Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ciklame - Cyclamen
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ciklame - Cyclamen

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 37>
Korisnik
Poruka
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2011 u 22:42
I kod mene isto! Gdje god je bio cvijet bilo je i sjeme !
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2011 u 23:30
pozdrav svima koji vole cvjeće.....kaooo i ja naišso sam na ovu temu i mogu reči da je zanimljiva ,a i ja bi poslao svoje ciklame ali neznam kako.
kod mene su one po nekoliko godina stare neke ček i preko pet godina.Sve micvjetaju i poslje imaju sjeme,a što se tiče uzgoja uvjek su na hladnom,a ljeti je čuvam u hladovini uz povremeno zaljevanje koje tek počinje obilnije negdje 8-9 mjesec i ja sam zadovoljan jos kad bi ih mogao poslati da ih vidite.Pozdrav
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2011 u 11:10
Hvala puno na odgovorima...izgleda da se radi o nekom hibridu koji ne moze dati sjeme,valjda je i to moguce.Ne znam uopce koliko vremenski treba da se sjeme proizvede.Znala sam ostavit cvjet i po skoro mjesec dana i nista.Samo otpadnu latice i nista se vise ne dogadja.Bas mi je zao :-( Nista od sjemena...
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2011 u 12:31
Pozdrav Tea.Neradi se o hibridu sve one daju sjeme samo ga treba znati proizvesti.Kod mene ima sjemena svake godine na desetke večinom nikne ali ih kasnije nemogu odgojiti do cvjetajuće biljke.
Nadam se da ćeš uspjeti ,postupak je lak kad ti ciklame procvjetaju otresi malo prašnika na palac i tako prenesi na drugi cvjet vidjet ćeš da češ dobiti sjeme.Kad se čahurica počne raspadati sjemenke posij.Želim ti sreču u uzgoju mladih ciklama.
Pozdrav.
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2011 u 18:13
Hvala puno na savjetu...i ja se nadam da bum uspijela...Bum probala pa javim...hvala puno još jednom...jako se veselim mladim ciklamama pogotovo ako mi uspiju iz sjemena..pozz
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2011 u 16:23
Pozdrav Tea.a i ostalim članovima koji prete ove rubrike
nadam se da će ti uspijet,ali ako neuspije ja ću ti poslati sjeme.a ti uzgoji pa meni pošaljii mladu ciklamu
sretno
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2011 u 23:14
Sad bas cekam da moja procvate pa cemo vidjet dal cu uspijet..Jedva cekam ispobati iz sjemena,to si zelim vec dulje vrijeme i jos nikako!Nadam se da ce mi se zelja ostvariti :-) U svakom slucaju hvala...
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2011 u 22:52

joj pa moje su već pri kraju,a evo imaju i sjemenke dok su one od prošle godine počele nicati jeste malo teže niču..........samo nikako da ih ja uzgojim nadm se da češ ti imati više uspjeha po mom iskustvu

Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2011 u 11:40
Dmirce,iskreno se nadam da cu uspijet al nekako sam skepticna jer ak ti ne uspijevas a imas vise iskustva od mene onda ne znam dal cu ja al nadam se da cu imat srece.U svakom slucaju,ako uspijem ti mogu poslati.Bit ce mi drago da i ja pomognem pogotovo ak tebi ne uspijeva...hvala na podrsci....
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2011 u 21:52
Tea možda imaš sretniju ruku od mene pa se nadam da češ uspjeti.Meni mogu reči samo da izniknu i da budu stare oko godinu dana i onda se naglo osuše,a šta da im radim i sad su mi nikle nemogu da ti ih snimim i pošaljem da vidiš jer još nisam ukapiro kako da ubacim fotku
A šta se može naučit ću.Pozdrav.
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2011 u 16:59
Dmirce,možda su osjetljivije pa im treba više njege i brige u to vrijeme...Probaj više zaljevati i gnojiti a možda ti i tretiranje s hormonima pomogne.To bi ja napravila da sam u istoj situaciji.Ako ne mineralno gnojivo,hormoni bi trebali pomoći samo pazi koje ćeš upotreijebiti.Nisam sigurna koje al pitaj u cvjećarni ili poljoapoteci s kojim hormonom da probaš....Pozz
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2011 u 21:48

Čaoo još jednom da se čujemo pa imaš ti i pravo.Probat ću ja s tim hormonima,ako uspije jer evo niklo mi je nekoliko komada nisam brojao,ali mislim da ih je negdje oko desetak.A poslušat ćiu prjedlog pa da vidim kako će napredovati.Hvala ti Tea i nadam se uspjehu pozdrav tebi i svima koje zanima ova rubrika.Čaooo!!!!

Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2011 u 22:20
Mislim da nemaš što izgubiti ak probaš a stvarno ne znam zašto bi se sušile same po sebi,s obzirom da nemamo sliku :-(  teško je ovako reći što s njima.Moje su se neko vrijeme borile i protiv nekakvih bubica al sam čitala da se trebaju više i češće zaljevati jer onda ciklame nisu podložne tim napastima i ispalo je točno.Tako da i tebi preporučam da probaš više zaljevat u vrijeme kad ti se počnu sušiti ali nemoj da ti stoje dugo u vodi.Najbolje da i natopiš u vodu na 15-30 min i ocjediš...Držim fige da uspiješ.Moje su namjerno usporile cvatnju samo da ne dobijem sjeme :-( pozz
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2011 u 21:32
u tome i jeste problem ja sam tek počeo da pišem u ovim rubrikama pa neznam kako da ubacim sliku.Što se tiće tog sjemena one redovito niknuj kako sam već rekao i sad ih ima desetak,ali dolaskom proljeće i ljeta one se osuše.Što se tiče zaljevanja to mi je sve poznato i svojom tehnologijom i iskustvom održavam ih već preko pet godina,a ti jesi probala da dobiješ sjeme onako kako sam ti preporučio.Evo kod mene se već neke uvrču što je znak da će biti sjeme pa iopet sjetva ispočetka,a još sam se i ponovio kupio sam u trgovini još dvje nove po pet kuna brz cvjeta,a zdrave su sad ću vidjeti dali će cvjetati.Pozdrav.
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2011 u 09:39
Ma pretpostavljala sam da ih dobro zaljevas osim toga ak ih vec duze vrijeme uzgajas onda je sigurno da radis sve kako treba.Napomenula sam tek toliko da provjeris da nije mozda u tome greska al ocito da nije.Kaj se tice dobivanja sjemena,jos nista ne mogu uciniti jer presporo cvjetaju i jos im se cvjetni pupovi nisu do kraja otvorili.Cekam i cekam...ti probaj s tim hormonima,mozda pomogne...
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2011 u 16:36
Kod mene neke već cvjetaju nekoliko mjeseci,a neke tek počinju.Te što su procvjetale imaju već i sjeme ja neznam kako tvoje tako sporo cvjetaju.Možda je i bolje duže će da traju,a sjeme će i onako da dođe ništa se ti nebrini samo nastavi da ih održavaš kao i do sada ako su ti dobro uspjevale.Pozdrav.
Na vrh
Tanja 20 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 20 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 294
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tanja 20 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2011 u 08:11
Moju ciklamicu je moja draga majka šiknula u smeće, jer po njezinom pričanju kaže da kad ocvate više nema ništa od nje, ali očito je da nije tako.
A što sam pročital je da mora bit na mjestu zaštićenom od sunca ali mora imat dovoljno svjetla, umjerena klima i da se povremeno gnoji, kaže još da se svake godine mora presadit u nešto veći cvjetnjak i onda cvate svake sljedeće godine.E da, i treba je zalijevati čim se cvjetovi počnu saginjati prema dolje. Po tom ja sam još uvijek mogla imat ciklamu, ali eto sad je nemam. Ali nabavit ću si ja nju.
Nadam se da sam vam pomogla!
"Velika srca vole, dok mala traže da budu voljena"
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2011 u 21:28
Čaooo!Tanja pa da ti pravo kažem ja moje ciklame vjerovala ili ne gajim već nekoliko godina.Stalno su na istom mjestu i zimi i ljeti s tim da ih ljheti manje zaljevam i skinem ih sa prozorske daske.Moje ciklame cvjetaju svake godine evo neke su već pri kraju cvjetanja,a neke tek počinju tako da ih ima u cvjetu sve do odprilike petog mjeseca.Mnogima propadne poslje cvjetanja,ali moje eto ostaju svi u komšiluku mi se dive kako ja imam tako uvjek rascjetane ciklame i misle da ih kupujem svake godine što nije tako.Istina je da ih kupujem ali nove boje sad mi je bjele procvjetala i bordo a crvena samo čekam svaki dan da se otvori cvjetić.Ima neke i prošarane,one su isto pune pupoljaka zato kad si je nabaviš nemoj je bacati probaj je sačuvati za iduču godinu sretno ja bi objavio sliku ali mi to ne polazi za rukom pa da ih vidiš.Sretno u uzgoju i pozdrav.
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2011 u 19:25
Ove sam dobila danas.I sad sam na sto čuda. Kud s njima. Mislila sam ih ostaviti u kući, ali sam malo čitala postove i zaključila da nema teorije da prežive, jer je svugdje centralno.
E sad, imam alternativu, s vanjske strane na kuhinjskom prozoru, zaštićeno je dobro.
Ali imam pitanje: da ih ostavim u vazama u kojima su kupljene, nema presađivanja sada?
Lani sam,naime, jednu s malim cvjetovima, presadila u zemlju i  prilično su brzo otišle... bilo je otprilike ovo godišnje doba. Onu s velikim cvjetovima sam ostavila u kupljenoj vazi i stavila na taj prozor s vanjske strane. Cvala je do ljeta, nije je omeo ni lanjski snijeg. 
Druga je stvar ljeto. Tu se nadam da neću učiniti greške zbog kojih su mi lanjske  preko ljetaDead
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2011 u 19:48
Ako ti je u kući svugdje toplo, mislim da će im biti bolje s vanjske strane na kuhinjskom prozoru. Izdržat će i u manjoj tegli, samo ih nemoj zaboraviti zalijevati. Ja sam svoje zaboravila zaliti, tako su se jadne objesile, jedva su se oporavile nakon zalijevanja.

Krasne su ti.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 37>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.