Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moj senjski vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moj senjski vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7879808182 152>
Korisnik
Poruka
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2011 u 14:03
Hvala vam svima na posjeti i lijepim riječimaSmile.
 
Imaš pravo, Miro, u vezi pelargonija, ove moje su sve već jako stare...poput njih volim i drugo starinsko cvijeće: šeboje, slamnate ružice, mirisne rozne klinčeke, turčine...sve je to cvijeće imala moja baka u malenom vrteku, a kasnije i moja pokojna mamaSmile.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2011 u 14:03
procvao mi je pjegavac (Hieracium maculatum), naravno, cvijet nije ništa posebno, izgleda poput korova s livada, jer se on uzgaja uglavnom radi pjega po lišću:

slika

slika

jutros me razveselio i prvi cvjetić ahimenesa:

slika

moram još pokazati mog obožavanog Crvenog Zmaja (Polygonum microcephalum). Lijepo napreduje, slikala sam ga na suncu i u sjeni...slika

slika
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2011 u 21:28
crveni zmaj ti je jako lijepa biljka, nisam to prije vidjela. ahimenesa san već vidjela u lukovicama, lijep je, valjda ću i ja na mojima dočekati cvijet! nisu mi nešto, mislim da im nešto fali!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2011 u 00:07
antonija, pokušaj malo s prihranjivanjem, to su zapravo iz iste ekipeSmile
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2011 u 06:29

Joj, da znaš kako mi je uvijek muka napisati ti Saro kad poznam tvoju Saru LOL.

Ajmo ovako, B..., uvijek sa užitkom prošećem tvojom temom. Njegovane biljke i zavidna kolekcija!
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2011 u 06:43
Evo i mene k tebi! Leopard mi je baš krasan, a od svega lijepoga svakako i ja izdvajam sukulentiće, krasni su! Ma, i ti kao da imaš malu Dženi s kečkama (burito), kao naše Otok i Mali kaktus. Tvoja je Dženi počela puštat kosu Smile - kečkice.
 
RS, ona krasuljica je biljkica koju inače možemo sijati u povrtnjak, aromatična začinska biljkica? Ja sam ju sijala i sada su to već jako lijepe biljkice, no još ne cvatu. Mislim da im je list takav kao ove tvoje..
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2011 u 09:57
Draga moja, konačno sam uspjela pregledati sve zaostatke i ostala sam zapanjena ljepotom i količinom tvoga kućnog i balkonskog cvijeća, a za senjski vrt mogu samo reći smile227, kao što su ti cure več napisale razlika je ogromna od onoga na početku i sada. Na balkonu me fascinirao tvoj šareni kutić, hipoestesi, irezine koji su meni ove zime smile85, pa razne koprivice, sukulentići i još puno toga čemu nisam ni ime zapamtila ( jer me ubiš sa latinskim), ali sisy je baš otmjena, prekrasna...
Zonalke su ti isto predivne, koje bojeeee,... nadam se da su baš one starinske, ja sam pred dosta godina imala lijepe boje ciklame, ali bile su hibridi koje su išle preveč u visinu ( do 1/2 m), pa mi nisu bile za prozore i tako sam ih se morala riješiti...
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2011 u 23:57
smile64
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2011 u 22:48
Ma gdje ti stane ovo cvijeće na balkon Wink. Prekrasno cvijeće, svaka čast Clap
život je more
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2011 u 13:46
Prosetala sam i tvojim vrtom Tongue i bas sam uzivala na ovoj tvojoj terasi Tongue
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2011 u 20:47
hej cure, Duda mi je poslala paket pun lijepih biljaka, baš sam si vesela:
 
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2011 u 20:51
malo sam fotkala, ova, najverojatnije neka esheveria nikako da otvori svoje divne zvončiće. Morala sam je premjestiti s kore jer zbog težine je imala poremećaj ravnoteže:
 
 
pripremila sam nekoliko gazanija za senjski vrt:
 
 
gledajte kako lijepa boja mimulusa, tamno narančasta:
 
 
ovaj je malo abšisal, bio je bordo crveni, a gle ga sada:
 
 
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2011 u 20:54
ljubičasti trio - vanilica, ahimenes i Dudina campanulica:
 
 
upoznali ste Sisy, a sada upoznajte Missy: Brachycome "Litlle Missy":
 
 
zar nije preslatka?:
 
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2011 u 07:24
Je, slatka je, imaš neki poseban senzibilitet za biljke.
Eremurus, ako je i bijeli, nije loš, vidjet ćeš...imam u pričuvi i sijanaca, ali tko će dočekati da se održe do cvatnje.
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2011 u 07:50
Skupljaš, skupljaš i krasno kombiniraš cvijeće
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2011 u 10:57
vauuuu,trio mi se posebno svidja
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2011 u 06:45
RSarice, ponavljam pitanjce jer ti je promaklo..
RS, ona krasuljica je biljkica koju inače možemo sijati u povrtnjak, aromatična začinska biljkica? Ja sam ju sijala i sada su to već jako lijepe biljkice, no još ne cvatu. Mislim da im je list takav kao ove tvoje..
 
To pitam zato jer bih ju rado preselila u teglu, pa da znam kako će se kao lončanica ponašati. Hug
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2011 u 07:24
Ti imaš pravo bogatstvo na balkonu,Missy je posebno lijepaTongue
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2011 u 08:19
puno novih i lijepih biljaka imaš za senjski vrt, kad se sve razraste i procvijeta mogu misliti kako će to biti lijepo! jako mi se sviđa tvoj ljubičasti trio, a Sisy i Missy su lijepe kao prave princeze!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
VILMAČ View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1530
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje VILMAČ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2011 u 10:27

ClapClapClapza novitete!

"radije bih imala ruže na stolu, nego dijamante na vratu"

emma goldman
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7879808182 152>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,328 sekundi.