Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Začinsko i ljekovito bilje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ulje Za Masiranje
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ulje Za Masiranje

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Brajks View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 20 Lipanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 19
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brajks Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Ulje Za Masiranje
    Objavljeno: 27 Lipanj 2010 u 19:37
Pozdrav biljoljubci! Smile

Zanima me ako netko zna kakav zanimljiv recept? Ja sam mislio macerirat lavandu, hm.....

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2010 u 01:25
Za kakve bolove?

Na vrh
Brajks View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 20 Lipanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 19
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brajks Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2010 u 07:19
može i to, ali više sam mislio za relaxaciju :)
Na vrh
Brajks View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 20 Lipanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 19
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brajks Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2010 u 11:50
Zamolio bi nekog da mi kaze ako zna koliko bi trebo macerirat lavandu na suncu i da li je to ko isprobao smile202
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2010 u 00:01
Lavanda se duže macerira od drugih biljaka.
Tegla se skoro do vrha napuni cvjetovima lavande i zalije maslinovim uljem.
Drži se na toplpm mjestu ( ne nužno na suncu ) 2 mjeseca.
Ako se drži na suncu tegla mora biti omotana neprozirnim papirom radi osjetljivosti maslinova ulja na sunčevu svjetlost.
Na vrh
Brajks View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 20 Lipanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 19
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brajks Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2010 u 18:47
fala fala Big%20smile
samo još jedno pitanje... Da li se sve biljke maceriraju tako da se tegla omota neprozirnim papirom (kantarion me konkretno zanima jer sam njega stavio bez papira okolo tegle :))....
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2010 u 18:57
svako ulje je osjetljivo na sunčevu svijetlost i zato su sva hladnoprešana ulja u tamnim bocama ( jer imaju puno nezasičenih kiselina koje brzo oksidiraju pod toplinom ali i uva ab zrakama) ali osobno mislim za za bilo kakvo maceriranje od mj dva u nekom iole stabilnijem ulju nije neopohdno potrebna ta zaštita papirom/tamna boca.... osim kod izrazito nestabilnih ulja kao što su npr laneno ulje.... ili kod maslaca shea maslac vrlo brzo ode.....  maslinovo ulje spada u stabilnije, teže, a glavnina njegove ljekovitosti je u otopljenim ljekovitm biljnim tvarima (ne toliko u nezasičenim masnim kiselinama).......


Na vrh
Brajks View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 20 Lipanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 19
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brajks Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2010 u 20:59
sad mi je malo jasnije...... :) :) :) fala :)
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,187 sekundi.