Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Začinsko i ljekovito bilje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Poremećaji- konkretni recepti
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Poremećaji- konkretni recepti

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 13>
Korisnik
Poruka
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2012 u 12:33
Fermina draga,
volela bih da mi kazete pod kojim imenom da trazim tinkturu konopljike iz Nemacke proizvodnje?
Mozda mi se ukaze neka zgodna prilika da mi neko donese...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2012 u 01:23
Pa koliko vidim na netu ovaj proizvod koji kupujete je njemački i ima ga i u obliku tinkture.
Inače, i ja pravim odličnu tinkturu konopljike po njemačkom receptu.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2012 u 14:13
Ja bih uvek pre kupila vasu tinkturu,sto je ubrana sa obale suncanog Jadrana ali kako preko granice?Unhappy

Nego ja sad imam jos jedan problem....pre 4 dana bila sam na ultrazvuku stitne zlezde na vratu i dobila dijagnozu STRUMA nodosa atoxica.
Kod endokrinologa jos nisam zakazala,a dok ne dobijem instrukcije sta preduzeti,volela bih znati da li postoji neka biljka koja moze da mi pomogne?Stern%20Smile
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2012 u 11:22
Ništa ne poduzimajte dok ne dobijete točnu i kompletnu dijagnozu.
Ima nekih trava koje pomažu za hipo i hipertireozu a za ostale bolesti štitnjače ne znam...
Držite se savjeta liječnika.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2012 u 12:39
Hvala u svakom slucaju!
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Kolovoz 2012 u 11:56
Isčitala sam sve stranice i našla otprilike ono što mi treba ali ipak ću postaviti pitanje Smile.
Pišete da je trputac dobar za liječenje kašlja, i to uskolisni , oko mene u prirodi ima širokolisnog "kao u priči" ali uskolisnog baš i ne...e sad moje pitanje je; da li se ovaj širokolisni trputac također koristi kao lijek protiv kašlja ili ne ?
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Kolovoz 2012 u 17:40
Listovi širokolisnog trputca ( Plantago major ) su također bogati sluzima  kao i listovi uskolisnog trputca ( Plantago Lanceolata ) koji pomažu kod kašlja ali se tradicionalno više koristi uskolisni trputac.
Prema tome, ako zaista ne možeš naći uskolisni, nećeš pogriješiti ako upotrebiš širokolisni.Samo trebaš paziti da ga bereš na čistim mjestima, daleko od poljoprivrednih kultura koje se prskaju. 
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2012 u 07:02
Fermina, hvala !
Ok, potrudit ću se pronaći uskolisni ...a branje, dobro upozorenje al na žalost oko mene ima toliko neobrađenih oranica da se ne moram brinuti jel tretirana površina ili ne Unhappy...
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2012 u 22:29
Imam jedno pitanje ; na puno mjesta sam pročitala da je IĐIROT između ostalog dobar za želudac, pa me zanima da li ga je netko koristio i na koji način ? Naime, ja sam pronašla da ga se namoči preko noći i ujutro samo zagrije te popije a na pakovanju koje sam kupila piše da ga se pije tri puta dnevno i to kao oparak...
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2012 u 00:33
Iđirot je dobar za sve želučane probleme, gušteraču, slabokrvnost, ginekološke probleme...
Može se praviti hladna iscrpina ili infuz ali se ne smije piti količinski puno, nikako 3 šalice dnevno.
Najbolje je napraviti hladnu iscrpinu od od 1 žličice korijena iđirota u 1/4 l hladne vode (močiti preko noći, ujutro malo zagrijati ).Ovu količinu  popiti preko dana i to po gutljaj prije i poslje doručka, ručka i večere.NE VIŠE.

Ja pravim odličnu tinkturu za želudac od kičice i iđirota.Pije se 15-20 kapi u čaši vode kod bolova u želucu, mučnine, povraćanja...
Odmah pomogne!

btw.na pakiranjima čaja, nažalost, pišu uglavnom ista uputstva za sve čajeve, tipa 1-2 žličice droge prelije se sa šalicom vrele vode...i bla...bla...
Nemojte se pouzdati u takva uputstva.Provjerite.Nekog čaja možete popiti litru-dvije dnevno a nekog samo 1 šalicu.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
rrorion View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 15 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rrorion Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2012 u 14:07
Da da, istina to i meni smeta, na svakom kupovnom biljnom čaju ista uputa, i za sve ista doza, što nemože i nikako nije istina.

Npr iz osobnog i iskustva nekih ljudi sa sela znam da se npr. trputac može, a i trebao bi koristiti i u većim količinama , jer on spada i u prehrambenu - salatnu biljku, vrlo ljekovitu , pomogao je starijem čovjeku u vrlo teškom stanju-teška bolest pluća, ali nebi vjerovali, svaki dan je kuhao punu vrećicu trputca.

Dok se s  druge strane neke biljke trebaju koristiti u malim dozama npr pelin, iđirot ...



Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2012 u 15:01
Fermina, hvala na iscrpnom odgovoru ! Ispada da sam ga ipak ispravno počela pripremati (MM ga pije, ja samo pripremam Embarrassed ), jedino što je problem ovo piti ga na više puta prije i nakon obroka Confused (zbog posla) pa ga je pio ujutro odjednom, hm...Question

I da, i ja sam pomalo frustrirana natpisima o pripremi onog čaja kojeg baš moram kupiti mada ga više (naravno nakon dobro prikupljenih informacija) volim koristiti ravno ubranog iz prirode, no zato uvijek imamo ovdje ljudi koji su voljni pomoći a posjeduju znanje pa nije na odmet pitati Smile...

A što se tiče trputca, zakon je Smile !
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2012 u 00:10
Znam da je nezgodno piti čaj više puta dnevno kad radiš ali bi mogao tu količinu barem podijeliti u 2 dijela pa pola popiti ujutro a pola navečer prije večere.Bilo bi korisnije.

@rrorion
Točno je da se trputca može piti dosta ali ta količina od cijele vrećice dnevno mi se čini pretjerana.
Prema mojim saznanjima 12 g suhe droge dnevno je maximum.
A može se napraviti i sirup od trputca pa ga kombinirati sa istim čajem radi boljeg učinka.

Da, ivna, trputac je zakon za plućne bolesti.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2012 u 21:49
Molim za pomoc.....imam problema sa gorusicom.....preko dana i ne tako cesto, ali me skoro svaku drugu noc gorusica probudi tako, da me pece zeludac,pa sam u zadnje vreme pocela da koristim GASTAL.

Volela bih da to resim sa nekom biljcicom ali kojom?

Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2012 u 22:01
Ako netko ima dijareju za to je jako dobar čaj od listova dunje. Nekoliko listova skuhati i piti topao čaj. Listovi se mogu osušiti i čuvati u staklenci za slučaj potrebe.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2012 u 22:40
Milica7,ja isprobala dunju u te svrhe dok su mi deca bila mala.....stvarno je delotvorno,brzo reaguje,i nije loseg ukusa...
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2012 u 07:42
Pregledala sam sve teme u ovom pdf-u i jednostavno nisam pronašla temu o stolisniku (ako je ima, molim vas da mi oprostite i uputite gdje da ga tražim ) no čini mi se da je nepravedno ovdje zanemaren i voljela bih da ako je ikako moguće se to ispravi pogotov od strane onih osoba koje se u to više razumiju...Ja iz svog iskustva mogu samo reći da ono što sam pročitala u knjizi M. Treben o svojstvima i djelovanju stolisnika kod mene vrijedi ! U starim knjigama o bilju stolisnik je označen kao spas za sve teškoće, te ga zato možemo primijeniti i tamo gdje se čini da je zaludu svaki trud i muka.
Prvenstveno je to biljka koja se koristi za zdravlje žena (neredovita menstruacija, miomi,policistični jajnici...) a pomaže i kod mnogih drugih poremećaja u organizmu (kod upale živaca na rukama i nogama, migrena, hemeroida ,podstiče pravilan rad bubrega, pojačava tek, uklanja nadimanje, želučane grčeve, jetrene smetnje, upale želučanog i crijevnog sustava, pojačava rad crijevnih žlijezda i tako omogućava redovitu stolicu,...). Ja ga koristim kao čaj ali i kao sjedeću kupku već duže vrijeme i mogu reći da mi moje tijelo alarmira i bez pregleda raznoraznih doktora da korištenje stolisnika djeluje ...
Na vrh
rrorion View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 15 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rrorion Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2012 u 20:06
Bravo za stolisnik-Ahileovu biljku, i  jednu od prvih koje sam naučio raspoznavati u prirodi i volim njen miris i okus, i sva sreća da ga ima puno oko nas u prirodi. Oprez za mlađe berače-spada u štitarke a ima ih i opasnih
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2012 u 10:52
Fermina Daza - samo sam ti htjela javiti da sam jako, jako tvojim zadovoljna tinkturama koje su u velikoj mjeri umirile moje tegobe!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2012 u 00:07
To mi je zbilja drago čuti.Još jedna potvrda da nas priroda nikada  neće iznevjeriti.Treba samo biti uporan i vjerovati.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 13>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.