Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moj vrt u nastajanju
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moj vrt u nastajanju

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 27>
Korisnik
Poruka
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2008 u 00:09
Imam već slikano ali sam u banani.Kad se sredim stavit ću koju slikicu.

Lantana, plavi cvijet nije baš penjačica nego dosta veliki grm i razmnožava se reznicama ali nisam sigurna da je sad baš pravo vrijeme za to.
Australki je sad već dosta hladno, ima mahuna ali ne znam hoće li uspjeti sazrijeti.Nadam se da hoće.U tom slučaju bit će za zainteresiraneEmbarrassed
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2008 u 13:49
Meni i i dgovara da je grm jer imam ispred vrta jedan komad zemlje i to je predviđeno kao zelena površina, ali nitko ništa nije posadio pa sam ja počela i odgovaraju mi grmovi. Zabodi ti dvije grančice ovog plavog grma, pa ako se ulove dobro, a sjemenke Australke spremi i unaprijed hvala.
život je more
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2008 u 14:46
Evo malo plodova juga, iz mog vrta:
Klementina

Naranča washington


Crveni grejp

Kumquat

Limun


Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2008 u 16:43
Koji urod!
Jel to na ljeto ili sada?
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2008 u 18:41
Sada, naravno.Smile
Agrumi dozrijevaju u kasnu jesen i zimu.
Na vrh
cvetlin View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 714
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvetlin Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2008 u 07:11
Ma ženo,pa ovo miriši do Zagreba !!!!!
A cijeli vrt ti je za pet. ma kaj pet čista desetka!!
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2008 u 22:07
Na voće sam posebno ponosna jer ništa ne prskamo.Tako možemo uživati i u -kori.U arancinima, limuncinima,kumquatima koji se jedu sa korom...

Cvetlin, hvala ti, ali što se cijelog vrta tiče, daleko je to od tako visoke ocjene.Pogotovo sada nakon što danima kiši.Ni trulo lišće ni biljke ne mogu pokupiti.Stalno pada.O nekim radovima u vrtu nema ni govora.

Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2008 u 22:09
Ovo je čudo, draga moja,  prekrasno, svaka čast na trudu, prestati će kiša pa ćeš se uhvatiti u koštac sa svime.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2008 u 09:47
Predivno, mljac, mljac
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2008 u 19:12
Prekrašno!
Krašotica do krašotice. Sve ti je super, ali voćke - favoriti !
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2008 u 11:35
moram priznati da ti zavidim na ovom prekrasnom ugođaju i urodu Thumbs%20Up
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2008 u 17:16
ja ti ne zavidim nego ću te pitati za savjet, kad se agrumi cijepe pa ako može da mi pošalješ koju grančicu za cijepljenje? Ja tražim sadnicu limete pa ništa ne mogu naći ko i obično. Super su ti voćke,mirišu do varaždina...
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Prosinac 2008 u 10:23
Agrumi se cijepe (kaleme ) 2 puta godišnje:
1.U kasno ljeto, na tzv. spavajući pup, koji će krenuti u proljeće.
2.U proljeće, 4.-5. mjesec, pup kreće na ljeto.
 
Kao podlogu za kalemljenje najbolje je upotrebiti poncirus(Poncirus trifoliata) zato što najbolje podnosi hladnoću a ima i druge prednosti.
Limeta je vrlo osjetljiva na led i propada već na  -2°C.
Nažalost, ja u svom vrtu nemam limetu ali ako te zanima koji drugi agrum, samo pitaj.Savjetujem ti da ipak najprije posiješ poncirus za podlogu.Smile
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Prosinac 2008 u 15:41
ma nisam te mislila žicat limetu,nego je tražim za kupiti ko sadnicu pa ju je teško naći. Ovi tvoji su super. Možda bubnem ali ako znaš reci: jesu li oni veliki limuni koje znaju pokazivati na tv neka posebna vrsta ili samo imaju dobru njegu? Gdje da dođem do sjemena poncirusa? Imaš li možda ti koju sjemenku? Jesam te zagnjavila,sory... 
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Prosinac 2008 u 16:20
ti si mi poslala Podraneu je li? Trebaš je vidjeti- viša je od metra i sad baca grančice sa strane,predivna je
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2008 u 19:40
mandarineeeeeee!!!! obožavaaaaaammmm... 
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Prosinac 2008 u 15:43
hana, nisam ni mislila da mi žicaš stablo limete nego grančicu za navrtanje.Da je imam sigurno bi ti poslala i bez žicanja.Pogledat ću po ovim našim južnim rasadnicima imaju li limetu pa ću ti javiti.A i ja bih kupila jednu.

Imam sjeme poncirusa.Toga ovdje ima svuda okolo.Poslat ću ti.

Ako ti je podranea u toplu, sigurna sam da tako dobro napreduje i to mi je baš drago čuti.Moje su vani.U jednoj arli su dvije jedna do druge ali prilikom jednog kratkog naleta leda(-1 ) jedna se smrzla a druga ne.
Moram ih zamotati s nečim ako hoću da mi prežive.

Što se limuna tiče, ne znam točno što su prikazali na tv.
To je mogao biti četrun (Citrus medica ) koji zbilja znaju biti ogromni, do 1 kg pa i više a možda je bio i neki limun čiji su plodovi pregodištili na stablu, u toplim krajevima, pa do sljedeće zime ili proljeća narastu puno veći od ostalih na stablu.Oni obično imaju jako debelu koru  a malo pulpe i soka.
Vjerujem da se tako velike limune ne bi moglo dobiti u unutrašnjosti.
Služe više kao kuriozitet, ne prednjače kvalitetom.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Prosinac 2008 u 15:59
Svim posjetiteljima moga vrta kao i svim drugim forumašima i forumašicama:

 Želim sretne i vesele božićne i novogodišnje praznike.
 Puno mira, zdravlja i ljubavi kao i prekrasnih vrtova u novoj 2009. godini  smile154

smile112        smile151   
smile154
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Prosinac 2008 u 14:58
draga, i tebi isto!! :)))
kristova ljubav prema životu te hranila i cjelivala :))

...
Na vrh
Terezija View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 233
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Terezija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2008 u 22:40
Originalno poslano od člana hana hana napisao:

ma nisam te mislila žicat limetu,nego je tražim za kupiti ko sadnicu pa ju je teško naći. Ovi tvoji su super. Možda bubnem ali ako znaš reci: jesu li oni veliki limuni koje znaju pokazivati na tv neka posebna vrsta ili samo imaju dobru njegu? Gdje da dođem do sjemena poncirusa? Imaš li možda ti koju sjemenku? Jesam te zagnjavila,sory... 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 27>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.