Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Decoupage tehnika – salvetna tehnika > Decoupage uputstva i savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - uskršnja jaja
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


uskršnja jaja

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
jelika View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 509
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jelika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: uskršnja jaja
    Objavljeno: 09 Ožujak 2010 u 14:12
Prvo pozdrav svima, neki me znaju neki ne.... gledam po vašim galerijama uskršnja jaja pa imam neka pitanja ako mi tko može pomoći
...ovako, nabavila sam jaja od stiropora, bijela...naravno, pa me zanima da li vi direktno na njih ljepite salvete ili ih prvo pofarbate s akrilnom bojom, zanima me da li se vidi onaj zrnati izgled stiropora ako ih prvo ne pofarbam.Mislim upotrijebiti žutu salvetu s leptirima na način da je čitavo jaje prekriveno salvetom tj. da se podloga ne vidi... pa me zanima da li se vidi preko taj zrnati izgled stiropora... nadam se da ste me skužile?
Hvala
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Izzy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 2446
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Izzy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2010 u 23:59
Jelika, mislim da je svakako bolje jaja najprije prefarbati nekom neutralnom bojom kao podlogu (bijela, bež) kako bi se ublažio taj reljefni dojam stiropora, a onda lagano lijepi salvetu! Na kraju možeš sve polakirati nekim lakom na bazi vode! Thumbs%20Up
Extraordinary in the mundane.
Moj blog

Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2010 u 23:20
Ja ili zaljepim jedan bijeli sloj salvete,ili po savjetu s ovog foruma miješam boju i ljepilo pa namažem jedan sloj.Na kraju se ne vidi ta reljefna struktura stiropora.
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
omnia violet View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 28 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje omnia violet Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2010 u 13:59
Haj,sad je vrijeme Božića ali evo naletjela sam tu na temu i evo da ti rečem,,ja sam koristila isto prava jaja koja sam ispuhala prethodno i tako ispuhana prelakirala bijelil ili bež a uto lakom jer mi je nekako s njim bilo najlakše za raditi, brže i nakot toga ih ukrašavala salvetama, bojama, šljokicama...i dosta jeftinije nego d akupuješ stiropor jaja,,jer na njih nemožeš auto lakom,,nagrize striropor. i vjeruj d asu svi bili oduževljeni mojim jajima...možeš pogledat pod moju temu. tj. omnia violet
pozz
Na vrh
Ahote View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ahote Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2011 u 01:31
Zna li netko kako se rade oni bušeni ukrasi na bijelim plastičnim jajima???znam da sam negdje vidjela još prošle godine tutorijal, al se ne mogu sjetit gdje, a htjela bi to ove godine probat..radi li se to možda lemilicom ili???
Na vrh
jani View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 1559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2011 u 09:30
Htjela bih svima reći kako sam u Zagrebu, u Savskoj - Megacolor kupila ljepilo za salvete Viva - 250ml, 39 kn i fenomenalno je! Gušće je od Art potch-a i čini mi se bolje, o isplativosti da ne pričam.
Na vrh
kuštrava View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 11 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 161
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kuštrava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2011 u 13:30
ja planiram nabaviti stiropor jaja.. kažete da autolak izgrize stiropor... ja bi ih prvo obojala bojaom, pa salveta i na kraju autolak.. Mislite li da bi i onda lak izgrizao stiropor?
Na vrh
omnia violet View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 28 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje omnia violet Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2011 u 22:34
na stiropor nikako auto lak jer on če ti proć i krpz boju,,,,probala sam i cijelo ga je nagrizlo i smežuralo..
Na vrh
kuštrava View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 11 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 161
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kuštrava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2011 u 08:57
hvala na odgovoru.. imam ljepilo i lak u jednom, pa ću preći sa tim još jednom da ima sjaj
Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2011 u 09:47
Moje iskustvo je da ne izgrize ali se ne smije puno špricati.Na mojim jajima je bio tanki sloj rijetke strukturne paste,boja i mjestimično salveta.
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.