Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pelargonije ili muškatle
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pelargonije ili muškatle

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7576777879 94>
Korisnik
Poruka
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2014 u 16:07
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

I kaže jedna baka da se pelcaju isključivo na Veliku Gospu, pa budu najbolje. Ti stari su imali mudrolija. I neki poseban pelcer se uzimao, ne sjećam se više.
Đubrivo je bilo jaja i banane u boci.
A i sadnice su bile dugačije nego sada.

Evo nešto zanimljivo. Spominju i bjelu mušicu.
http://www.agroklub.com/hortikultura/najcesce-bolesti-pelargonija/2693/

Ne znam je li mora baš na Veliku Gospu, ali su definitivno najbolji pelceri uzeti u kolovozu. Barem je to moje iskustvo. Vrlo lako se zakorijene, a smješteni na prikladnom mjestu za zimovanje, lijepo napreduju i stasaju poprilično do proljeća. Smile
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2014 u 16:07
Admine, vrlo poučan tekst, sad sam si sve lijepo proučila. Smile
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2014 u 17:30
Moj doprinos ovoj temi. Oprehrani sam pisala a ovo su prošlogodišnje. Ja imam malo drukčiji pristup nego Ajama. Svoje prekratim do pola prije zimovanja a krajem siječnja skoro do gola, znači desetak cm iznad zemlje. Ove godine sam napravila iznimku jedan dio sam prikratila do 5 cm, a jedan dio oko 15 cm da vidim koja je razlika. E več sada vidim razliku ove od 5 cm izgledaju jako mlado kao da su ovogodišnje sadnice a ove od 15 cm imaju odrvenjeli dio i manje su bujne ali treba čekat ljeto da vidim razliku
 
obezane do 5 cm iznad zemlje
 
 
 
 
 
 
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2014 u 17:33
obrezane na dužinu oko 15 cm, one imaju više cvijetnih pupića ali su manje guste
 
 
 
 
 
 
Moram napomenuti da su ove čvršće ali i manje zelene
 
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2014 u 17:43
I još nešto prošle godine sam imala problema s njima, naime na sredini grana bi počela crniti i propala bi, u stapki je bilo mrvičasto crno. Više puta sam tražila pomoć pa mi je rečeno da je crv(ušto sumljam jer se događalo u pravilu na sredini grane) pa da je crveni pauk jer su vrućine velike, prskala ali se ponavljalo ,( doduše toga nije bilo puno ali je bilo u svim cvjetnjacima) jer su i dalje rasle i cvijetale kad bi primjetila otkidala bi grančicu i to malo ispod mjesta gdje je sve počelo i ostatak grane bi se dalje razvijao . Da li tko ima takvih iskustava. Moja nekako laička procjena da je to od nekakvog ugriza i polaganja jajašća unutar kore. Bojim se da mi se to ne ponovi, nikad takvo što nisam imala a godinama ih imam.
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2014 u 19:05
Prelijepe su i ove jače prikraćene i ove manje.
 
Ja sam svoje sve stare jednostruke roze riješila, napravila dvadesetak pelcera i sad su tek pedalj veliki. Žao mi je što pelcere nisam uzela u kolovozu, nego tek sada u ožujku. Nisam slutila da će mi se ove zime dosta njih jednostavno osušiti. A baš te najviše volim...Heart

Dvostruki cvat ljubičaste sam pelcala u kolovozu, nedugo otkinula vrhove i sad su pristojno velike, uskoro će cvasti.

S ovakvim problemom o kojem pišeš se nisam susrela i ne pada mi na pamet što bi to moglo biti. Geek
Na vrh
Lu Lei View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: Križevci
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lu Lei Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2014 u 13:09
evo mojih ovogodišnjih..prepala sam se najave loše vremene pa sam ih sklonila ....



Na vrh
morena View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 30 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 193
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje morena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2014 u 07:47
Jedna teta cvjećarica mi je rekla da je za pelargonije dobro zaljevati ih vodom u kojoj je otopljeno malo germe/kvasca.Kaže cvjetovi budu veliki i listovi zdravi,zeleni.Jel netko to čuo ili probao?
Josipovac,Osijek
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2014 u 07:51
Čula jesam, probala nisam.
Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
Lu Lei View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: Križevci
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lu Lei Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2014 u 09:10
meni je to moj cvjećar predložio..pa sam mislila probat :-) ali za lisnu masu je dobra i urea
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2014 u 18:54
A ove dvije ljepotice su novi stanovnici mog balkona - poklon od mm-a Heart
Na vrh
Lu Lei View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: Križevci
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lu Lei Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2014 u 13:35
Bugica, predivne su...smile55
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2014 u 14:00
Hvala, zaista jesu - volim sve vrste pelargonija, a ove starinske nikada nisam imala. smile71
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2014 u 20:16
8. 5. 2014
pelargonium zonale, u teglama su godinu dana stare pelargonije, posađene po tri u jednoj tegli. Dosta cvijeća koje sam sadio po tri kom. u jednu teglu je na kraju ispalo  ljepše . Pogotovo  "conalke" su meni ljepše ovako guste kompaktne nego kada su posađene po jedna u teglu.  Sadio sam tako po tri kom zajedno i fuksije , čak i adeniume i sve je ispalo OK.
Na vrh
morena View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 30 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 193
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje morena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2014 u 08:11
Pinus koliko pamtim vaše postove,Pelargonije su vam uvijek prekrasne!!smile55
Josipovac,Osijek
Na vrh
Lu Lei View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: Križevci
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lu Lei Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2014 u 12:45
Pinus,predivne su.....
Na vrh
Gabii View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2014
Lokacija: B i H
Status: Offline
Bodovi: 17
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gabii Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2014 u 16:38
Danas sam skužila crvenog pauka na pelargonijama Šokiran!Sutra ću kupiti nešto za suzbijanje gamadi,ali da vas pitam (pošto je znanje radnika kod nas u poljoapotekama ravno nuli).Da kupim Vertimec,ili?? I pošto nikada nisam imala takve napasnike,ne znam oću li uspjeti spasiti biljke?Jer stalno slušam o tom CP,da jako agresivno djeluje na njih. Baš ove godine,kad ih imam najviše,stalno neke napasti...Wacko
Na vrh
Gabii View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2014
Lokacija: B i H
Status: Offline
Bodovi: 17
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gabii Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2014 u 16:47
Sorry,vjerojatno sam trebala ići na drugu temu? Zbunjen 
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2014 u 16:59
Iskustvo sa Vertimec 018 EC nemam ali koliko čitam on bi trebao biti učinkoviti protiv CP.

Imao sam napad CP na patuljastim smrekama. Smreke sam preko sezone nekoliko puta špricao sa Acetillic 50 a preko zime sa otopinom mineralnog ulja. Pokazalo se efikasno. Štetu od CP na smrekama više ne primjećujem.

Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2014 u 18:37
Kad već spominješ ta ulja čim se može špricati sada od kukaca, ne mislim na pelargonije nego stabla.. Bakrenim uljem ne, a smije li bjelo ulje?
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7576777879 94>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,375 sekundi.