Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Aloe
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Aloe

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 29>
Korisnik
Poruka
schumy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 465
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje schumy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2011 u 07:30


Dobro jutro forumaši,
evo mojih dvaju od par vrsta aloa koje imam u kolekciji. Ova veća je stara oko 10 godina, lijepo izgleda, forme je kao kamen, sa krutim i oštrim listovima i bodljama mao nož.....




Ljubitelji aloa, kako vam se sviđaju ove moje?
schumy
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2011 u 08:29
Dobro jutro i tebi schumy, meni je ova tvoja 10 godina stara „aloa“ jako slična Agavi victoriae-reginae. Daj malo pogledaj i ti sam pa presudi.
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2011 u 08:34
Mi stavljamo 100kn na agavu.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2011 u 08:42
Božikovine, ti špilaš na sigurno. Mislim da to nije pošteno. Ne, ne. . .
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2011 u 08:50
Meni je prekrasna,ma kako da se zove,
ja za ljepotu špilam.Tongue
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2011 u 09:08
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

Božikovine, ti špilaš na sigurno. Mislim da to nije pošteno. Ne, ne. . .


Teška su vremena, mora se ići na sigurno.
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2011 u 17:04

schumy, slike nestanu kad ih obrišete iz albuma photobucket
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
schumy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 465
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje schumy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2011 u 07:14
Dobro jutro forumaši,
"prčkao" sam po fotićima i izbrisao nehotice slike iz mojeg posta o aloi od 25.09.,  ali ću ih sada ponoviti:
............."Dobro jutro forumaši, evo mojih dvaju od par vrsta aloa koje imam u kolekciji. Ova veća je stara oko 10 godina, lijepo izgleda, forme je kao kamen, sa krutim i oštrim listovima i bodljama kao nož.....".......







Ljubitelji aloa, kako vam se sviđaju ove moje?
schumy

Mislim da će sada biti u redu....
schumy
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2011 u 08:44
ovo na ovoj slici je definitino agava victpria reginae
ali stvarno je prekrasna, što jest, jest Heart
Na vrh
schumy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 465
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje schumy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2011 u 09:22
Znači Božikovine su "pokupile" 100,00 kn!
Sada ih moramo prikupiti?!
Hvala Nataliji i ostalima na pohvali, zaista je neobična ova AGAVA,  sporo raste a "kamenog" je ustroja i izgleda.
Čuvam ju već 10-tak godina, malo je narasla a mislim da ću se cvijeta načekati......
Pozdrav.........schumy
smile203
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2011 u 09:56
schumy, . . .
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2011 u 15:01
schumy ja od ovog proljeća imam takvu malecku, nadam se da će mi poživiti i jednom biti lijepa kao tvoja
ne treba mi nit cvjetati

Na vrh
schumy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 465
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje schumy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2011 u 21:10
Originalno poslano od člana natalija natalija napisao:

schumy ja od ovog proljeća imam takvu malecku, nadam se da će mi poživiti i jednom biti lijepa kao tvoja
ne treba mi nit cvjetati


Natalija, ja ti to od sveg srtca želim! I - neka ti procvjeta..... OVAKO!!!smile64
schumy
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Na vrh
lana84 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 08 Prosinac 2011
Lokacija: United States
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2011 u 12:05
Drage forumašice, molim vas IDENTIFIKACIJU smile79
 
Na vrh
schumy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 465
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje schumy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Prosinac 2011 u 09:51
Iako ovo nije aloa vera, neka od vrste aloa je sigurno, pa evo moga doprinosa ovoj temi:







Početci cvjetića se vide, cvjeta svake godine od Božića do Nove godine....
Pozdrav.............schumy
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Prosinac 2011 u 10:08
Schumy,ovo je Aloa Vareigata! Prekrasna je! Kad ju budeš i ako ju budeš dijelio sjeti me se s kojim pelcerićem.
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
schumy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 465
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje schumy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Prosinac 2011 u 12:58
Originalno poslano od člana monstera monstera napisao:

Schumy,ovo je Aloa Vareigata! Prekrasna je! Kad ju budeš i ako ju budeš dijelio sjeti me se s kojim pelcerićem.

Dakle aloa vareigata, usvajam naziv!
Kada budem rasađivao (proljeće), slobodno zovi. Dali je ovo rjeđa vrsta, sjećam se da sam ju nabavio u Italiji pred jedno 8÷10 godina i da je cijena bila "paprena"?! (to ne znači da će i tebe "strefiti")
Pozdrav.......schumysmile148
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Prosinac 2011 u 13:13
Da Schumy,ovo je rijeđa vrsta Aloe,gotovo ju je rijetko vidjeti u našim cvjećarnama.Jednom sam ju vidjela u Pevecu,mislila sam da me grom opalio kad sam vidjela cijenu,a još k tome bila je maleni pelcerić za tako puno novca.
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Prosinac 2011 u 00:13
Originalno poslano od člana lana84 lana84 napisao:

Drage forumašice, molim vas IDENTIFIKACIJU smile79
 


Nažalost, Lana, nije ni Aloe barbadensis ni A. arborescens a da li je lljekovita nisam sigurna, uglavnom nije prva liga.Imam je i ja u vrtu ali ju ne upotrebljavam jer imam dvije najljekovitije.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Prosinac 2011 u 07:41
ovo ljeto je bilo u plodinama maleckih aloa, više vrsta, nijedna ljekovita, a
među njima je bila i variegata i cijena im je bila 10 kuna

uglavnom jesu skuplje i to često i dosta skuplje, ali ponekad se naleti na povoljniju kupnju
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 29>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.