Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Začinsko i ljekovito bilje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Poremećaji- konkretni recepti
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Poremećaji- konkretni recepti

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 13>
Korisnik
Poruka
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2011 u 15:30
Krivo ćeš napraviti ako počneš sa hormonima!

Mnoge žene su riješile takve i slične probleme prelaskom na konopljiku.
Ne bi trebala imati nikakvog straha oko upotrebe konopljike.U Njemačkoj je to prvi izbor lijeka za sve ženske hormonalne probleme, za PMS, neredovitu, preobilnu i preslabu menstruaciju pa čak i za ciste na jajnicima.
I to propisuju ginekolozi!

Konopljika nema nikakvih loših nus-pojava niti interakcija s drugim ljekovima.Jedini uvjet za vrijeme uzimanja konopljike je ne uzimati nikakve hormone dakle ni kontraceptivne pilule.
Važno je naglasiti da konopljika nije biljni hormon.Njena uloga je da balansira prirodnu proizvodnju hormona, uravnotežuje ih i tako ženu riješava manje-više svih problema vezanih uz menstruaciju.

Frustrira me činjenica koliko žena svoje hormonalne poremećaje riješava sintetičkim hormonima ne znajući za ovu vrijednu biljku.

Što se tiče čajeva kao pomoć za ove probleme služi u prvom redu stolisnik i vrkuta.Vrkutu i stolisnik možete piti u isto vrijeme ali kao i kod manje-više svih trava treba praviti pauzu.Upotrebu čajeva vam treba razraditi netko tko se u to razumije.Ako hoćete, možete mi poslati upit na PP.

Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
IvanaJ View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 20 Prosinac 2011
Lokacija: Australia
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje IvanaJ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2011 u 03:40
Hvala na ovim informacijama, mozes li mi molim te reci sto tocno znaci ''maciram'... Hvala
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2011 u 21:42
Pretpostavljam da misliš na riječ: macerirati..
Maceracija je močenje biljnog materijala ( cijela biljka ili njeni dijelovi kao što je cvijet, plod, korijen ..) u ulju ili alkoholu.
Maceracijom u ulju dobijemo uljni macerat a maceracijom u alkoholu dobijemo tinkturu.
Koji će se dio biljke, koja količina i koliko vremena  macerirati, zavisi o receptu.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
IvanaJ View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 20 Prosinac 2011
Lokacija: Australia
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje IvanaJ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2011 u 02:40
Bog,

Mozes li mi molim te reci koliko dugo ovo drzis u malsinovu ulju prije no sto umjesas gel aloe vera?
Hvala
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2012 u 22:16
maceracija u maslinovom ulju obično traje od 4-6 tjedana i opet zavisi od biljke i dijela biljke koji se macerira.Proces se može i skratiti ako se maceracija izvodi u toploj kupelji.
Nakon maceracije slijedi procjeđivanje i zgušnjavanje koje se obično radi pčelinjim voskom ali ima i drugih načina.
Tek kad dobiješ gustu kremu dodaje se istučeni gel od Aloe vera i sve skupa još jednom izmiksa. That`s it!
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2012 u 22:31
I da se vratimo na topic poklonit ću vam jedan konkretan recept za kremu protiv proširenih vena.

Probala sam bezbroj kombinacija za moje jadne vene i evo što mi najbolje pomaže:
Kupite ili sami napravite kremu od gaveza i kremu od nevena ( najbolje je napraviti sam sa puno biljnog materijala ).
Pomiješajte ih zajedno i ubatite štapnim mikserom.
Dodajte također izmiksani gel od Aloe vera (A. barbadensis,Mill.).
Neka bude dosta gela, i do 20%.Umiksajte ga u kremu.
Mažite s time proširene vene ne utrljavajući  agresivno nego nježno uvijek od stopala prema gore.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2012 u 10:47
Ovaj recept moram isprobati...dosad sam koristila mast od nevena iz kucne radinosti i stvarno uklanja bol i tezinu u nogama izazvanu prosirenim venama.Mogu misliti tek ovako u kompletu.....

Nego,imam jedno pitanje.....Devojcica 17 god. pojacana maljavost,krv kontrolisana na hormone i malo su vece vrednosti kod muskih hormona,ostalo u redu...ima li neka biljka iz ''BOZIJE APOTEKE'' da te hormone dovede u red...ovo pitam dok jos nije primenjema ikakva terapija.

Fermina,molim za pomoc!
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2012 u 13:21
Ima.To je konopljika (Vitex agnus castus )
Balansira (uravnotežuje ) lučenje hormona tako da djeluje na onu malu ali moćnu žlijezdu hipofizu da radi svoj posao kako treba.
Inače je posve bezopasna biljka i savjetovala bih vam da probate riješiti problem s njom prije nego se djevojčice dočepaju ginekolozi koji će je nakljukati hormonima.
Prije nego išta odlučite informirajte se o konopljiki na linku koji sam postavila a i šire po netu.

http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=2058&PN=2
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2012 u 13:47
Neizmerno veliko hvala,sam Bog me je naveo da vas pronadjem...ja za ovu bilku nisam cula ali cu pokusati na sve nacine da do nje dodjem smile78
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2012 u 20:57
Raste na Mediteranu pa tako i kod nas, uz more, na otocima...
Ovdje je kod nas ima puno.
Bojim se da ćete je naći tamo kod vas.

Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2012 u 14:57
Ima u Novom Sadu nekolio dobro snabdevenih travarskih prodavnica,medju njima i travarke Matije,mislim da je ona iz Bosne,tu polazem nade....ako ne nadjem,jel postoji neka sansa za porucivanje od vas i da li vi to prodajete?Moze i na PP.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2012 u 16:37
Postoje šanse ali problem bi mogla biti granica.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2012 u 21:10
Javljam se ja posle ovih praznika kad proverim apoteke u NS....puno hvala!
Na vrh
Puležan View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 22 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Puležan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2012 u 14:29
Originalno poslano od člana Fermina-Daza Fermina-Daza napisao:

Odlična tema, griva." Ukrala" si mi je iz glave.Clap
 
Evo moj prilog, za početak.Ima toga puno.
 
Jako proširene vene i sve probleme vezane uz njih riješavam svojom ljekovitom kremom "za sve".Već sam o njoj govorila:
U maslinovom ulju maceriram sve ljekovite biljke koje liječe kožne probleme: gospinu travu, neven, gavez, ružmarin (radi poboljšanja cirkulacije ), ponekad dodam i trputac i crni sljez a u gotovu kremu umiješan gel aloe vera. (Imam u vidu još jednu biljku, otvorit ću  novu temu o njoj, ako mi je griva ne ukrade,smile198)
Ova krema izvanredno pomaže za hemoroide (imam primjer u obitelji ), rane, opekotine i, naravno , kao izvanredna krema za lice.
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Lipanj 2012 u 09:31
našla sam na netu recept protiv mioma...e sad, bolje upučeni nek vele jel to vrijedi i kak dugo se troši,jel treba neka pauza itd. jer ne piše ništa

10g rosopasa
20g kantariona
20g stolisnika

preliti sa pola litre alkohola (rakija, votka), ostaviti na tamnom mjestu tjedan dana.Povremeno promučkati i na kraju procijediti. piti po 25-30 kapi pomiješano sa vodom tri puta dnevno prije jela.

molim iskusne za komentar
"Chi pianta un giardino semina la felicità"

Amelia,It
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2012 u 13:43
Ja bih taj recept malo provjerila, tko ga je stavio, pretražila dalje.
Osobno nisam čula za njega.Oprez je potreban radi rosopasa koji nije baš bezazlena biljka.

Ja za tumore, ciste, miome itd. savjetujem čaj M. Treben za koji sam se uvjerila da pomaže.Zovem ga anti-tumorski čaj:

300gr nevena
100 gr stolisnika
100 gr koprive

Usitniti trave i dobro izmješati.Na 2 L uzavrele vode staviti 4 jušne žlice smjese, pokriti da počine 3-5 min, procijediti i piti u gutljajima, pomalo,1.5- 2 L  čaja dnevno.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2012 u 14:25
hvala Fermina, i pitanje....da li bi se od tih biljaka mogla napraviti tinktura? I ako da koliko je dnevno piti? Ili baš mora biti čaj?
"Chi pianta un giardino semina la felicità"

Amelia,It
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2012 u 18:46
Kao prvo da se zahvalim jos jednom FD na savetu za konopljiku,proslo je 40 dana kako dete pije KONOPLJIKU i vidu kapsula,nasla sam kod nas pod nazivom CEFANORM. Prvo sto smo primetili lice se ocistilo od mitesera kojih je imala bez obzira na higijenu...koza lica je preporodjena....nastavljamo sa Konoplikom jer je i depilacija produzena na veci razmak,znaci i na tom polju pomaze Smile
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2012 u 00:41
To mi je baš drago čuti.
Mislila sam o tebi i tvojoj kćeri i pitala se jesi li uspjela naći konopljiku budući da sam bila uvjerena da će joj ona pomoći.
Posebno mi je žao djevojčica sa takvim problemima koje ginekolozi odmah stave na hormone, potpuno bezpotrebno dok god imamo našu vrijednu konopljiku.
Još jednom moram naglasiti konopljika nije hormon, ona regulira prirodnu produkciju hormona pa je hormonalna terapija bezpotrebna.
Nisam do sada čula za ovaj proizvod, vjerujem da ga rade u Njemačkoj.Vidim da tinkturu rade na isti način, isti omjer kao i ja.

Samo nastavite sa konopljikom.Ona se, bez ikakvog straha, može uzimati godinama a problem se nekada riješi i nakon 6 mjeseci uzimanja.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2012 u 00:55
Originalno poslano od člana hana hana napisao:

hvala Fermina, i pitanje....da li bi se od tih biljaka mogla napraviti tinktura? I ako da koliko je dnevno piti? Ili baš mora biti čaj?

Od manje-više svih biljaka se može napraviti tinktura.Znam zašto to pitaš: tinktura je jednostavnija za uzimati a i učinkovitija je.
Ali, nažalost, u ovom slučaju je bolje uzimati čaj.Naime, velike količine čaja su bitne u ovom slučaju jer pomažu u otapanju i eliminiranju mioma.
Ono što bih ja pridodala ovoj terapiji je tinktura konopljike jer je ona neizbježna kod skoro svim gineloloških problema.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 13>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.