu na jedan dan, a onda ju postepeno izlaži suncu par dana, svak idan po par sati dok ne bude spremna za jako sunce. Jače oprženi listovi će vjerojanto otpasti.

Previše ti je to biljaka u jednoj tegli, i to je dio problema. Trebao bi svaku staviti u svoju teglu, ovako se bore i za zemlju i za vodu.
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2013 u 01:07
upoznala danas memea :D razmijenili nesto biljcica, je da sam tek sad dosla doma pa cu ih sutra sadit al bas jedva cekam :D
velika gorica
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2013 u 13:36
Hehehe, sretno sa sadnjom nadam se da će biti dobra Bonda, ni ja dosad ju nisam imao. Još jednom hvala :)
Na vrh
MermaidDreamer View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MermaidDreamer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2013 u 21:32
pošto su mi papričice (papričica) tek usputna teglica i nisam neki veliki fan, ipak sam sva sretna što će od ove opet biti ploda



nisam niti znala da od cvijeta do ploda prođe tako kratko vrijeme, pa te papričice su baš isplativa bandaLOL

Nikada ga nije bilo, nikada ga neće biti, a još malo ga ima.
Na vrh
MisterNo View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 308
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MisterNo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2013 u 22:13
Mermaid, prekrasne su :)

Da. Papricice vrlo brzo iz cvijeta odu u plod, no na nekim sortama prodje i oko dva mjeseca do zrelog ploda.

Inace, danas sam svojima dao AACT. Krckao se cca 32 sata, bilo je vrlo malo pjene, ali miris i boja su cini mi se bili odgovarajuci. Na listovima je ostao film/odsjaj pa vjerujem da je uspio. Plus sto su vece biljke zivnule u roku par sati i digle i rasirile listove. Ns manjima nisam primjetio neku razliku.

Manzano ce izgleda prvi procvjetat. Po tome kako ta biljka raste ne bih rekao da je tako komplicirsna i teska za izgojit. Mozda sam imao srece i zapao me dobar primjerak.

Za buduca krckanja probat cu nabavit melasu. Zao mi furit med a starog nemam. Bio u konzumu i sparu - nemaju. Slijedeca postaja su ducani zdrave hrane gdje ce me vjerojatno gore oderat nego da kupujem med samo za AACT :D
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2013 u 22:24
MisterNo, ajde prvo provjeri ovo


ako uspije šta s ovima polažem pravo na koju litricu koju proizvedeš :D
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2013 u 22:27
Usput vidio sam kod uvijek pretjerano kompliciranih Amerikanaca da mykorise i melasu stavljaju u zemlju prilikom presađivanja. MDAWacko budem sigurno
Na vrh
MisterNo View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 308
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MisterNo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2013 u 22:39
@mememe, vec sam to vidio, mislio sam da cu naci u vecim centrima, obzirom da sam po raznim forumima poput .hra i rode nasao info da je ima za kupit.

Svejedno, rado ti dam dio slijedece runde :)

Sto se mykosa tice, to mi jos i ima logike, obzirom da sam vidio i nekom njemackom katalogu da prodaju zemlju s mykosima. Ja sam probao i nekim biljkama ih stavio pod korijen kod presadjivanja, no nisam primjetio neku znacajnu razliku :)

Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2013 u 22:43
Da, sve što sam čitao svi se kunu u mykose u zemlju i onda kad čitaš dalje konstatacije da nije primjećen neki pomak.
Na vrh
MisterNo View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 308
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MisterNo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2013 u 22:57
Mozda ja previse ocekujem :)

Ili im treba vise vremena da ostvare simbiozu s korijenom.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7273747576 78>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.