Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - pepel
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


pepel

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
vule View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vule Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: pepel
    Objavljeno: 26 Veljača 2009 u 14:17
 dali se kaj postiže na pjeskovitom tlu,zaoravanje pepela jer ga imam količinuod peči??????
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2009 u 19:21
Pepeo je odlično gnojivo jer sadrži puno kalija, ali mora biti drveni pepeo. Ja ga svake godine rasipam po vrtu u rano proljeće ili jesen, kako stignem, a ostalo naprave kišeWink
Na vrh
vule View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vule Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2009 u 22:26
je od drveta iz centralnog grijanja,isto posipam po travnjaku,ali neznam kak se slaže s peskom
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2009 u 01:40
 
Originalno poslano od člana vule vule napisao:

 dali se kaj postiže na pjeskovitom tlu,zaoravanje pepela jer ga imam količinuod peči??????


Trebaš se posavjetovati sa stručnom osobom. Ja sam čula da su znali trajno uništiti vrtove sa pepelom, zbog prevelike količine. Evo neke ideje za pepeo
<>http://209.85.129.132/search?q=cache:se-0NswAVoEJ:www.kompost.hr/info.asp%3FID%3D12+ph+pepela&cd=1&hl=hr&ct=clnk&gl=hr&lr=lang_en%7Clang_hr%7Clang_srTongue
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2009 u 21:53
Pepeo se umotata u staru plahtu te preliti s vrelom vodom; dobivena tekućina je odlično sredstvo za pranje podova, kose, rublja i slično.
Žene koje su to u mladosti koristile kažu da se kosa ne sija tako niti od najboljeg regeneratora. Prosije se 300gr pepela, stavi u platno i prelije sa 10 lit kipuće vode. Ostaviti da stoji par sati i stim se može prati.Tongue
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2009 u 08:17
Za vrijeme rata kada nisam imla deterdzenta kuhala sma drveni pepeo(uglja nije bilo).Lonac sam ostavila da se masa slegne pa sma ocijedila vodu.Voda je jako masna, slipava.U tu vodu sma dodavala jos vode da razblazim.To je luzina jaka da moze ruke izgristi.U toj razblazenoj vodi se prao ves.Ovako su radile  stare zene nekada u proslosti.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2009 u 17:25
A Fatkice ja mislila oprat kosu s tim, da mi kosa neotpadne??smile181
A kakav je bijela roba  bila nakon pranja? Vidjela sam jednu ženu , 10 godina od kako sam u ovoj ulici otkuhava robu u nekom kotlu, da nije u tome? Imam i ja pepela, kriza je mogla bi štogod uštediti, šampon, deterdžent i pastu za zube.smile44. Ma mogla bi samo supruga kupati u tomeLOL.

Sad ozbiljno Fatka hoće li mi kosa otpasti i kakva je bjelina robe nakon pranja?Wink

Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2009 u 20:42
Ah, rublje je bilo dobro oprano, ali u pocetku nisam znala da moram pomjesati sa vodom pa se odjeca brzo raspala, izgizla luzina.To je toliko masno da je bilo tesko rublje isprati.
Ne bih ti preporucila da peres kosu sa tim, bolje uzmi koprive i skuhaj pa operi.
Ipak ovo je bilo nekada kada nije bilo deterdzenta , sapuna i sampona.Samo se sjecam da su zene pravile sapun od necega ali se ne sjecam od cega bila sma mala, a i moja majka je to radila,ah steta sto nisma nikada upitala od cega.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2009 u 21:20
U sapunček je išla životinjska masnoća, i sona kiselina, ako nisam štogod sanjala. Dobro neću se prati, možda mužića koji put da mu oni tepisi perzijaneri otpadnuLOL

Da kopriva je zakon, ona smanjuje muške hormone u koži koji su vodeći uzrok opadanja kose i u žena. Confused
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Roža View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 26
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Roža Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2010 u 11:55
pepel je jaka lužina. njegov ph je iznad 10. sam pepeo more uništit svaku biljku. More biti od pomoći ako je vaša vrtna zemlja jako kisela, jer lužina neutralizira kiselinu. za pranje tijela a time i kose nikako ne bi preporučila. lužina može kosu samo uništit, nikako uljepšat. za kosu je jabučni ocat zakon.
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.