Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Cvijeće i ostale biljke u mom dvorištu
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Cvijeće i ostale biljke u mom dvorištu

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 96979899100 159>
Korisnik
Poruka
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Prosinac 2010 u 10:33
Nije me bilo duže u tvom vrtu pa sam prolistala nekoliko zadnjih stranica............. Iznenađujuće je kako je još sve cvjetno kod tebe..............mora da stvoriš neku posebnu mikro klimu za cvijeće, ha!?
Sve je prekrasno al' očekujem kamelije, gospođo s kamelijama! Za sad kažeš samo jedna cvate.............i ta je odličnaThumbs%20Up.................iako znam da imaš još aduta u rukavu! S nestrpljenjem ću pratiti tvoju temu da mi ne promaknu!
 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2010 u 01:40
Drage moje BERGENIJA, FANI54, BAKA, MALI KAKTUS, MARI5510, MOON, LORA, MIRA021, LOVRO, ANAIDA, TRIŠA, ANTONIJA hvala vam na posjeti i na pohvalama. Kod mene još uvijek ima nešto cvijetića, to su oni "zadnji skosi", kako bi mi Primorci rekli..Ako krene veća hladnoća nestati će i to pa će biti samo sivilo...Čekati ćemo svi zajedno proljeće i buđenje biljaka....Danas sam još nešto presađivala na mojoj novoj lokaciji, nakon posjete Hoyi...Možete misliti što sam sadila, naravno alstromerije koje će se do proljeća aklimatizirati na novi dom...Hvala Hoyi....Winksmile91
sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2010 u 01:45
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Pa izgleda da tebi dolazi proljeće, a ne zima, bar tako izgleda po rascvjetanim biljkama. Crvena lantana je super, moje su već u nekom kantunu spremljene i ne cvjetaju više.

 
Triša tako izgleda na prvi pogled, ali neće dugo...Lantane još lijepo cvjetaju, žao mi ih je skratiti jer su pune pupova.Danas sam to i učinila i uzela reznica koje ću popikati, ako se slučajno ove u vrtu smrznu....WinkWink
 
sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2010 u 01:52
Originalno poslano od člana LOVRO LOVRO napisao:

Da nema otpalog žutog lišća na jednoj slici, moglo bi se reći da je ljeto!
A kod mene, isto ko i kod Anaide: sve je bijelo, grad i selo!
 
Lovro kod tebe i kod Anaide sve je bijelo, a kod mene još zeleno i rascvjetano....Tako je ali neće ni tu dugo biti, kad zahladi sve će se promjeniti...Međutim za ove hladne zimske dane ja imam moje kamelije koje će mi uljepšati zimu sa svojim cvijetovima...Jedna je već cvjetala, druga bi mogla skoro, a ostale malo po malo, sve dok traje zima....smile149
sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2010 u 02:04
smile182
Originalno poslano od člana Lora Lora napisao:

Ma gdje ti to živiš. Kod mene totalno sivilo u vrtu, kod tebe sve još rascvjetano. Svaka čast, pogotovo što dijeliš s nama svu tu ljepotu. .
Ne mogu zamisliti da ti vani još cvate lantana. Moja je kao i Trišina odavno na sigurnom bez cvijeta
 
Lora draga, gdje ja živim, pa tu negdje blizu tebe...Vi ste svoje lantane prerano pospremile, da ste ih ostavile još vani, još bi vam cvjetale...Meni je lantana uvijek bila vani, ali mi je lani smrzla kad je bilo ono jako hladno..Manja hladnoća mislim da joj ne smeta, ona se dobro drži...Ja ove moje ostavljam u vrtu pa što bude. Pokrila sam ih malo uz korjen sa mahovinom, kao i neke druge biljke pa ćemo vidijeti kako će biti....smile89
sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2010 u 02:21
Originalno poslano od člana bergenia bergenia napisao:

Nije me bilo duže u tvom vrtu pa sam prolistala nekoliko zadnjih stranica............. Iznenađujuće je kako je još sve cvjetno kod tebe..............mora da stvoriš neku posebnu mikro klimu za cvijeće, ha!?
Sve je prekrasno al' očekujem kamelije, gospođo s kamelijama! Za sad kažeš samo jedna cvate.............i ta je odličnaThumbs%20Up.................iako znam da imaš još aduta u rukavu! S nestrpljenjem ću pratiti tvoju temu da mi ne promaknu!
 
 
Drago mi je Bergi da si svratila. Nemam ti ja neku posebnu mikro-klimu, ali valjda biljkama paše vlaga, temperatura koja je još uvijek pogodna i povremeno sunce....Malo sam ih uz korjen pokrila sa mahovinom pa što bude....Nadam se da će nešto uspjeti dočekti proljeće.Pred mjesec dana zasadila sam u vrtu i bugenviliju koja mi je u posudi bila nekoliko godina. Kupljena je tu u Medveji, nije iz uvoza pa se nadam da će opstati jer je iz ovog područja. Zaštitila sam je uz korjen mahovinom i krošnju onom bijelom tkaninom za zaštitu...
Što se tiče kamelija njihovo vrijeme tek dolazi....Prva je krenula, jučer sam vidijela jedan pupoljak u pripremi kod druge, a dok dođemo do broja 17 biti će cvijetova na pretek...Slikati ću sve po redu ali imam problema sa fotićem, nešto mi šteka...Nadam se da ću ga uspjeti popraviti ili ću morati kupiti novi...smile149
sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2010 u 02:31
Evo još malo aktuelnih slika, ali iz zimovališta na gornjem balkonu, gdje sam stisnula puno biljaka na hrpu da im bude toplije....To je jedan uvučeni prostor koji je malo zaštićen od udara vjetra i kiše...Lanjsku zimu tu je preživjelo dosta biljaka...
 
 
 
 
 
 
 
 
sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2010 u 02:42
Ovo je zimovalište odnosno đumbus u dnevnom boravku....
 
 
 
 
 
 
 
 
sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2010 u 02:48
Za kraj večerašnje priče samo još jedan pupoljak roza duple kamelije japonice, koji se je danas sramežljivo počeo otvarati...Slika je loša zbog fotića koji zeza, ali ipak se vidi bit...
 
sutra je novi dan
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2010 u 05:17
Draga Jagoda, vidim da si vrijedna i da pospremaš cvijeće da te zima ne iznenadi. Tako i treba jer kako je krenulo molgla bi nas jako iznenaditi. potakla si me da se i ja požurim! pozdravljam te u ove kasne sate!
Na vrh
Mira021 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3188
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira021 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2010 u 06:33
Prelijepa zbirka na okupu,a čekamo kameliju da se pokaže u svoj  svojoj lipoti!
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2010 u 08:31
a šta volim ova zimovališta, puno cvijeća na jednom mjestu i ja snimam šta tu svega ima, dnevni boravak mi izgleda kao botanički vrt! kad kamelija procvijeta staviti ćeš sliku cvijeta, nadam se!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2010 u 11:51
baš ih si zgodnio stisla, biljkice... Neka jedna drugu griju! A dnevnom boravku mijenajmo ime u cvjetni boravak.
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
VILMAČ View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1530
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje VILMAČ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2010 u 14:37
wow!Tongue jako mi se svidjelo zimovalište za kaktuse i džumbus u dnevnom boravku!ClapClap
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2010 u 14:50
lijepo si smjestila biljke na zimovanje, sad sam ih baš lijepo sve mogla pregledati i ostala sam onovno zadivljenja njihovom brojnošću i zdravim i lijepim izgledom. Jedva čekam cvijet kamelije.
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2010 u 16:50
I ja bi takav đumbus u svojoj sobi. Samo, vidjela si, imam problem sa vunastim ušima - ovo malo ću lakše lječiti..
Kamelije - hm, počele su nas uveseljavati. Ma kakvo sivilo! Kod tebe toga nema!
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2010 u 18:47
Koliko cvijeća kod tebe još uvijek cvate....smile39
Navodno je u Rijeci jučer ujutro bilo -1°. Zar su biljke preživjele tu temperaturu?
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2010 u 03:36
Drage moje MIRA K, MIRA021, ANTONIJA, ANAIDA, VILMAČ, MOON, HOYA i NATALY hvala vam što ste opet svratile u moj vrt odnosno u moje zimovalište za biljke...Hvala vam i na lijepim riječima i dođite mi opet....
smile55
sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2010 u 03:50
Originalno poslano od člana Mira K Mira K napisao:

Draga Jagoda, vidim da si vrijedna i da pospremaš cvijeće da te zima ne iznenadi. Tako i treba jer kako je krenulo molgla bi nas jako iznenaditi. potakla si me da se i ja požurim! pozdravljam te u ove kasne sate!
 
Miro noćna ptico kao i ja hvala ti što dolaziš kod mene...Sve što sam od biljaka mislila spremiti, spremila sam..Ostalo ostaje vani u vrtu ili u pitarima, pa što bude, bude....Uzela sam pelcera od dosta biljaka pa ako se ukorjene neće biti problema..Ti bi isto mogla pospremiti ono što misliš, jer krajem tjedna je opet zahlađenje..WinkWink
sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2010 u 04:09
Originalno poslano od člana antonija antonija napisao:

a šta volim ova zimovališta, puno cvijeća na jednom mjestu i ja snimam šta tu svega ima, dnevni boravak mi izgleda kao botanički vrt! kad kamelija procvijeta staviti ćeš sliku cvijeta, nadam se!
 
Antonija draga sva sreća da je dnevni boravak velik pa mogu dosta biljaka tu staviti...Nešto je na zaštićenom balkonu,Smile a nešto je i u konobi...Ustvari imam previše toga, ali tko može odoliti novim izazovima..Sva sreća da su kamelije uvijek vani pa barem sa njima nemam problema...Da ih moram seliti sigurno ih ne bi imala u ovako velikom broju....Kamelije su krenule a pravi izvještaj o kamelijama biti će na mojoj temi "Jagoda, moje kamelije"...WinkWink
sutra je novi dan
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 96979899100 159>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,469 sekundi.